Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Шокін шокує: вийшов на роботу, провів репресії, звільнив заступника і пішов у відставку

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Шокін шокує: вийшов на роботу, провів репресії, звільнив заступника і пішов у відставку

Віктор Шокін

Верховна Рада України 29 березня нарешті дала згоду на звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. Цьому рішенню передувало кілька контраверсійних подій.
Так, Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції, заявив, що п. Шокін офіційно наказав прокурорам не передавати справи в Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП). «Іскри з кабінету розлітаються підрозділами Генеральної прокуратури (ГПУ) у вигляді конкретних «цінних вказівок»: справи, що їх витребують НАБУ та САП, не віддавати», — зазначив він, оприлюднивши витяги з документів, які підтверджують ці розпорядження.
За словами активіста, у ГПУ оприлюднили «підстави», чому НАБУ і САП не можуть витребувати та розслідувати справи. Рознарядка генпрокурора містить перелік із «десяти пунктів законодавства», якими мають послуговуватися прокурори для офіційної відмови у передачі справ. «Тут є арґументи на будь-який прокурорський смак — від перекручування до гарної маніпуляції», — повідомив він.
Так, згідно з документами, ідеться про те, що закон нібито не наділяє директора НАБУ правом витребувати карні провадження. «Такі твердження — правове невігластво», — наголосив активіст. Він указує, що цей «темник» з’явився після наради, на якій Назар Холодницький, керівник САП, намагався виробити разом із Юрієм Севруком, першим заступником генерального прокурора, конкретний порядок витребування карних проваджень і термінів, що автоматично зняло б усі питання.
«Натомість «генерали» з Різницької (вулиця, де розташоване приміщення ГПУ. — Ред.) вирішили всіх пошити в дурні», — зазначив п. Шабунін. «Замість того, щоб разом із НАБУ виробити людський порядок взаємодії та обміну інформацією, ГПУ від імені свого очільника видає вказівки, як уникнути передачі справ до бюро», — наголосив він.
Своєю чергою, Давид Сакварелідзе, заступник генпрокурора, поінформував, що всім співробітникам, котрі розслідували справу «діамантових прокурорів», продовжують по черзі вручати повідомлення про звільнення. Він пояснив це діловими зв’язками Віктора Шокіна та цих прокурорів.
За словами п. Сакварелідзе, справа «діамантових прокурорів» стала Рубіконом для української прокуратури. «У нашому провадженні є близько 40 корупційних справ, але все якось замкнулося на справі «діамантових прокурорів». Чому? Бо генпрокурор Шокін у цій справі виступає як найпалкіший адвокат і захисник п. Корнійця та п. Шапакіна — наближених до нього людей», — заявив заступник генпрокурора.
«Є такий термін — «керуючий справами». От п. Корнієць сам по собі «керуючий справами» п. Шокіна. Є також інформація, що якийсь час він був його водієм. Це доводиться вилученими у п. Корнійця документами, які прив’язують його до п. Шокіна», — додав він.
Давид Сакварелідзе повідомив, що його та його команду обдурили, пообіцявши провести реорганізацію відділу, а насправді зараз їх усіх намагаються дискредитувати та звільнити. «Вони прийшли й повірили мені, Президенту, за указом якого була створена ця служба. Семеро слідчих, четверо прокурорів і кілька ІТ-спеціалістів створили серйозну небезпеку для системи — для п. Шокіна, заступника Столярчука та його заступника Севрука», — вважає заступник генпрокурора. За його словами, якщо система кардинально не зміниться, то в Україні продовжиться «такий же дерибан».
Роман Ващук, посол Канади в Україні, заявив, що події останніх днів у ГПУ, пов’язані зі звільненням працівників, котрі розслідували справу «діамантових прокурорів», не можуть не розчаровувати міжнародних партнерів України. У цьому контексті він провів паралелі з новою поліцією. Зокрема, дипломат акцентував увагу на тому, як ретельно вона звітує, коли хтось із її лав «согрішив», кого затримують і кого мають намір звільняти. «У Національній поліції звільняють тих, хто «согрішив», а не тих, хто їх затримав. Тут, гадаю, є важлива різниця», — наголосив п. Ващук.
Він нагадав, що Канада багато зробила
на початковому етапі для становлення НАБУ, і висловив стурбованість певними пробуксовками, пов’язаними з боротьбою корупції в Україні. «Це тільки може підірвати авторитет України, яка повинна, навпаки, показувати, що вона не тільки запустила надзвичайно успішну поліцію, а що це частина цілісного підходу до реформування цілого правоохоронного сектора», — вважає дипломат.
А 25 березня під будівлею ГПУ відбувся мітинґ на підтримку команди Давида Сакварелідзе. Активісти вимагали відставки генпрокурора Шокіна, а також не чинити тиску на команду зступника генпрокурора. На акцію також прийшли народні депутати Світлана Заліщук і Мустафа Найєм. 28 березня подібна акція пройшла й у Львові.
Що ж, ці дії дали позитивний результат — Віктор Шокін таки пішов у відставку. Однак у день свого звільнення він гучно «грюкнув дверима» — звільнив з органів прокуратури Давида Сакварелідзе. Щоправда, Президент Порошенко пообіцяв просити нового генерального прокурора відновити опального заступника на цій посаді.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply