Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Турчинов вважає провокації Росії завадою щодо розмінування Донбасу

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Турчинов вважає провокації Росії завадою щодо розмінування Донбасу

main

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що маркування територій для розмінування на сході України можливе тільки після припинення провокацій з боку окупаційних військ країни-агресора Росії. У своєму зверненні він зазначив, що є укладені та підписані документи, один з яких свідчить про початок маркування мінних полів. Це потрібно перш за все, щоб захистити та вберегти від нещасних випадків мирних громадян, які проживають на територіях лінії зіткнення. Другим етапом, зі слів Турчинова, стане розмінування Донбасу.

Проте, секретар РНБО стверджує, що все це можливо провести тільки за умови припинення постійних провокацій з боку окупаційних військ та російсько-терористичних угрупувань.

Турчинов розповів, що під виглядом навчань відбувається обстріл бойовиками українських позицій, тривають постійні провокації.

2 березня в Мінську представниками Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі було укладено угоду щодо завершення розмінування та було узгоджено 12 ділянок уздовж лінії розмежування. Крім того, з метою припинення вогню була укладена угода про заборону навчань з використанням зброї в 30-кілометровій зоні вздовж лінії розмежування – по 15 кілометрів із кожного боку. В угоді зазначено та чітко описано всі пункти роботи з розмінування, в тому числі огородження і маркування територій, які уражені мінами та найближче знаходяться від контрольно-пропускних пунктів. Саме ці підписані угоди мають стати підґрунтям для припинення обстрілів бойовиками територій Донбасу та Луганщини, вважає Олександр Турчинов.

В свою чергу представник ОБСЄ Мартін Сайдік вказав, що до 31 березня збройні сили і формування на сході країни повинні забезпечити позначення і огородження 12 районів для розмінування.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply