Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

У Мінську домовилися про відведення танків

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

У Мінську домовилися про відведення танків
Івіца Дачич

Івіца Дачич

Тристороння контактна група щодо Донбасу під час чергових перемовин у Мінську (Білорусь) на минулому тижня погодила документ про відведення озброєнь калібру менше 100 мм. Про це заявив Івіца Дачич, голова Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). За його словами, в угоді буде детально прописана процедура підтвердження відведення техніки. «Буде точно вказано, як буде проводитися верифікація відводу озброєнь, хто і коли буде це здійснювати. Буде описана вся процедура», — наголосив очільник ОБСЄ.
Напередодні лідери «нормандської четвірки» Анґела Меркель, Франсуа Олланд, Петро Порошенко і Путін погодилися, що умови «мінських домовленостей» для вирішення конфлікту на Донбасі мають бути виконані до кінця 2015 року. Прес-служба Єлисейського палацу додала, що президент Франції та федеральний канцлер Німеччини в телефонних перемовинах із президентами України та Російської Федерації (РФ) відзначили необхідність терміново вирішити питання демілітаризації та розмінування села Широкино та прилеглої до нього території.
У комюніке визнано, що з останньої зустрічі в такому форматі (30 квітня ц. р.) влада України «зробила важливі кроки». Так, 16 липня Верховна Рада схвалила внесення змін до Конституції України, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування в деяких районах Донецької та Луганської областей. «Цей імпульс має бути збережений, аби всі заходи «мінських угод» були ефективними до кінця цього року», — наголошує прес-служба.
У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Франції вважають, що Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі змогла просунутися у реалізації «мінських угод». «Ці зустрічі дозволили сторонам просунутися вперед у діалозі щодо реалізації зобов’язань, прийнятих 12 лютого ц. р. в Мінську. Зокрема, завдяки зусиллям робочої підгрупи з питань безпеки вдалося досягнути угоди про відведення танків та озброєння калібром меншим за 100 мм, і ми дуже пильно спостерігатимемо за цим процесом», — заявив Ромен Надаль, речник МЗС Франції.
Також учасники «нормандської четвірки» нагадали про важливу роль ОБСЄ, зокрема, в питанні поліпшення режиму припинення вогню та перевірки відводу важких озброєнь. При цьому сторони підкреслили необхідність гарантій для можливості виконання спостерігачами спеціальної місії ОБСЄ своїх завдань. Путін під час діалогу вчергове наполягав, що важливою умовою врегулювання є налагодження прямого діалогу київської влади з представниками Донецька та Луганська. Натомість Петро Порошенко висловив стурбованість продовженням ескалації на Донбасі та закликав до повного виконання «мінських домовленостей». Президент України також наголосив на необхідності «безумовного та негайного звільнення всіх заручників, у т. ч. громадян України, котрі незаконно утримуються на території РФ, серед них — Олега Сенцова та Надію Савченко». Святослав Цеголко, прес-секретар глави Української держави, підтвердив, що Тристороння контактна група в Мінську домовилася про відведення від лінії розмежування танків та артилерії калібром до 100 мм.
Проте Мартін Сайдік, спецпредставник ОБСЄ, заявив, що учасники перемовин цю угоду не підписали. «Угода не підписана, відбулося лише її узгодження», — сказав він. Функціонер уточнив, що в робочій групі з безпеки узгоджений план поетапного відведення озброєнь за певним часовим графіком. Очікується, що учасники робочої підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи поставлять підписи під документом про відвід озброєння вже незабаром. Українську сторону в цій підгрупі представляє Євген Марчук, екс-міністр оборони.
Крім того, за словами п. Сайдіка, учасникам зустрічі вдалося виробити рішення по цілому ряду напрямків роботи підгруп. «В групі з безпеки обговорювався план деескалації ситуації в Широкиному та його околицях. У політичній групі обговорювалися питання проведення місцевих виборів. Це — велика група запитань. У гуманітарній — вирішено, що в зону конфлікту відбудеться візит координатора групи», — розповів він журналістам. Крім того, підгрупа з гуманітарних питань обговорила питання створення додаткового когнтрольно-пропускного пункту в Луганській області, але цей пункт порядку денного ще буде обговорюватися. Група з економічних питань «обговорювала питання об’єктів водопостачання в Донецькій і Луганській областях, в т. ч. за допомогою Німеччини». «Крім того, було обговорено відновлення залізничної інфраструктури, в т. ч. для перевезення вугілля», — повідомив спецпредставник ОБСЄ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply