Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Стівен Гарпер відвідав Україну

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Стівен Гарпер відвідав Україну

Канадська влада 21 березня запровадила додаткові санкції проти 14 російських чиновників. «Канада й досі має намір вживати додаткових заходів для обмеження можливостей конкретних осіб, які є відповідальними за підрив суверенітету України», — заявив прем’єр-міністр Гарпер. За його словами, «референдум у Криму не має легітимності, а додаткова ескалація з боку Російської Федерації (РФ) призведуть до подальшої ізоляції з боку міжнародного співтовариства». 

Крім цього, Канада слідом за США застосувала санкції щодо акціонерного банку «Росія». «Разом із нашими міжнародними союзниками наш уряд займає тверду позицію щодо підтримки України», — сказав Стівен Гарпер, котрий 22 березня відвідав Україну.
Канада також захоплюється сміливістю українців, які борються за своє майбутнє. «Упродовж останніх місяців увесь світ став свідком сміливості українського народу… Ви надихнули та створили новий розділ у історії боротьби людства за свободу, демократію та справедливість», — наголосив п. Гарпер.
Канада не повернеться до звичайних відносин із Росією, доки її президент не піде назустріч міжнародному товариству в питаннях окупації Криму. Про це канадський прем’єр-міністр розповів на прес-конференції після зустрічі з Арсенієм Яценюком, прем’єром України. «Вважаю, що надзвичайно важливо, щоби ми у вільному світі не приймали цієї окупації Криму, щоби ми продовжували опиратися, застосовуючи різні санкції, і також чітко дали зрозуміти, що не буде повернення до звичайних відносин із Росією, доки режим Путіна не зробить відповідних кроків», — підкреслив Стівен Гарпер.
Він також зазначив, що вторгнення Росії має свої наслідки за межами Європи. Зокрема, прем’єр зауважив, що країни отримали аргумент для подальшого озброєння через порушення Росією Будапештського меморандуму. «Спроби президента Путіна повернути нас до дикої політики джунглів мають призвести до поновлення непохитної рішучості з боку вільного світу, а також до посилення дипломатичної й економічної ізоляції режиму Москви», — зазначив високий гість.
Своєю чергою, Олександр Турчинов, виконувач обов’язків Президента України, заявив, що Україні потрібна військово-технічна підтримка від партнерів. Разом із тим, він запевняв, що Україна намагається вирішити конфлікт мирним шляхом.
Україна готова зайняти місце Росії у «Великій вісімці» в разі виключення тієї з організації, про це жартома сказав п. Яценюк на спільному брифінгу з прем’єр-міністром Канади. А якщо серйозно, то український прем’єр розповів, що Україна просить Канаду як країну-члена «Великої сімки» дати чітку оцінку російській військовій аґресії. «Ми звертаємося до Канади з тим, аби «Велика сімка» ще раз підтвердила свою позицію стосовно української територіальної цілісності, як це було зроблено раніше», — акцентував Арсеній Яценюк.
У відповідь Стівен Гарпер поінформував, що на найближчій зустрічі G7 буде обговорюватися питання продовження членства РФ. Також прем’єр-міністр Канади передав українському колезі прапор України, який 4 березня ц. р. був вивішений замість національного стяга на головному флагштоку парламенту Канади на знак підтримки українського народу.
Україна звернулася до Канади з пропозицією про створення зони вільної торгівлі. «Ми просимо канадських друзів відновити переговори про створення зони вільної торгівлі, які було припинено два роки тому», — повідомив п. Яценюк. За його словами, Канада надасть українському уряду пакет допомоги для проведення реформ. Зокрема, кошти підуть на подолання корупції й сформування незалежної судової системи.
Арсеній Яценюк також подякував канадському уряду за вже виділені Україні 200 млн CAD фінансової допомоги, які прив’язано до кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ). Зі свого боку, Стівен Гарпер зауважив, що Канада тісно працює з МВФ і заохочує фонд робити кроки щодо допомоги Україні «швидше та ефективніше».
А тим часом влада РФ вирішила застосувати санкції проти Канади. «Ми не приховуємо, що на недружні випади, якими би мотивами вони не пояснювалися, будемо реагувати відповідним чином. Сподіваємося, що канадська влада й політики зроблять належні висновки», — ідеться в повідомленні російського міністерства закордонних справ.
Під заборону в’їзду до РФ потрапили такі канадські політики: Крістін Хоган, радник прем’єр-міністра зі зовнішньої й оборонної політики; Вейн Вутерс, керівник апарату прем’єр-міністра та клерк Таємної ради; Жан-Франсуа Трамбле, заступник керівника апарату прем’єр-міністра; Ендрю Шир, спікер палати громад парламенту; Пітер ван Лоан, керівник фракції Консервативної партії в палаті громад парламенту; Рейнел Андрейчук, голова Комітету зі закордонних справ і міжнародної торгівлі сенату парламенту; Дін Еллісон, голова Комітету зі закордонних справ і міжнародного розвитку палати громад парламенту; Поль Дюар, заступник голови Комітету зі закордонних справ і міжнародного розвитку палати громад парламенту; Ірвін Котлер, заступник голови підкомітету з прав людини Комітету зі закордонних справ і міжнародного розвитку палати громад парламенту; Тед Опітц, член палати громад парламенту; Христя Фріленд, член палати громад парламенту; Джеймс Безан, член палати громад парламенту; Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади (КУК).

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply