Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Що відбувається з прокурором Шокіним?

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Що відбувається з прокурором Шокіним?

Віктор Шокін

Віктор Шокін, генеральний прокурор України, відмовився виконувати пункти Плану дій із візової лібералізації, що наразі зриває можливе скасування віз до Європейського Союзу (ЄС). Після цього Ян Томбінський, посол ЄС в Україні, висунув вимогу замінити «четвірку Шокіна», що має обрати кандидатури на адміністративні посади до Спеціальної антикорупційної прокуратури.
А Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні, заявив, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) має припинити підривати реформи. «Генеральна прокуратура повинна захищати корумпованих прокурорів у своїх рядах, таких як заарештовані в липні ц. р. горезвісні «діамантові прокурори», а також припинити блокування карних розслідувань хабарництва, змов і політичних угод», — також сказав він. Дипломат зазначив, що США підтримують створення ефективної Генпрокуратури, якій українці можуть довірити захист своїх прав.
Американський посол учергове висловив підтримку заступникам генерального прокурора України Давиду Сакварелідзе та Віталію Каську, «котрі працюють над призначенням незалежного генерального інспектора для розслідування та судового переслідування корумпованих осіб у рамках ГПУ».
«Тривожним сигналом стали коментарі п. Каська засобам масової інформації про те, що він та інші реформатори всередині ГПУ перебувають під сильним тиском. Це є ознакою того, що в цій важливій установі проходить важка битва між старою та новою Україною», — повідомив п. Пайєтт.
Організація Transparency International, яка щорічно складає світовий рейтинґ корупції, також уважає, що генпрокурор Шокін не хоче проводити реформи в прокуратурі та боротися з корупцією в Україні. В організації зазначили, що саме Антикорупційна прокуратура має стати ключовою ланкою для запуску Національного антикорупційного бюро. Якщо вона не запрацює до кінця року, ЄС ґарантовано відмовить Україні в безвізовому режимі.
Своєю чергою, Павло Клімкін, міністр закордонних справ України, підтвердив, що зміни у процесі створення Антикорупційної прокуратури є одним із «ключових завдань» України, без виконання якого Європейська комісія віз для України не скасує.
Те, що Віктор Шокін — не дуже чистий на руку, вирішили підтвердити журналісти телевізійного «17 каналу». Вони розшукали незареєстрований розкішний будинок генпрокурора, де він нібито планував провести старість. Земельна ділянка, розміром 0,0232 га, розташована в самому центрі міста — на Печерську. Житловий будинок тавн-гаус загальною площею майже 430 кв. м, який начебто належить п. Шокіну, коштує більше як 85 млн грн. Він куплений за прокурорську зарплатню?
Відставка теперішнього генпрокурора назріла вже давно. Більшість українців виступають за неї та вимагають цього від Президента Порошенка. 31 жовтня під маєтком, де мешкає родина Порошенків, зібралися активісти, котрі провели пікет. За словами Ігоря Луценка, народного депутата України, туди приїхали 93 автівки «Автомайдану». Він також повідомив, що міліція автобусом «перегородила дорогу до Порошенка», але «автобус від’їхав у відповідь на наші переконливі прохання».
За дійством спостерігав британський журналіст Олівер Керолл, котрий підтвердив, що активісти вимагали відставки Віктора Шокіна та проведення відкритого конкурсу на його заміну. Оцінку цьому пікету дав Святослав Цеголко, речник Президента України. «Ми живемо у вільній країні, де всі можуть відстоювати свої погляди та позицію», — зазначив він.
Ситуація загострилася в понеділок увечері. У Києві була зроблена спроба замаху на генерального прокурора. Про це повідомила Олена Гітлянська, прес-секретар Служби безпеки України (СБУ). «2 листопада, близько десятої години вечора, обстріляли робочий кабінет Віктора Шокіна. У цей момент там відбувалася нарада керівника відомства з його підлеглими», — написала вона у Facebook. Речниця СБУ зазначила, що оперативно-слідча група СБУ була піднята по тривозі та виїхала негайно на місце події. Унаслідок обстрілу жертв і постраждалих немає. СБУ відкрила карне провадження за статтею про замах на життя державного діяча.

Євген Клен

Коментар експерта:
Євген Магда, кандидат політичних наук, директор Центру суспільних відносин:
— Про що свідчить замах на генпрокурора Шокіна? Перше — у країні є забагато зброї. Друге — таке явище — безпрецедентне. Були випадки, коли «Беркут» на чолі з міністром внутрішніх справ Цушком ламав двері до кабінету генерального прокурора, але такого, щоби стріляли по вікнах, — ніколи. Отже, хтось наважився перейти межу, якої до нього ніхто не перетинав. Третє — у світлі очевидного протистояння влади з олігархами, зрозуміло, виникне спокуса використати цей обстріл із політичною метою. Чи станеться це, буде зрозуміло вже найближчим часом. І четверте — у багатьох людей з’явиться бажання швидко зробити висновки щодо того, хто і навіщо замахнувся на п. Шокіна. До генпрокурора більше претензій у неефективності, ніж в ефективності. Це створює серйозний дефіцит правдоподібних версій. Чи він наступив комусь на хвоста? Швидше в такий спосіб його стимулюють до ефективнішої роботи. У будь-якому разі суспільство виграє від об’єктивного розслідування й від того, щоб застосування зброї як методу політичної боротьби більше не повторювалося.

До слова
ГПУ несподівано відкликала подання про затримання й арешт народного депутата Сергія Клюєва. Про це повідомив Павло Пинзеник, народний депутат України від фракції «Народний фронт» і перший заступник голови реґламентного комітету. Як писав «Міст», 3 червня ц. р. Верховна Рада дала згоду на притягнення депутата Клюєва до карної відповідальності. Того ж дня парламентарій намагався залишити межі України, але його не пропустили працівники Державної прикордонної служби. 4 червня п. Клюєв не прийшов
на допит, а втік до Росії. Після цього СБУ за дорученням ГПУ почала його розшук на території України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply