Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Щорічне послання Зеленського парламенту — суцільна демагогія

Автор:

|

Грудень 09, 2021

|

Рубрика:

Щорічне послання Зеленського парламенту — суцільна демагогія
Зеленський у ВРУ

Минулого тижня в українців побільшало підстав для неабиякого неспокою.

Слово — не діло
Слово «вперше» 41 раз лунало з уст Володимира Зеленського під час виголошування ним 1 грудня з трибуни Верховної Ради України (ВРУ) звернення до нього. Євген Магда, директор Інституту світової політики, іронізував: «До президентства Зеленського вода не освячувалася».
Зокрема, глава держави анонсував, що «вперше, починаючи з того ж 2013 року, зменшимо державний борг до рівня нижче 50 % (валового внутрішнього продукту (ВВП)». Але на аналітичному порталі «Слово і діло» стежать за заявами чиновників і заперечили: «Не зовсім так. Безвідносно ВВП державний і гарантований державою борг виріс — станом на 31 жовтня 2020-го становив 83,23 млрд USD, а через рік — 92,63 млрд USD».
Президент твердив, що «2021 року розмір економіки України вперше досягне рекордного рівня за період незалежності — перевищить 190 млрд USD». Економічний оглядач Олександр Крамар зауважив: «Подібні заяви — ігнорування відомої народної мудрості про те, що не можна ділити шкіру не вбитої тварини. Яким буде ВВП цього року, стане зрозуміло значно пізніше. Принаймні поки що, всі оптимістичні прогнози представників уряду та Національного банку України не виправдовувалися».
«У владі немає адекватної оцінки проблем (та їхніх причин) в економіці. А відтак — і дієвого, а головне — комплексного, підходу до їхнього вирішення. Усе це намагаються компенсувати яскравими «фішками» з гучними назвами, висмоктувати з пальця «успіхи», яких насправді немає, і при цьому ховатися від проблем, які в результаті ставатимуть лише більш складними і задавненими», — констатував оглядач.
Зеленський запевнив, що він і його соратники вперше за 30 років розпочали боротьбу з олігархами. В київському тижневику «Дзеркало тижня» нагадали, що карна справа проти Ігоря Коломойського за виведення з «ПриватБанку» 150 млрд грн припадає пилом в Офісі генерального прокурора.

Обіцяв нереальне
Український лідер пообіцяв, що середня зарплата лікаря в державі Україна буде 24 тис. грн. У «Дзеркалі тижня» нагадали, що в «Програмі медичних гарантій» підвищення зарплат не закладене.
Президент запевнив, що п’ятивідсоткові кредитні ставки будуть доступні лише чесним платникам податків. Але не конкретизував відповідні критерії чесності. «2022 року розпочнемо велику термомодернізацію. Плануємо утеплити тисячі багатоповерхових будинків, шкіл, садків і лікарень. Це дозволить застрахуватися від подальшого зростання цін на енергоресурси й уперше здобути справжню енергетичну незалежність», — анонсував він.
У «Слово і діло» зауважили: «Термомодернізація дозволить зменшити обсяги використання ресурсів для опалення, але у короткотерміновій перспективі не врятує від можливого дефіциту вугілля, газу й іншого палива, а також зростання ціни на енергоресурси. І, звісно, енергонезалежність — це не лише термомодернізація будівель».
Глава держави рапортував: «Повністю укомплектували автопарк «швидкої допомоги». «Слово і діло» заперечило: «Процес укомплектування автопарку не завершений».
Зеленський звітував, що «відремонтували 600 сільських амбулаторій і 200 приймальних відділень». «Слово і діло» спростувало: «Оновили 118 приймалень і 449 амбулаторій».
Український лідер запевнив, що «збудували 13 тис. км доріг». «Слово і діло» з’ясувало, що насправді у 2019-2020 рр. збудували лише 6 556 км доріг.
Глава держави твердив, що «збудували 600 активних парків, 900 спортмайданчиків, 193 стадіони та 25 басейнів». «Слово і діло» заперечило: «Готові 99 стадіонів і 472 парки. Басейни і спортмайданчики ще будують».
Президент запевнив, що «вперше за всі роки незалежності погодили параметри надійної обов’язкової накопичувальної пенсійної системи». «Слово і діло» нагадало: «ВРУ не ухвалила потрібних для цього законопроєктів».

«Президент збрехав»
Зеленський заявив: «Будуємо країну, незалежну від допомоги та підтримки інших». Олена Гетьманчук, директорка Центру «Нова Європа», порадила йому: «Краще не вдаватися до таких категоричних формулювань, бо інакше наступного разу, коли Україна проситиме підтримати свою чергову ініціативу чи черговий трансформаційний план, американці чи європейці зможуть процитувати Зеленського «ви ж будуєте країну, незалежну від допомоги та підтримки інших».
Рапортуючи про 24 млн щеплень в Україні від коронавірусу, український лідер не згадав зволікання з їхнім початком. А також його результат — другу в світі смертність від Covid-19.
Політолог Сергій Грабовський обурився: «Жодного слова про те, скільки коштує побудова кілометра автомагістралі (фахівці хапаються за голови — несусвітні числа)». А Інна Совсун, народна депутатка України, заявила: «На кілька програм, які анонсував президент Зеленський, не передбачені кошти в проєкті держбюджету на 2022 рік. Він казав про велику термомодернізацію — 30 млрд грн. У бюджеті зафіксовані 2,6 млрд. грн. Далі — економічний паспорт. Дуже сумнівна, маніпулятивна ідея, але президент її озвучив. Ні копійки на це не передбачено. Кредит «Українська мрія» під 5 % — в бюджеті жодних статей на це не передбачено. Українські національні авіалінії, якими так пишається президент, заклали аж 1 млрд грн — це один посередній літак, який можна купити. Ноутбуки для вчителів — по-перше, президент збрехав, коли сказав, що закупили 60 тис. ноутбуків — їх лише 20 тис. А на наступний рік президент сказав, що ми забезпечимо всіх вчителів ноутбуками. У нас 400 тис. вчителів — на наступний рік заклали нуль».

Жонглювання числами
Оглядач Олександр Михельсон дійшов такого висновку: «Наполеонівські» плани президента Зеленського, по суті, не передбачають різкого кількісного зростання в жодній зі сфер». А політичний оглядач Ігор Петренко резюмував: «Президент — шоумен і політик, тому в промові були заяви і піарні, і маніпулятивні».
Свою чергою, Олексій Голобуцький, заступник директора Аґенції моделювання ситуацій, зауважив: «Кожен виборець на практиці відчуває реальні провали там, де президент пафосно хвалиться досягненнями. Отже, точно знає, що ці заяви влади — брехня».
Антон Федорців, експерт Центру політичних досліджень, зауважив, що «виступ президента фактично перетворив на похвальну оду, передусім собі, за неймовірні звершення та фантастичні досягнення». А Віктор Таран, голова Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», прокоментував: «Жонглювання числами, фактами й обіцянками. Розказував про фантастичні успіхи й анонсував небачені перемоги. Бюджетні обіцянки лились рікою. Люди звіряють свої рахунки з тим, що оголошує Зеленський, і розуміють, що живуть із ним у різних світах. Бо є світ обіцянок Зеленського і є реальний».
«Зеленський — політик «вау-ефекту». Саме тому від нього не варто було чекати від виступу чітких, логічних форм. Раціональних арґументів. Їх там ніколи не було і не буде. Емоції, епатаж, гіперболи — це його стихія. І саме це суцільне серіальне шоу подобається його електорату найбільше! Чому? Бо він характеризується інфантильністю й надемоційністю. Його виборців не цікавлять факти. Вони сліпо вірять своєму ідеалу та кумиру. Свого часу подібний феномен був із прихильниками Кастро, Чавеса, Путіна й іншими авторитарними лідерами», — пояснив він:

Шлях у нікуди
Але найбільший резонанс викликала ось яка заява Зеленського: «Не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією і наразі це визнали всі. Всі зовнішні партнери, а деякі внутрішні це не визнають». Сергій Рахманін, народний депутат України, зауважив: «Вперше чую і вперше почув від Зеленського і не побачив жодних підтверджень цього, що всі наші партнери визнають, що єдиний спосіб — це прямі перемовини».
Тож Антон Федорців, експерт Центру політичних досліджень, констатував: «Президент не погребував маніпуляцією. Лідери США, Німеччини, Франції та Великої Британії справді розуміють, що ключ від миру лежить у Кремлі. Однак, навряд вони бодай колись ратували за самостійні перемовини офіційного Києва з Путіним».
А оглядачка Марина Данилюк-Ярмолаєва вважає: «Прямі перемовини з Росією без надійних союзників типу США та Великої Британії — шлях у нікуди. Це десь так, як Червона шапочка з Вовком, а поруч жодного Залізного Дроворуба.
Відтак політолог Олександр Кочетков попередив: «Якщо президент каже, що зараз потрібно вести перемовини з Кремлем, це не дуже приємний натяк на те, що він хоче йти за російським сценарієм. Він про це майже не згадав, але складається враження, що Зеленський може піти на значні поступки. Якщо він справді вмовить Путіна на перемовини, то це лише через поступки аґресору».
Як повідомляв «Міст», Зеленський лякає себе й українців державним переворотом.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply