Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Святослав Вакарчук більше не голова партії «Голос»

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Святослав Вакарчук більше не голова партії «Голос»
Святослав Вакарчук

Лідер гурту «Океан Ельзи» склав повноваження керівника своєї політичної партії.

Продемонстрував протилежне
Співак Святослав Вакарчук 11 березня повідомив у Facebook, що на з’їзді очолюваної ним ще напередодні політичної партії «Голос» обрали її нового керівника — Кіру Рудик, підприємицю та першу заступницю голови Комітету Верховної Ради (ВРУ) з питань цифрової трансформації. Вона закінчила Києво-Могилянську академію за спеціальністю «Інформаційні технології» й працювала тестувальницею програмного забезпечення, а до її обрання до парламенту третім номером у списку «Голосу» — головною операційною директоркою українського підрозділу американської компанії Ring.
У своєму відеозверненні п. Вакарчук пояснив: «Сьогодні ми стоїмо перед дуже серйозним викликом — влада під виглядом нових облич насправді протягує старі. Ми ж своїм прикладом демонструємо протилежне: приводимо до лідерських позицій і в партії та парламенті нових професійних людей. Саме тому сьогодні з’їзд партії «Голос» обрав новим головою партії найкращого управлінця з нашої команди — Кіру Рудик».
«Кіра уособлює собою сучасність, і цю сучасність вона привнесе в роботу партії разом із неоціненним досвідом управління великими командами. А я як лідер буду продовжувати розбудову партії, — запевнив Співак. — Моя ж місія — і далі приводити в політику нових чесних професійних людей із власним баченням і створювати політичну конкуренцію всім тим, хто йде до влади без візії, компетенції, власного бачення. А також боротися з тими, хто йде в політику для власного збагачення».
Ярема Дух, прессекретар «Голосу», розповів: «Минулого травня, коли створили партію «Голос», Святослав Вакарчук казав, що бачить своє завдання у тому, щоб приводити в політику нових чесних професійних людей. Цим п. Вакарчук займається і надалі як народний депутат у фракції «Голосу» та лідер партії. Святослав Вакарчук і залишається лідером партії — моральним авторитетом, котрий веде та залучає інших. Тепер, коли менеджерською роботою займеться Кіра Рудик, Святослав Вакарчук зможе більше часу присвятити власне політичним справам: зустрічі з виборцями, міжнародними партнерами і, головне — створенню широкого кола всіх тих, кому не все одно».

Білий прапор?
Але це пояснення не задовольнило, приміром, Олександра Лащенка, журналіста «Радіо Свобода», котрий запитав у Ольги Стефанишин, депутатка від «Голосу»: «Що це таке з партією «Голос»? Вакарчук перестав бути її головою. Критики Вакарчука вже не перший день твердять, що «це політичне фіаско», «співак не впорався», «викинув білий прапор».
Вона коментувала ці закиди так: «По-перше, хочу сказати, що нічого екстраординарного насправді не сталося. Наприклад, під час виборчої кампанії Святослав Вакарчук головою партії не був. Нею була Юлія Клименко. Після того, як відбулися вибори, партія ухвалила рішення, що партію очолить Святослав Вакарчук. Сьогодні Святослав Вакарчук вирішив дати лідерство іншим членам партії. Це нормальна практика, коли у партії є ротація керівництва».
«І ми за те, щоб насправді всі, хто хоче, мали можливість проявити свої лідерські якості. Кіра Рудик — прекрасний менеджер. Вона створила величезну ІТ-компанію, яку потім за мільярд доларів купив Amazon. Вона успішна підприємниця і та, хто вміє дуже добре будувати процеси, — запевнила депутатка. — А Вакарчук нікуди з політики не йде. Він залишається, буде народним депутатом. І буде, звісно, для нас лідером, котрий буде брати участь у всіх наших подіях. До речі, в нас є політична рада фракції, де є Вакарчук. Він нікуди звідти не буде йти. У нас просто демократія в партії, коли люди можуть висуватися на голову партії. І Вакарчук не є вождем, адже ми проти вождизму в політиці».
Депутатка також нагадала: «Вакарчук каже про те, що привів нових людей, розумних, ефективних, правильних людей у політику, дає їм можливість розвиватися. І це добре. Гадаю, що всім українцям варто повчитися у Святослава не триматися за владу, не бути вождем. У нас дуже демократична партія. Я думаю, що багато хто до цього не звик, але ми запускаємо нові процеси».

«Висновки зроблені»
Напередодні зречення п. Вакарчуком головування «Голосом» засоби масової інформації поширили повідомлення юриста Андрія Портнова, колишнього першого заступника глави адміністрації президента-втікача Януковича, що Державна фіскальна служба України порушила з його подачі проти Святослава Вакарчука кримінальну справу й розпочала щодо нього розслідування. «Будуть розслідувані обставини отримання фігурантом 13 млн від швейцарської компанії нібито за концерти минулих років. Також слідчим шляхом будуть перевірені його транзакції на швейцарські рахунки офшору з Британських Вірґінських островів. Розслідування проводять за частиною 3 статті 209 Кримінального кодексу України — відмивання (легалізація) грошових коштів в особливо великих розмірах», — повідомив він.
Але, вочевидь, тому, що Портнов уже багато кого з учасників Революції гідності в України звинуватив у тому, що згодом не підтвердилося, його повідомлення тиражували переважно проросійські засоби масової інформації. Втім, не виключено, що п. Вакарчук міг припинити своє головування в «Голосі» саме тому, щоб під час розслідування порушеної проти нього кримінальної справи не давати зайвого приводу для нагінок на всю партію.
Більшого розголосу набув виступ співака на новорічному корпоративі компанії Wargaming у Мінську (Білорусь). Ярослав Юрчишин, заступник голови партії «Голос», пояснив, що «Вакарчук оголошував і на етапі виборів, і після виборів, що буде поєднувати свою творчу діяльність, а це дозволено законом».
А на зауваження журналіста, що «бути політиком — це означає розуміти, що виступати в Мінську, сателіта Кремля, неприпустимо для лідера прогресивної фракції», п. Юрчишин відповів: «Гадаю, що висновки з цієї ситуації зроблені. Не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Ми — молода політична сила, в нас іще буде дуже багато помилок».

Надовго не вистачило
Політтехнолог Сергій Гайдай вважає: «Вакарчук не може собі дозволити зосередитися тільки на роботі в парламенті і на політичній діяльності. Він був і залишається громадським діячем, музикантом першої ліґи. Відмовлятися від цієї діяльності не бажає, хоча й із політики не йде. Керівництво партії йому не дозволяє. Таким чином він звільняє себе для ширшої діяльності. По-друге, він привів 20 людей. У них виборців значно менше, ніж у самого Вакарчука. Як мінімум, тепер ми дізналися, хто така Кіра Рудик. Ще є низка спікерів. Цей хід логічний. Він дає Вакарчуку значно більше можливостей. І третій варіант: цей хід звільняє його від удару конкурентів, котрі стверджують, що Слава не займається політикою, а продовжує концертну діяльність. У рішенні Вакарчука підводних каменів шукати не варто».
Але експерт Центру політичних досліджень Антон Федорців дійшов іншого висновку: «Безславно закінчився майже річний етап існування політичної сили, яка мала стати уособленням нової якості в політиці. Лідер гурту «Океан Ельзи» був двигуном і натхненником нового об’єднання. Проте тепер вирішив відійти від справ і передати партійне кермо іншим». «На дочасних виборах до ВРУ 2007 року музикант пройшов до парламенту за списком пропрезидентського блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Однак надовго його не вистачило. Уже за рік написав заяву про дочасне припинення повноважень і повернувся до гастрольної діяльності», — також нагадав він. Цього разу його навіть на рік не вистачило.
А Антон Федорців вважає: «Відхід культового митця і нерішучого політика — останній шанс для політичної сили врятуватися. Вона повинна почати набирати суб’єктність, іти «в народ» і продемонструвати справжню альтернативу владі. Інакше «Голос» повторить шлях «Самопомочі» з космічною швидкістю».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply