Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Суд закрив справу Тимошенко

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

Суд закрив справу Тимошенко

Федеральний суд Нью-Йорка завершив справу за позовом екс-прем’єра України Юлії Тимошенко до низки фізичних і юридичних осіб з України та США, у тому числі трейдера RosUkrEnergo (RUE) й одного з його власників Дмитра Фірташа. 

«Суд, відхиливши претензії позивача до всіх відповідачів, які були повідомлені про подачу позову, і будучи сповіщений про те, що решта відповідачів не отримала повідомлень, постановив закрити цю справу… із правом знову відкрити її протягом 60 днів», — зазначено в судовому документі.
Як писав «Міст», позов на RUE був поданий у квітні 2011 року. Пізніше список відповідачів було розширено — до нього потрапило загалом десятеро громадян України. Переважно це – чиновники різного рівня, а також зареєстровані в США фірми й американські громадяни, серед яких — Пол Манафорт, політтехнолог нинішнього президента України.
Юлія Тимошенко звинувачувала п. Фірташа в шахрайстві, порушенні прав людини та вимаганнях. За її словами, між трейдером і компанією «Нафтогаз України» під час процесу в Стокгольмському арбітражі, за підсумками якого RUE отримала 12,1 млрд куб. м газу, відбулася змова. Американські фірми, із точки зору п. Тимошенко, використовувалися Дмитром Фірташем для відмивання грошей, а також у схемах для приховування хабарів, що передавалися українським чиновникам.
Додамо, що RUE разом з американською частиною відповідачів, серед яких крім п. Манафорта значиться Бред Заксон, названий у судових документах помічником п. Фірташа, а також низка компаній — CMZ Ventures, Dynamic Group, Barbara Ann Holdings — звернулися до суду з проханням про відхилення позову у квітні 2012 року. Вони зазначали, що позов не підлягає розгляду в Нью-Йоркському суді, указавши на політичний елемент претензій. Клопотання було схвалене у березні ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply