Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

У декотрих претендентів на найвищу посаду в державі починають здавати нерви

Автор:

|

Березень 13, 2019

|

Рубрика:

У декотрих претендентів на найвищу посаду в державі починають здавати нерви

До виборів Президента України залишається трохи більше двох тижнів. Ситуація стає драматично. Центральній виборчій комісії (ЦВК) підкинули ще 6 млн 74 тис. 671 грн на потреби. Тепер у її розпорядженні вже 282 млн грн. Відтак ЦВК затвердила форму, текст і колір виборчого бюлетеня. Він міститиме прізвища 39 кандидатів на посаду Президента України й інформацію про кожного з них. Колір бюлетеня буде пісочним, а розмір — 80 х 20 см. Для кожної дільниці про всяк випадок виготовлять на 0,5 % бюлетенів більше, ніж кількість виборців. А що кандидати?

Петро Порошенко
Журналісти роздобули методичний посібник для тренерів агітаторів передвиборчого штабу чинного Президента. У ньому описано, як агітувати за кандидата: вивчити матеріали, опитати прихильників та опонентів, заповнити анкети. Групами агітаторів керують тренери: вони влаштовують мотиваційні ігри, «працюють зі запереченнями» і пояснюють, як грамотно уникати відповідей на гострі питання.
«У команди Петра Порошенка є амбітні плани — завербувати 100 тис. агітаторів. Зараз їх 60 тисяч», — такі дані на закритій зустрічі з журналістами оприлюднив один з керівників штабу кандидата. — Ми створили безпрецедентну модель. Усіх (агітаторів. — Ред.) можемо відстежувати в режимі реального часу».
У грудні 2018 року агітатори (у штабі їх називають «однодумцями») отримали інструкцію «Перші кроки. Інструкція для однодумців». До 15 січня агітатори-«однодумці» мали зареєструватися в онлайн-системі, пройти інструктаж, вивчити інформаційні матеріали, отримати анкети для опитування й обійти ввірену територію.
Кожен, хто хоче агітувати за Порошенка, підписав договір на один аркуш, в якому зобов’язався не дискредитувати Президента, не підкуповувати виборців і не працювати на штаби конкурентів. Кожен отримав пластикову картку зі своєю фотографією, номером мобільного телефону та QR-кодом.

Володимир Зеленський
«Команду Зе» охопила шпигуноманія. Там заявили, що біля офісу їхнього кандидата виявили елементи апаратури прослуховування і викликали поліцію. Однак у них доволі дивне уявлення про «біля». Адже лише один погляд на мапу підтверджує, що це не так. Більше того, в Службі безпеки України (СБУ) заявили, що санкціоновані Генеральною прокуратурою оперативно-технічні заходи, які проводять на вулиці Білоруській у Києві, жодним чином не пов’язані з кандидатами в Президенти України або їхнім оточенням. Натомість втручання поліції зруйнувало спецоперацію зі санкціонованого судом прослуховування підозрюваного в державній зраді.


У спецслужбі стверджують, що в Міністерстві внутрішніх справ (МВС) знали про цю спецоперацію, але все одно втрутилися. Однак у МВС за заявили, що про проведення таємної спецоперації СБУ не знали. «На жаль, у МВС немає штатних посад чаклунів, мольфарів та екстрасенсів, які би завчасно повідомляли співробітникам поліції про те, що в будинку за адресою вул. Білоруська, 26, 4 березня СБУ проводить за рішенням суду таємні негласні слідчо-розшукові дії зі встановленням спеціальної технічної апаратури аудіо-візуального контролю», — заявили у відомстві. Врешті-решт, вони й не мусіли, адже операція була таємна.

Ю. В. Тимошенко
Не менш карколомна ситуація сталася з кандидатами у Президенти, котрі мають однакові прізвища й ініціали — Тимошенко Ю. В. Один із них, Юрій Володимирович, виборчу агітацію не веде, бо каже, що немає на неї грошей. Тож до нього завітали Тарас Костанчук, голова «Партії захисників України», та Олександр Іщенко, колишній боєць батальйону «Донбас», і запропонували виправити його невеселу фінансову ситуацію. Мовляв, якщо відмовиться продовжувати боротьбу за президентське крісло, то отримає за це 5 млн грн.
Та кандидат виявився амбітним — грошей не взяв і заявив на гостей у Генеральну прокуратуру України (ГПУ). Правоохоронці взяли щедрих меценатів під білі рученьки, а суд заарештував їх наразі на два місяці. «Зловмисників затримали за статтею перешкоджання здійсненню виборчого права. З огляду на відоме слідству листування затриманих виконавців із політиками, чекаю гамору про політичні репресії», — зазначив Юрій Луценко, генеральний прокурор України. З’ясувалося, що хабарниками прикриває Валерій Дубіль, народний депутат від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщини», лідером якого є кандидат у Президенти Тимошенко Юлія Володимирівна.
Після цього Юрій Тимошенко самовпевнено заявив: «Я, щонайменше, хочу вийти у другий тур, хочу вийти з Петром Олексійовичем (Порошенком. — Ред.) і перемогти його у другому турі».
Своєю чергою, Григорій Омельченко, генерал-лейтенант СБУ, заявив, що головним завданням ГПУ зараз є те, щоб якомога швидше виявити проросійських кандидатів у Президенти України. «Вже зараз можна чітко сказати, що мова йде про Юрія Бойка й Юлію Тимошенко, — запевнив він. — Саме остання є особистим політичним аґентом Кремля. І про це я давно знав і навіть казав раніше, писав депутатські запити, робив звернення й ініціював депутатські слідчі комісії». Як приклад, він згадав кримінальну справу проти Павла Лазаренка й Юлії Тимошенко про розкрадання державного бюджету.

Дали задній хід
Загалом ті кандидати на посаду Президента, котрі відчули, що час зливати воду, могли відмовитись від участі у виборах до 7 березня включно. Після того, як із виборів на користь Анатолія Гриценка, лідера політичної сили «Громадянська позиція», знялися львівський міський голова Андрій Садовий, котрий пихато запевняв, що він — наступний Президент, і журналіст Дмитро Гнап. Про таке ж рішення оголосив і Дмитро Добродомов, лідер «Народного контролю», котрий із усіх бордів волав: «Зможемо!» Не зміг. Але чи допоможе це кандидату Гриценку?
Останній не дуже в це вірить, бо веде перемовини про об’єднання зусиль на виборах з Ігорем Смешком, Русланом Кошулинським, Романом Безсмертним та Ігорем Кривенком. Також п. Гриценко висловив надію на те, що про свою позицію заявить Святослав Вакарчук. Це дуже дивно, адже лідер «Океану Ельзи» у Президенти не балотується.
Своєю чергою, Євген Мураєв відмовився балотуватися на посаду глави держави на користь Олександра Вілкула, заступника голови парламентської фракції «Опозиційний блок». А Сергій Кривонос — на користь чинного Президента Петра Порошенка.

Що ж вони пропонують?
А Комітет виборців України (КВУ), досліджуючи виборчі програми кандидатів, склав «Топ-10 дивних обіцянок кандидатів у Президенти». Як із рогу достатку, охочі зайняти посаду глави держави сиплять у своїх програмах чим завгодно: і військовими ліцеями, і палацами спорту, і навіть смертною карою.
За словами Олексія Кошеля, голови КВУ, кандидат Володимир Петров пообіцяв «право на щоденний безоплатний хліб кожному громадянину України», Андрій Садовий, котрий уже знявся з виборів, гарантував, що «буде ефективно боротися з дитячим алкоголізмом», Руслан Кошулинський має намір «забезпечити кожній українській дитині доступ до дошкільного закладу», Віктор Бондар наміряється «збудувати впродовж п’яти років у кожному обласному центрі по одному льодовому Палацу спорту», Юрій Дерев’янко займеться «встановленням безкоштовного високошвидкісного Інтернету по всій території України», Сергій Каплін пропонує «мораторій на звільнення лікарів», Ілля Кива каже, що «за корупцію в судовому процесі може бути встановлена міра покарання аж до смертної кари», Аркадій Корнацький запевняє, що «буде створено Міжнародний трибунал («Це буде перший у світі антикорупційний трибунал, який розглядатиме справи гнобителів народу, в тому числі за відмивання корупційних активів у США та ЄС і масове корумпування політиків цих держав»», — запевняє він), Олександр Мороз пропонує «переважно перетворити дитячі будинки на військові ліцеї-інтернати для хлопчиків», і «створити трибунал для розглядів відповідальності посадовців за геноцид українського народу в 1991-2018 рр.».

Євген Клен

До слова
Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) 6-7 березня провела оцінку передвиборчого клімату в Україні. Під час візиту делегація вислухала твердження про зловживання адміністративним ресурсом під час виборчої кампанії, зокрема, про стирання граней між президентською і виборчою діяльністю. «Ми також дуже занепокоєні повідомленнями про інтенсивні зусилля деяких кандидатів зі створення систем підкупу виборців», — заявили європейські гості. Однак на думку делегації ПАРЄ, загальна атмосфера в Україні надається для проведення демократичних виборів. Однак після спілкування з різними співрозмовниками в ПАРЄ наголосили, що ще є можливості для поліпшення, і час, що залишився до виборів, дозволяє досягти деякого прогресу. На думку делегації, ЦВК діяла професійно і добре підготувала вибори. Однак безпрецедентно велика кількість кандидатів у Президенти і місцевих спостерігачів може утруднити проведення голосування і викликати проблеми в день виборів. Делегація також із жалем відзначила низьку кількість кандидатів-жінок.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply