Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Своїм звітом про рік при владі Зеленський переконав мало кого

Автор:

|

Травень 27, 2020

|

Рубрика:

Своїм звітом про рік при владі Зеленський переконав мало кого
За плечима президента України — жодної державної символіки, лише одне велике Зе

Глава української держави відповів на запитання лише обраних його офісом журналістів.

«Обнулилася» обіцянка
Володимир Зеленський минулого тижня звітував про свій рік при владі, відповідаючи на запитання жменьки журналістів, обраних його офісом із-понад 200, котрі зголосилися на пресконференцію глави держави. Про критерії їхнього відбору Юлія Мендель, прессекретарка Зеленського, розповіла таке: «В основному це — рейтинґовість, а також динаміка розвитку».
Олег Сенцов, колишній бранець Кремля, з цього приводу зауважив: «Багато незручних представників засобів масової інформації не акредитували. За підсумком — ні суті, ні поваги, ні визнання помилок».
Оглядач Василь Фіялкович констатував: «Про те, що Зеленський побоюється відкритої розмови, свідчив дозований підбір журналістів». А редактор часопису «День» Іван Капсамун резюмував: «Президента намагаються оберігати від тем, де він може почуватися невпевнено. Проте основний висновок у тому, що навряд чи в запропонованій моделі спілкування Зеленського суспільство почуло відповіді на всі свої запитання за результатами його річного президенства».
Але спершу — про почуте. Чи не найголовніше — президент, котрий обіцяв у передвиборчій програмі керувати лише п’ять років, заявив, що йому забракне однієї каденції, щоб виконати обіцяне. А на уточнювальне запитання, чи буде балотуватися ще раз, відповів: «Якщо буде велика підтримка народу України, буду думати. Скільки триватиме моя каденція — вирішуватимуть люди».
Своєю чергою, Віталій Портников, оглядач «Радіо Свобода», констатував: «Обнулилася» ще одна обіцянка Зеленського, яку він давав під час передвиборчої кампанії. Але вже у цей момент було ясно, що колишньому телевізійному коміку сподобається перебування в офісі голови держави і він не зможе так швидко від цього відмовитися. Тому що Зеленський сприймає свою президентську діяльність як продовження телевізійного серіалу — рейтинґи, софіти, всенародна популярність і ніякої відповідальності. Це — класична поведінка популіста, який завдяки щасливому для себе збігу обставин, олігархічній солідарності та суспільній деградації стає на чолі країни». А політтехнолог Борис Тизенгаузен пояснив: «Влада — наркотик, влада не відпускає».

«Вдавав, що пнеться»
Відтак оглядач Василь Фіялкович зауважив: «Президент вдавав, що пнеться зі шкіри, аби ощасливити народ. Намагаючись виправдатися за відсутність відчутних результатів, придумував штучні причини, натякав, що опоненти йому заважають, вставляють палиці в колеса. У поясненнях виглядав непереконливо. Багато відповідей, заяв, реплік викликали подив. Було видно, що прямі запитання «в лоб», не завжди зручні запитання преси його дратували, і він, і його речниця воліли, аби їх не задавали».
Зокрема, Зеленський запевнив: «У 15 областях України повністю виплачені заробітні плати в тих рамках, про які я доповідав та обіцяв нашим медичним працівникам». Але на телеканалі «1+1» зауважили: «Насправді медики й інші працівники, які борються з Covid-19, не отримали виплати у тому обсязі, в якому обіцяли, ще за березень».
А обіцянку президента «найближчим часом в Україні буде іпотека під 10 %» коментували так: «Поки що це необґрунтована обіцянка. Влада анонсувала програму, але не вказала те, звідки братиме ресурси на її виконання в умовах кризи».
На запевнення Зеленського залучити в українську економіку 7 млрд USD «швидких» інвестицій відреагували на телеканалі так: «Поки що ця обіцянка не обґрунтована нічим, тому важко сказати, правда це чи популізм. Виникають запитання — на яких умовах залучатимуть інвесторів та в які галузі вони інвестуватимуть».
Глава держави також пояснив: «Суспільство по-різному оцінює прямі переговори президента Зеленського і президента Путіна, але я впевнений, що ми повинні це робити. Є деякі речі, які ти можеш зрозуміти, тільки коли ти сам на сам. І є деякі відповіді, які ти можеш почути, коли ти сам на сам — щоб зробити вже стовідсоткові висновки».
Але відсутність у президента стовідсоткових висновків щодо Путіна на шостому році війни спонукає не лише до запитань, а й до відповідей. Володимир Огризко, ексміністр закордонних справ України, зауважив: «Зеленський, і на пресконференції він це підтвердив, усе ще сподівається домовитися з Путіним. У цьому і полягає його головна принципова помилка — ну, ніяк не хоче він зрозуміти того, що Путіна переконати не зможе. І не тому, що поганий дипломат чи перемовник — хоча і досвіду в Зеленського такого справді немає — а тому що в Путіна є принципова позиція щодо України. Згідно з нею, Україна має бути або залежна, слухняна та ніяка, або взагалі не бути. Це треба просто розуміти і з цього виходити. Поки що такого розуміння у Зеленського немає».

«Залишається профаном»
Висновок Антона Федорціва, експерта Центру політичних досліджень, такий: «Залишається профаном широкого профілю — від економіки й соціальної сфери до внутрішньої політики та дипломатії. Ба більше, погано прихований нарцисизм і випинання напоказ власної безграмотності засвідчили, що в цьому плані буде лише гірше. Надто швидко перетворився в типового пострадянського керівника зі захмарним еґо та відривом від реальності».
Неоднозначно була сприйнята й відповідь Зеленського на запитання про порушену щодо експрезидента Петра Порошенка кримінальну справу з приводу оприлюднених депутатом Андрієм Деркачем нібито записів розмови між колишніми главою держави та віцепрезидентом США Джо Байденом. Бо, зокрема, теперішній президент України заявив: «Що стосується вироку Порошенку — я впевнений у цьому і впевнений, що все це ще попереду. Вони так керували державою, що на них чекає багато дуже різних пригод і різних вироків».
Крістофер Міллер, журналіст Buzzfeed, на це зауважив: «Зеленський звучав трішки, як Янукович». Із цим погодився Джеймс Марсон із The Wall Street Journal, котрий написав: «Важко не згадати Януковича, який подібним чином казав про Тимошенко». Він вважає, що розслідування щодо Порошенка — політично вмотивоване. Отже, «викличуть занепокоєння західних країн, які підтримують Україну».
Зеленський ігнорував презумпцію невинуватості та коментуючи скасування карантину в Черкасах, заявив: «Місцевий глава має 19 кримінальних проваджень? Я за один стіл із такими бандитами не сяду». Міський голова Черкас одразу ж відповів: «Ви говорите, що я мер-бандит? Всі ті кримінальні справи, які порушували проти мене, порушували за мою політичну діяльність, зокрема, й через те, що ви стали президентом».
Коли Зеленському зауважили, що вбивство журналіста Шеремета інкримінують не тим підозрюваним, президент заявив, що розслідування цієї справи — особиста відповідальність міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Ексдепутат Верховної Ради Ігор Луценко наголосив із цього приводу: «Президент визнав, що ця справа політична, він сказав, що нею займається міністр внутрішніх справ. Але це незаконно! Ніяких повноважень у міністра внутрішніх справ «займатися» цим слідством немає! Отже, розправа замість слідства — добре для Зеленського. Він персонально нині відповідає за беззаконня, що твориться щодо несправедливо ув’язнених».

«Морально деградує»
Коли Зеленського запитали про те, чому люди без відповідного досвіду, але «за ознаками близькості» зайняли високі посади в державі, цей демагог, який не служив в армії, заявив, що жодного кума чи військового друга він не призначив. Як писав «Міст», державні посади отримали понад 30 колег Зеленського, які працювали в структурах очолюваної ним студії «Квартал 95» чи були дотичні до неї, співпрацювали з ним, були його друзями та знайомими.
А на заяву ЮНІСЕФ, що 6 млн українців можуть опинитися за межею бідності, Зеленський відреагував так: «У них 250 USD — це мізерні зарплати. У нас це теж маленька зарплата, але не бідність».
Психолог Валентин Кім коментував пресконференцію Зеленського так: «Його починає роз’їдати влада, що він морально деградує». А Антон Федорців констатував: «Глава держави не визнав жодної зі своїх помилок і впевнений у власній компетентності до займаної посади».
Тож французький журналіст Стефан Сіоган резюмував: «Ганебний момент — влада показала себе самовдоволеною, а українська преса має велику думку про себе, й при цьому — задавала погані запитання, не могла охопити такі ключові проблеми як кумівство, деолігархізація, корупція та правосуддя. Українські журналісти цілком провалили звинувачення щодо корупції довкола керівника Офісу президента й інших ключових питань, дозволивши президенту з легкістю ними маніпулювати».

Ігор Голод

Раніше «Міст» уже повідомляв про здобутки та розчарування першого року перебування президента Зеленського на своїй посаді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply