Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Табачник хотів приватизувати своє міністерство

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Табачник хотів приватизувати своє міністерство

Дмитро Табачник

Дмитра Табачника, міністра освіти і науки часів Януковича та голову адміністрації Кучми, нарешті подали до розшуку. Одіозний чиновник фігурує у кількох справах про розкрадання державного майна та бюджетних грошей. Проте його корупційні схеми були відомі ще тоді, коли міністр був при посаді.
Востаннє Дмитра Табачника бачили в Україні 28 лютого ц. р. Спілкуватися з журналістами екс-чиновник відмовився. За кілька годин до цього приліт п. Табачника анонсував Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ. Він написав у Facebook, що правоохоронці у Києві вже готують екс-міністрові «теплу зустріч». Проте той без перешкод залишив летовище, а за добу так само легко виїхав із України.
Василь Вовк, керівник слідчого управління Служби безпеки України (СБУ), пояснив, що
п. Табачник прилітав на допит до Генеральної прокуратури, і поки що він проходить у кількох справах як свідок, а підозру йому — формулюють. «Гадаю, вони орієнтуються, коли й що пред’явити п. Табачнику, щоб це не була просто якась формальність, а серйозна робота. Приїхав один раз — ще раз приїде», — запевняв тоді п. Вовк.
Відтоді Дмитра Табачника в Україні не бачили. Підозрюваним він став лише через три місяці. 28 травня ц. р. генеральний прокурор Шокін назвав статтю для екс-міністр: розтрата бюджетних коштів, заволодіння майном і зловживання службовим становищем.
Сергій Квіт, теперішній міністр, констатує, що п. Табачник перетворив систему освіти на
дійну корову. «Міністерство освіти і науки (МОН) створило таку ситуацію, що скрізь за все треба було платити — за захисти, за призначення, але все це за готівку робилося, тому довести злочини дуже важко», — розповідає міністр про свого попередника.
Поза банальними хабарами у МОН діяли й хитромудрі корупційні схеми. Про те, як Табачник заробляв мільйони на шкільних підручниках, преса писала ще тоді, коли він сидів у міністерському кріслі. Не була таємницею й зухвала приватизація нерухомості. Кілька будинків у центрі Києва колись належали МОН. Міністр Табачник виселив освітян, віддав приміщення в оренду приватній фірмі рідного брата, підприємство зробило реконструкцію, а невдовзі — і приватизувало «золоті» квадратні метри. Якби не Майдан, Дмитро Володимирович украв би, мабуть, навіть власне міністерське крісло.
«Будинок, у якому я зараз перебуваю, де мій кабінет на проспекті Перемоги, також був на шляху до приватизації. Причому, папери оформлювалися досить правильно, згідно з процедурами,
тобто у нас можна все приватизувати, ми можемо навіть Кабмін приватизувати!» — обурюється п. Квіт. Про сумний спадок попередника новий міністр, щойно заступивши на посаду, розповів Валентину Наливайченку, тодішньому голові СБУ, та першому «постмайданівському» прокуророві Яремі. У розшук одіозного міністра оголосили лише тепер — через півтора року після падіння режиму Янковича.
7 липня 2015-го на сайті Міністерства внутрішніх справ (МВС) з’явилося орієнтування
на Дмитра Табачника. Він начебто зник 8 червня ц. р., і його розшукує СБУ. Чому стоїть саме ця дата втечі та чому утікача не ловили раніше, коли він безперешкодно прилітав в Україну, журналісти поцікавилися у відповідальних органів. У прес-службі МВС відіслали до СБУ, мовляв, це вони подавали в розшук. У СБУ — заперечили: вкралася помилка, усі питання — до Генеральної прокуратури (ГПУ). У ГПУ коментувати конкретну справу відмовилися.
Давид Сакварелідзе, заступник генпрокурора, із деталями щодо міністра-втікача Табачника не ознайомився, але запевняє: нова команда слідчих притягне до відповідальності не лише
всіх крадіїв державного масштабу часів Януковича, а й тих, хто досі покривав їх у самій ГПУ. «Сьогодні ми розв’язали фактично війну та повинні довести всі справи до кінця. Сьогодні ми повинні зробити максимально для того, щоб те, що було вкрадено, повернулося назад у державний бюджет», — запевнив п. Сакварелідзе.
Журналіст-розслідувач Олекса Шалайський оптимізму чиновника не поділяє. Каже, щоби посадити одного міністра, навіть колишнього, треба замахнутися на чинну систему. За рік після Майдану на це ніхто з так званих реформаторів не наважився. «В Україні всі крадіжки в будь-якому міністерстві проходили біль-менш відповідно до закону: завжди є якийсь папірчик підписаний, завізований, колеґіальний. Треба посадити людей 15, або звільнити, або оштрафувати, але всі ці люди працюють далі, хай не в цьому міністерстві, то в сусідньому, мають друзів. Дуже скептично ставлюся до того, що п. Табачнику можуть «намалювати» якусь серйозну справу», — упевнений журналіст.
Ольга Кашпор, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply