Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Стартував всеукраїнський форум «Україна-30»

Автор:

|

Лютий 10, 2021

|

Рубрика:

Стартував всеукраїнський форум «Україна-30»
Володимир Зеленський на форумі «Україна-30»

У Києві 8 лютого стартував всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді». На його відкритті виступив Володимир Зеленський, котрий заявив, що події форуму відбуватимуться щотижня. «Всіх вітаю з початком першого дня нашого першого Всеукраїнського форуму. Я не обмовився… Сьогодні проходить перший захід, яким ми починаємо серію 30 масштабних щотижневих форумів в Україні. Це старт великого суспільного діалогу за участю влади, громадськості та міжнародних партнерів, експертів і вчених», — заявив він. За словами президента, впродовж наступних місяців на форумах будуть говорити про безпеку й оборону, Крим, Донбас, комунальні тарифи тощо.
Український лідер запевнив, що готовий одним із перших зробити щеплення від коронавірусу. Своїм прикладом має намір довести безпеку вакцин. «Вирішивши питання постачання вакцини в Україну, ми зіштовхнулися з новою проблемою — недовірою до щеплень і відмовою від вакцинації значної частини населення. Це нове, але вважаю, що дуже серйозне сучасне питання, яке всім нам слід вирішити. Я готовий особистим прикладом, як і більшість світових лідерів, показати людям, що вакцинація важлива, вона безпечна, вона потрібна», — зазначив він.
Глава держави заявив, що Україна домовлялася лише з провідними виробниками вакцин, які затверджені світом. «Жодного підтвердження того, що Sputnik V гарантовано дає результат, немає. Вважаю, що громадяни України — це люди. Це точно не кролики. На них експериментувати ми точно не маємо права», — сказав він.
За словами Зеленського, карантинні обмеження, які діяли в січні, скоротили кількість нових випадків захворюваності за тиждень втричі. «Ми не вводили локдаун. Обмеження, які діяли в Україні в січні, були досить ліберальними. За цей час нам вдалося істотно збільшити кількість ліжок, 70 % із них вільні. Більш ніж 80 % ліжок забезпечені киснем, — поінформував він. — Нам вдалося досягти стабілізації захворюваності і втричі скоротити середньотижневу кількість випадків захворювань».
Також президент розповів, на чому влада зосередиться в боротьбі з коронавірусом. «Міжнародний досвід боротьби з вірусом, вакцинація, плани уряду, інновації за часів пандемії, одужання економіки, дієві ліки проти дезінформації. Все це важливі складові нашого плану з протидії Covid-19», — зазначив він.
Також український лідер заявив, що влада буде скасовувати обмеження для людей, які вакцинуються, а також для тих, хто перехворів на коронавірус. При цьому він зазначив, що вакцинація буде добровільною.
Україна отримає близько 10 млн доз вакцин від коронавірусу до літа. «Де є вакцини, там ми їх і беремо. Знаю, що європейські країни перевіряють, скільки людей у них готові вакцинуватися, і роблять графік. Я попросив Михайла Федорова разом із Максимом Степановим ще в листопаді підготувати велику платформу, щоб люди мали можливість записуватися», — повідомив глава держави. За його словами, такий графік буде підготовлений до першої масової вакцинації, платформа буде приєднана до мобільного за стосунку «Дія».
Також Зеленський розповів, що, згідно з дорожньою картою, 2021-го і на початку 2022 року мають вакцинувати не менше половини населення України. «Ми домовилися про постачання в Україну вакцин від компаній Pfizer, Sinovak, AstraZeneca і Novavaх. Перший етап вакцинації почнеться вже цього місяця, вакцину отримають наші медики, військові та нацгвардійці», — констатував він.
Як повідомляв «Міст», Володимир Зеленський дав інтерв’ю The New York Times.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply