Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Скандал навколо звільнення екс-посла України в ООН: Сергєєв уклав контракт про роботу в США ще до офіційного звільнення із МЗС

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Скандал навколо звільнення екс-посла України в ООН: Сергєєв уклав контракт про роботу в США ще до офіційного звільнення із МЗС

UN Ukraine

Колишній посол України в Організації Об’єднаних Націй Юрій Сергєєв уклав контракт стосовно свого працевлаштування у США ще перед своїм поверненням до Києва, хоча й стверджував, що причиною його звільнення із МЗС стали некоректні дії українського міністерства.

На основі закону про дипломатичну службу Сергєєв міг і повинен був претендувати на призначення на посаду першого заступника міністра, однак він повідомив, що не отримав жодної подібної пропозиції від Міністерства закордонних справ.

Сергєєв подав заяву на звільнення 8 лютого, а через два тижні він публічно оголосив мотиви свого звільнення. Основною із заявлених причин стало те, що  міністр Павло Клімкін протягом двох місяців не знайшов часу для зустрічі із ним.

Згідно з версією міністерства, зустріч міністра з послом дійсно була запланована,  проте вона зірвалась з вини самого Сергєєва. Окрім цього, в міністерстві також наполягають на тому, що припущення стосовно ігнорування міністром Павлом Клімкіним посла Юрія Сергєєва є хибними.

Як з’ясувалось, Сергєєв до моменту свого звільнення був у Києві не два місяці і навіть не один, а лише кілька днів. Стало відомо, що він перетнув кордон 3 лютого, про що засвідчила копія його паспорту. В МЗС стверджують, що перед тим він взяв відпустку, все ще залишаючись на території США.

Також виявилось, що екс-посол України в Організації Об’єднаних Націй ще до свого повернення в Україну уклав контракт із Єльським університетом.

У відповіді на запит до Єльського університету йдеться про те, що початок співпраці із послом Юрієм Сергєєвим датовано січнем 2016 року, а офіційне працевлаштування припало на  1 лютого.

Згодом Сергєєв письмово прокоментував та підтвердив ряд тверджень Міністерства закордонних справ України: про очікування в приймальні і тривалий пошук зустрічей з міністром Павлом Клімкіним мова вже не йшла.

Колишній постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв припинив роботу в МЗС України на початку лютого 2016 року. Він був офіційним представником України при Організації Об’єднаних Націй з 18 квітня 2007 року.

9 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко призначив нового дипломата на посаду постійного представника України при ООН – Володимира Єльченка.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply