Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Сто днів президента України Володимира Зеленського

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

Сто днів президента України Володимира Зеленського
Президент Зеленський на лінії зіткнення

Коли вперше залунала критика новообраного президента України Володимира Зеленського, його прихильники волали: «Дайте йому сто днів». А Леонід Кравчук, перший президент України, навіть закликав дати двісті, бо перші сто днів «він начебто витратив на «боротьбу з Порошенком». Але в країні, що воює, для звикання до посади і сто днів — забагато. Так, чи інакше, вони минули 28 серпня, тож час підбивати підсумки.

Зовнішня політика
За час свого перебування на президентській посаді глава української держави встиг особисто поспілкуватися з главою Європейської комісії Жаном-Клодом Юнкером, прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, президентом Франції Еммануелем Макроном, президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом і прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. Про наслідки цього говорити ще складно, однак уже відомо, що п. Макрон прагне повернути Путіна до «Великої сімки», а Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції, котра відмовилася приєднатися до Зе-команди, заявила, що втримати санкції проти Росії навряд чи вдасться.

Внутрішня політика
Теперішні події в Україні зараз нагадують часи Януковича, коли всі ключові посади в державі займали, незалежно від здібностей, члени Партії реґіонів. Зараз такі призначення також ґрунтуються на особистій відданості Зе-президенту, а не на фаховості. Зе-команда отримала більшість у Верховній Раді (ВРУ), тож зможе сформувати свій Кабінет Міністрів і призначити свого главу уряду. І для повноти влади їй залишилося «захопити» ще й місцеві органи.

Економіка
Те, що зараз відбувається в українській економіці, — ще інерція уряду Володимира Гройсмана, призначеного п’ятим Президентом Порошенком. Володимир Зеленський прийшов до влади на тлі критики «геноцидних» комунальних тарифів. Наразі їх знизили лише для підприємств, що насамперед вигідно олігархам, у т. ч. Ігорю Коломойському, котрого називають спонсором Зе-президента. Формулу постачання вугілля «Роттердам+» (ціну встановлюють, ґрунтуючись на даних з біржі в нідерландському Роттердамі плюс транспортні витрати), Зе-команда називала «корупційною», а тепер у цьому вже не так упевнена. Але неабиякою проблемою стане постачання в країну газу (адже угода з Росією чинна лише до кінця 2019 року) і повернення боргів міжнародним кредиторам.

Судова реформа
Одним із передвиборчих гасел Володимира Зеленського було «Прийде весна — саджати будемо». Минуло літо, а про гучні процеси досі не чутно. Ба, більше відчувається повернення «епохи Януковича». Адже судді знову почали виносити політично мотивовані рішення, які свого часу викликали в українців недовіру до системи судочинства, яку намагався змінити Петро Порошенко. А теперішня влада ще й хоче поширити на нього і його соратників закон про люстрацію. І з якогось дива судді несподівано стали випускати на волю тих, хто воював проти України.

Свобода слова
Під час виборчої кампанії кандидат Зеленський від журналістів ховався. А тепер інформаційна політика нової влади — нищити і затикати їм роти. Представники Зе-команди хамлять журналістам, обзивають їх «тупими вівцями» та «забороняють робити оціночні судження», а також розказують, що нічого не винні та відмовляються давати коментарі, порушуючи цим закон «Про доступ до публічної інформації». Офіс президента поширює серед журналістів фейки для їхньої дискредитації, щоб заявити: засоби масової інформації нам не потрібні, ми й без них впораємося.

Війна
Військові рішення президента Зеленського часто-густо просто дивують. Аби втілити в життя його передвиборче гасло, що задля припинення війни «треба просто перестати стріляти», військовим під страхом покарання заборонили відповідати на провокації ворога. І путінські найманці з цього користають, продовжуючи вбивати та ранити захисників України. Покращення харчування військових призупинили, замовлення підприємствам військово-промислового комплексу відкликали. Дуже багато добровольців відмовилися продовжувати контракти з Міністерством оборони і військкомати зараз гарячково шукають, ким їх замінити. Якщо це не виправити, до поразки на реальному фронті, а не дипломатичному, буде рукою подати.

Євген Клен

Коментарі експертів
Віктор Мороз, політичний оглядач інтернетвидання «Українська правда»:
— Мабуть, зараз важко в Україні знайти людину, в котрої було б однозначне ставлення до нового президента та його перших ста днів. Схоже, переважній більшості його виборців подобається, як він із дивовижною легкістю пачками звільняє з посад старе начальство й регулярно влаштовує розноси місцевому керівництву. Але все це може подобатися недовго. Практичні українці незабаром схаменуться і вимагатимуть конкретних результатів. Залишається й риторичним запитання: що можуть змінити нові призначенці в державі, де добре вкрасти вважається ледь не ознакою розуму, таланту й успішності? А остання розправа з Романом Безсмертним (його відкликали з Тристоронньої контактної групи в білоруському Мінську, яка займається врегулюванням війни на Донбасі. — Ред.) ще більше насторожила людей, котрі думають. Пояснення Офісу президента про те, що Леонід Кучма формує ефективнішу команду, виглядає як недоречний і примітивний жарт. Адже саме Леонід Данилович своєю безпринципною та недалекоглядною політикою сформував не лише олігархічний устрій країни, який фатально стримує її розвиток, а й виплодив таку ж безпринципну, злодійкувату та безвідповідальну політичну еліту, яка досі керувала державою. То якої ефективності команду він може запропонувати на схилі літ? Зе-президент вирішив прислухатися не до досвідченого українського державника, шукаючи вихід із донецької пастки, а чомусь упевнений, що йому вдасться домовитися щодо розв’язання українських проблем із відвертим шовіністом й українофобом Путіним.

Іван Фаріон, оглядач газети «Високий Замок»:
— Голосуючи за популярного шоумена, 73 % українських виборців розраховували ледь не на манну небесну. На чародія, котрий швидко їх зробить щасливими, викорінить радянський совок і запровадить нові, чесні й європейські правила поведінки, а відтак високі стандарти життя. Але цього не сталося. Блазень Зеленський у програмах свого «Кварталу 95» бичував різні хиби нашого суспільства, у т. ч. — кумівство. А президент Зеленський влаштував на «хлібні» посади чи не весь свій творчий колектив. Кому забракло місця у канцелярії, того під брендом «Слуги народу» прилаштував до ВРУ. Свого приятеля дитинства, екскерівника «Кварталу» Івана Баканова, котрий навіть у війську не служив, призначив новим керівником Служби безпеки України! Щоб це призначення не було аж таким карикатурним, йому алярмово присвоїли звання лейтенанта. Наскільки професійно працює відомство під його керівництвом, свідчить резонансна втеча з-під носа силовиків ізраїльського наркобарона під час екстрадиції у Бориспільському аеропорту. Сам же глава держави демонструє приклад грубого ігнорування закону. Вчасно не підписує (і тим блокує) ухвалені парламентом закони. Втручається у роботу місцевих рад. Аби сподобатися рядовим українцям, усупереч праву, без проведеного розслідування, перед телекамерами направо-наліво звільняє лісників, митників, «надзвичайників», котрі, як кажуть адвокати, легко виграють апеляції в Європейському суді з прав людини. Протизаконно, ледь не викручуючи руки, Зе-президент вимагає від представників бізнесу на Прикарпатті за їхні кошти будувати державні дороги. Неприємно вражає епатажний стиль поведінки президента, зверхня манера його спілкування, постійне «тикання». Міністри і народні депутати для нього — «чуваки». Декого називає «розбійником», із криком вимагає, аби вийшов зі зали, провокує охорону вивести тих, хто йому заперечує.

Андрій Полтава, відеблогер, телеведучий і волонтер:
— Новій владі нема чим похизуватися за перші 100 днів, тому вона тисне на попередників силами Державного бюро розслідувань і таким чином виступає проти всього українського. По цих справах, по хабарах, так як вони це подають, основне завдання — дискредитувати ідею українства, держави, Майдану й усього іншого. Якщо при попередній владі були проблеми, але й була певність, що Україна існуватиме, то сучасна верхівка здатна «злити державу». Вони хочуть, щоб армія та волонтери були деморалізовані й українці махнули рукою та сказали: робіть що хочете. А скасування військового параду на День Незалежності є свідченням того, що Зе-команда прагне підмінити всі досягнення останніх п’яти років і змусити українців забути про війну, яку їм не вдалося припинити. Парад — це репетиція параду перемоги. А хода — це що? У країні, яка воює, парад потрібен. Спершу вони від нього відмовилися, а коли волонтери сказали «ми все одно проведемо», вирішили очолити. Дуже прикро, що ця влада не поважає ветеранів, армію і весь український народ.

Андрій Багінський, кандидат політичних наук:
— За сто днів важко оцінити соціально-економічні ефекти діяльності президента Зеленського. Українці обирали його, зокрема, очікуючи підвищення економічного рівня розвитку та покращення власного добробуту. Ці результати можна буде побачити хіба десь восени.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply