Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

У білоруському Мінську знову переливали з пустого — в порожнє

Автор:

|

Грудень 01, 2016

|

Рубрика:

У білоруському Мінську знову переливали з пустого — в порожнє
Павло Клімкін

Павло Клімкін

У Мінську (Білорусь) 29 листопада міністри закордонних справ «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція та РФ) не змогли домовитися ні про «дорожню карту» Донбасу, ні про контроль Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) непідконтрольної ділянки україно-російського кордону, ні про можливість проведення виборів. Про це розповів Павло Клімкін, міністр закордонних справ України. «Немає згоди з усіх принципових питань. Немає згоди з питання контролю та ефективного моніторингу з боку ОБСЄ неконтрольованої ділянки україно-російського кордону», — повідомив він.
Міністр також зазначив, що дискусія щодо «дорожньої карти» вирішення конфлікту на Донбасі була нетривалою та поверхневою, бо «російська сторона не погоджується на ключові пріоритети». Він також інформував, що під час зустрічі практично не були обговорені питання безпеки на виборах на Донбасі. Зараз там немає безпеки навіть мінімальної», — сказав п. Клімкін.
Своєю чергою, Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ заявив, що про воєнізовану місію ОБСЄ на Донбасі «ніхто не думає» і «питання вже не актуальне». «Сьогодні ніхто про це не говорив. Ніяких воєнізованих місій ні ОБСЄ, ні будь-якої іншої структури, про що періодично згадують у Києві, не буде», — сказав він.
А от Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Німеччини, заявив, що перемовини, які відбулися в Мінську, були складними і для врегулювання ситуації на Донбасі потрібна гнучкість із обох сторін — як РФ, так і України. Водночас, він вважає, що існує прогрес, який свідчить про те, що є сенс продовжувати перемовини в «нормандському форматі».

Євген Клен

До слова
Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, оголосив про створення двох мотострілкових дивізій на кордоні з Україною. «У Західному військовому окрузі завершене формування двох мотострілкових дивізій, підрозділи яких розміщені в Білгородській, Воронезькій і Смоленській областях, — заявив він. — Дивізії повністю укомплектовані особовим складом, більш ніж 70 % представлені контрактниками, а також сучасним озброєнням, військовою та спеціальною технікою». Тепер зрозуміла відсутність прогресу в мирному врегулюванні воєнного конфлікту на сході України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply