Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

«Недоторканними» прагнуть стати 5 845 українців та українок

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

«Недоторканними» прагнуть стати 5 845 українців та українок
Карикатура з німецького часопису «Шпіґель»

До Верховної Ради України (ВРУ) нового скликання зараз рвуться не лише артисти, співаки та блазні. Народними депутатами також прагнуть стати соратники президента-втікача Януковича та політики, котрі переховуються від карного переслідування, адже статус народного депутата й досі недоторканний. І роблять це за допомогою судів, які почасти приймають «дивні» рішення.

Вічний революціонер
Так, знову купу галасу здійняв невгамовний Михайло Саакашвілі, колишній президент Грузії й екс-голова Одеської обласної державної адміністрації. Він подав на Центральну виборчу комісію (ЦВК) позов до Печерського районного суду Києва і той визнав факт безперервного проживання в Україні впродовж останніх п’яти років, хоча загально відомо, що до відновлення його українського громадянства президентом Зеленським він жив у Нідерландах. Це відкрило йому можливість балотуватися в народні депутати на дочасних парламентських виборах в Україні, які пройдуть 21 липня ц. р.
Тоді ЦВК відмовила у реєстрації кандидатам від партії Міхо «Рух нових сил» (РНС). У відомстві пояснили, що позачергові вибори були призначені указом президента від 21 травня. «Отже, розгляд 8 травня на засіданні політичної ради партії РНС питань, пов’язаних із участю партії в позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, не могло бути здійснене», — заявили в ЦВК.
За даними комісії, позачерговий з’їзд РНС, який був скликаний 10 червня й на якому був затверджений виборчий список кандидатів, відбувся з порушеннями вимог статуту цієї партії. У ЦВК заявили, що копію рішення комісії та копію протоколу засідання ради партії РНС від 8 травня та протоколу позачергового з’їзду РНС від 10 червня відправлять Національній поліції для здійснення перевірки, а в разі необхідності — застосування передбачених законодавством заходів реагування.
Лідер РНС вирішив пов’язати недопущення кандидатів від його партії на вибори до ВРУ з п’ятим президентом Петром Порошенком. «Спершу нас довго не пропускав Національний банк, керівництво якого контролює Порошенко, а зараз нас знімає призначене ним же ЦВК», — написав він у Facebook.
Пізніше політик виклав відео з летовища, в якому заявив, що у них є найкращі юристи, котрі будуть «розрулювати» цю ситуацію. «Не хочуть тварюки змін, але доведеться їм на це піти», — запевнив він.
Він зазначив, що не буде сидіти склавши руки, тому летить до Одеси, де буде зустрічатися з виборцями. «Все одно ми прорвемося, підемо з нашим списком на вибори, і все одно будемо перемагати, бо країні потрібні зміни. Все вийде у нас», — підсумував п. Саакашвілі.
Й апеляційний адміністративний суд Києва підтримав оскарження командою політичної партії «Рух нових сил» відмови ЦВК зареєструвати список цієї політичної сили на виборах. «Ми перемогли! Суд нас підтримав! Ми йдемо на вибори!» — написав п. Саакашвілі у Facebook. А Верховний суд України відхилив апеляційну скаргу ЦВК щодо участі партії РНС у позачергових парламентських виборах й її назва таки з’явиться у бюлетенях.

Бунтівний вершник
Також апеляційний адміністративний суд Києва зобов’язав ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до ВРУ нардепа-утікача Олександра Онищенка, котрого підозрюють у масштабних розкраданнях державного бюджету, через що той переховувався від правосуддя за кордоном. Суддя визнала, що «насправді» він репрезентував державу Україна на міжнародних змаганнях із кінного спорту як… вершник.
Однак ЦВК подала скаргу на таке рішення. На думку відомства, висновки першої інстанції, викладені в рішенні суду, не відповідають обставинам справи. «Центральна виборча комісія не згодна з прийнятим судовим рішенням, вважає його незаконним, необґрунтованим і винесеним із невірним застосуванням норм матеріального права та порушенням норм процесуального права», — заявили чиновники.
Відтак ЦВК вдруге відмовила в реєстрації п. Онищенка кандидатом у народні депутати, адже він таки не проживав на території України впродовж останніх п’яти років. А Верховний суд визнав це рішення правомірним.

Інші
Центральна виборча комісія відмовилася зареєструвати кандидатом в народні депутати на позачергових парламентських виборах й Андрія Клюєва, голову Адміністрації президента Януковича. «Відмовлено в реєстрації кандидата в народні депутати України Клюєва А. П., висунутого Ліберальною партією України в одномандатному виборчому окрузі № 46 (Донецька область)», — йдеться в повідомленні відомства. Касаційний адміністративний суд при ВСУ дозволив Андрію Клюєву взяти участь у виборах до ВВУ.
Крім цього, ЦВК відмовила у реєстрації кандидатів у народні депутати з виборчого списку забороненої Комуністичної партії України. А Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва це рішення підтримав.
Однак Центральна виборча комісія приймала і доволі контроверсійні рішення. До прикладу, зареєструвала самовисуванцем кандидата у народні депутати по одномандатному виборчому округу № 222 Вахтанґа Убірію, котрий у своїх даних вказав, що народився в Абхазії. Нагадаємо, що Абхазія є автономною республікою у складі Грузії. За військового сприяння Російської Федерації (РФ) Абхазія проголосила свою «незалежність», але її визнали лише чотири країни у світі, в т. ч. РФ. «Чи правильно я розумію: Центральна виборча комісія визнає незалежність Абхазії?», — написала у Facebook Наталія Іщенко, оглядачка впливової української газети «День».
А по одномандатному виборчому округу №169 в Харкові кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу» зареєстрували Олександра Куницького, громадянина Ізраїлю. Задля підтвердження цього, видання «Цензор.нет» опублікувало надану ізраїльським Відомством із питань корпорацій виписку про заставу майна п. Куницького. Зокрема, це відомство видало довідку про те, що останньою адресою, за якою був зареєстрований Куницький Олександр Олегович, є 3229721 м. Хайфа, вул. га-Тихон, 7, 2.
А ще ЦВК відмовила в реєстрації через невідповідність поданих ним документів вимогам законодавства Володимиру Парасюку, активісту «Євромайдану» й учаснику антитерористичної операції на Донбасі. Він звернувся до суду з проханням скасувати постанову ЦВК про відмову йому в реєстрації кандидатом у народні депутати як самовисуванця на 122-му одномандатному мажоритарному окрузі (Львівська область). Також теперішній позафракційного депутат ВРУ просив зобов’язати комісію зареєструвати його кандидатом. Однак Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва відмовив у задоволенні цього позову.

Соціологи
За найсвіжішими соціологічними даними, в рейтинґу електоральних симпатій серед політичних сил панівну позицію продовжує займати партія «Слуга народу», яку планують підтримати 49,8 % тих, хто має намір голосувати та визначився з симпатіями.
Про це заявили в Українському інституті соціальних досліджень ім. Яременка та центрі «Соціальний моніторинґ». Згідно з їхнім дослідженням, прохідний бар’єр також долають «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука (10,3 %), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (9 %), «Європейська солідарність» Петра Порошенка (8,7 %) і «Голос» Святослава Вакарчука (5,9 %). Наближаються до прохідного бар’єру в 5 % «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та «Сила і честь» Ігоря Смешка (по 4 %). Соціологи зазначили, що методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) опитали 2001 українця від 18 років і старших. Похибка репрезентативності дослідження — 2,3 %.
Загалом ЦВК визнала, що балотуватися до ВРУ в одномандатних виборчих округах має право 3 171 кандидат. Самовисуванцями балотуються 1 735 осіб, ще 1 436 на парламентські вибори висунули політичні партії. Також 2 674 кандидатів у народні депутати України фігурують у виборчих списках 21 політичної партії.

Євген Клен

Гоп-ля

Меморандум про відповідальність

Кандидати у народні депутати від партії «Слуга народу» підписують «клятву вірності» — Меморандум про відповідальність. У ньому, зокрема, передбачене зобов’язання голосувати особисто та добровільне складання повноважень. Як повідомив Дмитро Разумков, голова партії, бути депутатом — це відповідальність, а не просто гарний значок. «І я вірю, що ми зможемо стати єдиною командою, яка працюватиме над реалізацією цієї відповідальності», — звернувся він до кандидатів у народні депутати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply