Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Табачник хоче знищити Інститут українознавства?

Автор:

|

Січень 26, 2012

|

Рубрика:

Табачник хоче знищити Інститут українознавства?

Міністерство освіти, науки, молоді й спорту (МОН) оголосило війну Національному науково-дослідному інституту українознавства та всесвітньої історії. Про це заявив Петро Кононенко, директор інституту. Як поінформували в науковій установі, із 16 січня ц. р. фактично всіх його працівників відправили у відпустки за власний рахунок, а з лютого, якщо стан речей не зміниться, усіх буде переведено на мінімальну зарплатню.

В інституті вважають, що відомство Дмитра Табачника, якому підпорядковується ця наукова установа, на І квартал ц. р. виділило лише третину необхідних коштів. Пан Кононенко пояснює ситуацію тим, що профільне міністерство вже другий рік поспіль намагається змістити його з посади й призначити на це місце свою людину — Анатолія Чайковського, колишнього проректора Академії Міністерства внутрішніх справ. «На нас чекає чергове судове засідання за позовом пана Чайковського про невиконання наказу міністерства про призначення його заступником директора інституту. Але як ми можемо його прийняти на посаду заступника, якщо в нього немає відповідного кваліфікаційного рівня ні з українознавства, ні зі всесвітньої історії?» — дивується Петро Кононенко.

За його словами, пан Чайковський повідомив, що в його контракті є таємні повноваження. Але, окрім нього й пана Табачника, їх ніхто не бачив. «Що це за повноваження? Може, на другий день після вступу на посаду — ліквідувати інститут і розпродати майно?» — заявив пан Кононенко. Він також повідомив, що офіційною підставою для скорочення фінансування стало затвердження з боку МОН лише трьох із дев’яти наукових тем, запропонованих інститутом. Раніше відомство схвалило вісім із дев’яти тем. І воно ж потім без жодних пояснень скоротило їх кількість.

За словами Петра Кононенка, за останніх півроку співробітники інституту взагалі не отримали жодних пояснень від МОН і особисто Дмитра Табачника. Тому було ухвалене рішення скерувати офіційний лист на ім’я прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням утрутитися в ситуацію.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply