Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Спікер агітує за Асоціацію з Україною в Гаазі

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Спікер агітує за Асоціацію з Україною в Гаазі

main

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вчора ввечері розпочав свій візит до Гааги.

Політик буде переконувати політиків і громадян Нідерландів підтримати Угоду про Асоціацію з Україною. Про це спікер українського Парламенту повідомив в ефірі одного з телеканалів у Брюсселі.

“Мій головний меседж: український народ вже заплатив досить високу ціну за свій суверенний європейський вибір, символом якого є Угода про асоціацію. У ці дні українці сподіваються, що громадяни Нідерландів, віддані цінностям свободи і демократії, підтримають право нашого народу вільно вибирати свій шлях і виступлять гарантом цього вибору”, – заявив Гройсман.

Нагадаємо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у липні 2015 року. Однак у вересні в Нідерландах було зібрано необхідну кількість підписів – понад 450 тисяч – для проведення консультативного референдуму про ратифікацію угоди. Він відбудеться 6 квітня.

До цієї дати організації і приватні особи мають право вести агітацію. Спеціальна комісія з референдуму, бюджет якої становить 2 млн євро, має право виділяти субсидії для проведення агітаційних робіт. Максимальний розмір гранту – 50 тисяч євро. На сьогоднішній день гроші вже отримали понад 70 організацій та приватних осіб.

Якщо голландці проголосують за перегляд угоди з Україною з явкою не менше тридцяти відсотків, то уряд і парламент можуть прийняти це до розгляду. У той же час референдум не є обов’язковим до виконання, він проводиться тільки для того, щоб дізнатися думку громадян. Уряд країни планує провести кампанію в підтримку України перед референдумом.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply