Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Церковники підтримали Ганну Герман

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Церковники підтримали Ганну Герман

Ганна Герман, колишній радник президента України, ініціювала заборону використання релігійної символіки на алкогольних напоях. На її переконання, релігійні символи, назви свят і інші терміни, які належать до вищої духовної сфери людини, не мають права використовуватися в назвах алкогольних напоїв і всіх інших засобів, які шкодять здоров’ю людини.

«Хотілося би просити ієрархів українських церков, аби вони висловили свій рішучий протест проти використання релігійних символів на алкогольних напоях, а громадян України — закликати не купувати тих алкогольних напоїв, виробники яких удаються до настільки цинічного та злочинного використання релігійної символіки у своїх назвах», — зазначила п. Герман. Як народний депутат, вона вирішила ініціювати в парламенті законопроект про заборону застосування релігійної символіки в назвах алкогольних напоїв і звертається до громадськості підтримати її в цьому.
«Церкву не може не обурювати перетворення свята Різдва Христового лише на привід для комерції», — зазначив архієпископ Євстратій (Зоря) у відповідь на прохання дати оцінку використанню релігійної символіки на алкогольних напоях. За його словами, «нас завжди обурювало використання релігійної символіки на продукції, ніяк не пов’язаній із Церквою, зокрема алкогольній. Ще можна зрозуміти, коли зображають храм на етикетці вина «Кагор», що використовується в церквах під час таїнства Євхаристії. Але коли храми, хрести, ікони друкують на етикетках інших марок вин, а тим більше, для реклами пива чи горілки — це цілком неприйнятно».
Як зазначив архієпископ, окремо слід сказати про використання церковних назв для реклами алкоголю: «Шепіт монаха», «Сльоза монашки» — чого тільки не вигадають, аби викликати довіру до своєї продукції, адже знають, що в нашому суспільстві люди вірять найбільше Церкві».
Владика наголосив: «У цьому контексті не може не обурювати поєднання відразу двох негативних тенденцій — комерціалізації Різдва Христового та використання довіри до Церкви з метою просування на ринку алкоголю».
«Наша Церква підтримає законодавчу ініціативу новообраного народного депутата Ганни Герман про заборону використання релігійної символіки в назвах алкогольних напоїв. Сподіваємося, що такий законопроект підтримає й Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій», — зазначив о. Євстратій. До прийняття ж такого закону речник Київської патріархії вважає цілком виправданим громадський протест — як через пресу, так і шляхом відмови від купівлі подібної продукції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply