Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Співпраця, а не ізоляція

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Співпраця, а не ізоляція

«28 жовтня Україна обиратиме новий парламент. Країна — абсолютно не ідеальна, й останнім часом постійно вона зазнавала критики. Проте ми гадаємо, що стратеґічним інтересам Європи більшу користь принесла би політика дій, спрямованих на реформування та подальше розширення, а не на ізоляцію України», — пишуть у коментарі для Die Presse колишній голова Єврокомісії Романо Проді й екс-канцлер Австрії Альфред Ґузенбауер.

Пани Проді та Ґузенбауер нагадують, що президент України Віктор Янукович, незважаючи на імідж близького до Росії політика, тепер посилює співпрацю з НАТО. Очевидно, пишуть вони, він зважився проводити політику європейської інтеґрації, сприяти економічним і юридичним реформам, а також підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС).

Критики, пишуть Романо Проді й Альфред Ґузенбауер, указують на ув’язнення Юлії Тимошенко й хотіли би поставити відносини України та ЄС у залежність від звільнення колишнього прем’єра. Однак слід зауважити, продовжують вони, що в цьому випадку Україна вже співпрацює з ЄС: колишній президент Польщі Александр Квасневський і екс-голова Європарламенту Пет Кокс за призначенням ЄС взяли цю справу під контроль. Крім того, була подана апеляція до Європейського суду з прав людини.

Тісну співпрацю між Брюсселем і Києвом, на думку колишніх політиків, можна побачити в запровадженні нового закону про вибори, заснованого на рекомендаціях Ради Європи й побудованого на європейській моделі. «З 1945 року Європа практикувала політику співпраці та партнерства зі сусідами, націлену на зміцнення європейських цінностей і нашого бачення демократії. Спроби ізолювати Україну та виключити її зі співтовариства можуть призвести до протилежних наслідків», — попереджають п. Ґузенбауер і п. Проді.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply