Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Смолоскипна хода на честь Степана Бандери пройшлася містами України

Автор:

|

Січень 05, 2017

|

Рубрика:

Смолоскипна хода на честь Степана Бандери пройшлася містами України

Смолоскипна ходас

В Україні традиційно 1 січня відбувається смолоскипна хода на честь дня народження Степана Бандери. В Києві цього року вона пройшла по вулиці Володимирській, бульварі Шевченка, Хрещатику і завершилася на Майдані Незалежності.
У ході брали участь близько тисячі людей. На чолі колони несли великий лідера ОУН. Попереду також ішли барабанщики. Ходу освітлювали близько 300 запалених смолоскипів. Також учасники тримали державні та націоналістичні червоно-чорні прапори. Деякі з людей були одягнені у камуфляжну форму. Акція пройшла мирно.
Заходи до дня народження Провідника пройшли по всій державі. У селі Старий Угринів Калуського району це відбувалося поблизу історико-меморіального музею Степана Бандери. Там провели поминальну панахиду та віче. Звісно, відзначили день народження Степана Бандери й у Львові. Там люди поклали квіти до пам’ятника лідерові ОУН.
В Одесі майже сотня патріотів рушила зі смолоскипами також від пам’ятника Тарасу Шевченку до центру міста. Серед учасників маршу честі була переважно молодь. Колона пройшла до пам’ятника Дюку де Ришельє, першому містобудівнику Одеси.
У Запоріжжі хода з нагоди дня народження провідника українського опору зібрала півсотні людей. Це були переважно волонтери та представники патріотичних рухів. Зібралися вони біля міської ялинки та пройшли зі смолоскипами центральним проспектом міста. Хода завершилася мітинґом на Майдані Героїв. Там учасники акції закликали всіх об’єднатися заради перемоги над аґресором, адже саме Бандера свого часу надихав українців на боротьбу з окупантами з півночі.
В Хмельницькому ж заклали камінь під майбутній пам’ятник провіднику ОУН. Його встановлять на вулиці Степана Бандери, до якої сотні містян пройшли патріотичною ходою. Люди зі смолоскипами та прапорами в руках промарширували кілька кілометрів. «Такі люди, як Степан Бандера, поклали своє життя, що перегукується з сьогоденням, що наші кращі представники українського народу та нації боронять незалежність проти московського окупанта», — наголосив Юрій Смаль, один із організаторів ходи.
І на Волині пройшли смолоскипні марші на честь 108-ї річниці з дня народження Степана Бандери. Так, у Ковелі відбувся перший в історії смолоскипний марш до дня народження Провідника. Його організував Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Сокіл». До маршу долучилися патріотичні організації та мешканці міста. Марш пройшов від пам’ятника Тарасу Шевченку центральною вулицею Ковеля до монумента «Борцям за волю України». У Горохові великий смолоскипний марш на честь 108-ї річниці народження Героя України організувала Горохівська районна організація Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода».
У де окупованому Слов’янську Донецької області також вшанували пам’ять Степана Бандери. Активісти смолоскипною ходою пройшлися центральною вулицею міста — від центральної площі до пам’ятника Тарасу Шевченка. Захід зібрав біля сотні місцевих мешканців, під час ходи учасники скандували «Слава воїнам АТО — не здолає нас ніхто», «Шухевич, Бандера — герої України», «Слов’янськ — це Україна, Донецьк — це Україна, Крим — це Україна», співали «Лента за лентою» й інші патріотичні пісні.
Біля пам’ятнику Тарасу Шевченку вшанували хвилиною мовчання героїв АТО, заспівали гімн і виступили місцеві активісти й українські бійці. Захід ініціювали ВГО «Сокіл» та міським осередком ВО «Свобода». Торік активісти також провели смолоскипну ходу та у своїх промовах наголосили на історичних паралелях щодо національного-визвольного руху середини ХХ ст. та сьогодення.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply