Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Сьогодні ЄС може продовжити санкції проти Януковича і його соратників

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

Сьогодні ЄС може продовжити санкції проти Януковича і його соратників

main

У середу, 2 березня, як очікується, Європейський союз повинен подовжити дію санкцій проти колишнього президента України Віктора Януковича та 15 осіб з його найближчого оточення. Термін дії раніше введених санкцій закінчується 6 березня.

За словами дипломатичних джерел в ЄС, рішення щодо продовження санкцій може бути опубліковано в офіційному Журналі Євросоюзу 5 березня, тому вони відразу набудуть чинності. При цьому, з списку санкцій ЄС може бути вилучено ім’я міністра охорони здоров’я часів президентства Януковича Раїси Богатирьової.

Наприкінці січня Суд Євросоюзу, розташований в Люксембурзі, виніс рішення по об’єднаній справі Микола Азаров (екс-прем’єр) і Олексій Азаров проти Європейської ради, а також у справах Сергія Арбузова (колишній перший віце-прем’єр) і Едуарда Ставицького (екс-міністр енергетики та вугільної промисловості).

Суд зазначив, що посадові особи не можуть бути піддані санкціям лише за те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Отже, всі без винятку активи цих осіб повинні бути негайно розморожені.

Нагадаємо, причиною санкцій, які вступили в дію 6 березня 2014 року – незабаром після Майдану і втечі Януковича і його оточення – є «зловживання державними коштами та їх незаконне виведення з України». Санкції вже продовжувалися в минулому році.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply