Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Татарське питання

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Татарське питання

Кримські татари мають намір відстоювати природне право корінного народу на самовизначення на власній землі. Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. Патріот висловив сподівання, що Україна вже найближчим часом приєднається до Декларації Організації Об’єднаних Націй (ООН) про права корінних народів. 

«Це дасть змогу кримським татарам істотно впливати на подальший розвиток ситуації в Криму. Кримськотатарська проблема завдяки цьому стане ще видимішою для світу й опуклішою. Не залежно від того, хто і як до неї ставиться», — наголосив п. Чубаров.
Щодо самого «??референдуму» про статус Криму очільник Меджлісу заявив, що «починаючи від чистоти його підготовки до спекулювання на праві народів на самовизначення це був просто дуже великий інструмент нечесної, брудною та тупої гри».
«Кримські татари в будь-якому разі залишаться на своїй землі, вони самі будуть визначати свою долю, свій розвиток у тій реальності, яка створилася, виходячи з природного права корінного народу на самовизначення на власній землі. Інша річ — форми реалізації права на самовизначення, його механізм і можливості залежать від існуючих умов, — зазначив Рефат Чубаров. — Кримські татари планують розглянути питання відтворення національної автономії».
«Сподіваюсь, що долею кримськотатарського народу перейметься весь цивілізований світ», — сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу, підкресливши, що головне завдання зараз – зберегти цей народ у мирі.
Натомість, Недім Халілов, голова робочої групи з резолюцій жалобних мітингів кримських татар, повідомив, що його народ хоче створити власну державу, й оголосив про відновлення національно-визвольного руху. Основною метою такого руху є відновлення національної державності кримськотатарського народу, перерваної 1783 року.
До моменту встановлення державності кримськотатарського народу на території Кримського півострова має діяти законодавство України, а також норми міжнародного права, а не законодавство Російської Федерації (РФ), упевнений Недім Халілов.
Тим часом, дійшло до абсурду. Російські війська, які окупували Крим, не пускають Мустафу Джемільова, народного депутата України та колишнього голову Меджлісу, на батьківщину. Не виключаю, що в разі недопущення на територію Криму він зробить сюрприз окупантам. «Те, якими будуть мої дії, якщо мене туди не пустять, нехай поки що буде таємницею та сюрпризом для окупаційної влади. Не будемо давати їм можливості підготуватися», — сказав він.
Екс-голова Меджлісу вирішив не розголошувати своїх домовленостей із Реджепом Таїпом Ердоганом, прем’єр-міністром Туреччини, після останньої зустрічі, однак висловив упевненість у тому, що кримські окупанти дуже здивуються.
«Ми обговорювали ситуацію, що склалася, адже доля Криму не байдужа Туреччині не лише історично — на її території проживає в десять разів більше кримських татар, ніж на півострові. Але про досягнуті домовленості я промовчу», — поінформував п. Джемілєв, додавши, що п. Ердоган мав розмову з російським президентом Путіним, під час якої останньому сказали: Туреччина уважно стежить за ситуацією в Криму, і турецький народ не дозволить керівництву країни залишатися в ролі простого спостерігача.
29 березня Меджліс вирішив провести позачергову сесію курултаю (національне зібрання, вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу).

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply