Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Ще один дивний замах на життя члена Зе-команди

Автор:

|

Листопад 25, 2021

|

Рубрика:

Ще один дивний замах на життя члена Зе-команди
Роман Лещенко

Заледве в Україні вщухла історія зі замахом на життя Сергія Шефіра, помічника Володимира Зеленського, як з’явилася інформація про новий — цього разу на життя Романа Лещенка, міністра аграрної політики та продовольства України. Атентату запобігла українська поліція. Про це повідомив Денис Монастирський, міністр внутрішніх справ України.

Версія України
За версією українських правоохоронців, у серпні ц. р. до Департаменту стратегічних розслідувань Міністерства внутрішніх справ України (МВС) надійшла інформація, що одна громадянка України шукає кілера для вбивства. Замовницю вивели на іншу особу, яка виконувала роль кілера. Все спілкування зафіксували в рамках негласних слідчих дій. У поліції також дізналися, що є ще один замовник убивства — громадянин США.
Убивство «замовленого» громадянина України імітували, відповідне відео надіслали замовникам. Тоді останні звернулися до кілера, щоб замовити вбивство міністра Лещенка. Останній про підготовку замаху на нього не знав. «Роман Лещенко не знав, що готується така реалізація. Я запросив його буквально за годину до брифінгу та розповів про те, що проти нього готувалося. Показали відео, продемонстрували докази», — поділився п. Монастирський. Замовником начебто виявився Курт Ґросанс, американський підприємець.
Він має в Україні аграрний бізнес. 2018 року Роман Лещенко став чільним менеджером його компанії. Пізніше американець звинуватив свого висуванця в розкраданні 250 тис. USD. Гроші він буцімто мав намір стягнути через суд. Натомість найняв колектора Дмитра Коваленка для стягнення боргу, але той, хоч і взяв гроші, свого зобов’язання не виконав. Тоді бізнесмен нібито вирішив Коваленка вбити. «Разом із помічницею Оленою Богач він замовив його кілеру, який насправді виявився поліціянтом під прикриттям. На початку листопада ц. р. поліція інсценувала замах і вбивство колектора. Після цього п. Ґросанс буцімто замовив «кілеру» покалічити міністра Романа Лещенка», — розповіли слідчі.
Тепер йому та його помічниці Олені Багач оголосили підозру за чотирма статтями: викрадення, здирство, нанесення тяжких тілесних ушкоджень і замах на вбивство. У суді українка свою провину не визнала і сказала, що лише була перекладачкою американського бізнесмена і не в курсі його конфлікту з міністром. Натомість американець у суді переклав усю провину саме на свою помічницю. Він заявив, що не розуміє української і не знає, про що вона домовлялася з кілером. 19 листопада Печерський районний суд Києва заарештував обох на два місяці.

Реакція Лещенка
Роман Лещенко зізнався, що з початком його роботи в міністерстві йому та членам його сім’ї надходило багато погроз, і цей процес він назвав «постійним», тому указом президента України мав державну охорону. «І для мене шок, що ситуація 2018 року, яка має суто цивільно-правовий характер громадянина Сполучених Штатів не лише стосовно мене, а й інших аграріїв… на шантажі, медійні атаки я жодним чином не реагував, оскільки існує правова площина на вирішення цих питань. Але якщо хтось вважає, що будь-які погрози, замахи, шантаж чи фізичне усунення дозволить уникнути юридичної відповідальності, то хочу запевнити, що у вас немає жодних перспектив у цьому питанні. Усі матеріали, усі дані про українську землю, усі резервні копії Держгеокадастру — все це зараз у правоохоронних органів. І усуваючи, залякуючи мене ви нічого не досягнете. Хочу подякувати МВС за професійну роботу та за те, що ви забезпечуєте правопорядок, і все, що потрібно від мене для співпраці зі слідством. Я повністю відкритий до взаємодії», — запевнив він.
Роман Лещенко в аграрному бізнесі — з 2013 року. Тоді він зайнявся аграрним консалтингом, започаткувавши Український аграрний центр. З 1 жовтня 2019-го по 10 червня 2020 року — уповноважений президента України зі земельних питань. Із 10 червня 2020-го по грудень 2020 року — голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр). 17 грудня 2020-го був призначений на посаду міністра аграрної політики та продовольства України.
Його компанія «Прогрес» займається сільськогосподарською діяльністю, зокрема, вирощуванням сільськогосподарських культур. Також п. Лещенку належить 50 % фірми «Прогрес-молоко», зайнятої у молочному тваринництві, та підприємство «Ілюмін», яке займається складською діяльністю. У липні 2020 року, перед призначенням до Держгеокадастру, п. Лещенко оформив дарчу на всі ці три компанії, але хто став наступником бізнесу, приховують.

Версія США
Сполучені Штати відразу ж висловили готовність до співпраці у розслідуванні справи про замах на міністра Лещенка. Адже замовником замаху був громадянин США. За інформацією американських правоохоронців, Курт Ґросанс запевняє, що п. Лещенко вивів із його підприємства 250 тис. USD, які пізніше вніс у виборчу кампанію Зеленського та став його соратником!
«Мене обдурив управитель мого бізнесу, який почав виводити оборотні кошти вже з четвертого дня своєї роботи в моїй компанії на свою сімейну фірму та користуватися моїм посівним матеріалом на своїх землях. Мабуть, я не перший і не останній американський інвестор, який помилився в людині, яку найняли на посаду керівника. Але особистість цього керуючого робить мій кейс унікальним. Справа в тому, що Роман Лещенко зробив великий внесок у виборчу кампанію Володимира Зеленського навесні 2019 року, переказавши мої гроші на рахунок його партії «Слуга народу». Після перемоги новий президент на подяку за підтримку призначив Романа уповноваженим президента зі земельних питань», — розповів підозрюваний.
Він звинувачує українську поліцію та суди у тому, що вони бояться Офісу президента України (ОПУ) і не реагували належним чином на його скарги, а люди, близькі до президента, дозволяють собі такі дії та «схеми», на які ніколи не зважилися б їхні попередники.
Цікаво, що справу за заявою п. Ґросанса готували до розгляду у США, де американець був упевнений у своєму виграші. Американський інвестор розкритикував не лише міністра Лещенка, а й усю владну команду, скаржачись на п. Зеленського до Посольства США й англомовної преси. А також подав заяву на свого колишнього управителя до американського суду, який мав усі шанси виграти. Це в перспективі могло вилитися у великий скандал для українського лідера, чий міністр став би фігурантом американського розслідування, на яке б ОПУ вплинути не міг.
Американські правоохоронці припускають, що Андрій Єрмак, голова ОПУ, спрацював на випередження, а п. Ґросанса спровокували — підставна особа сама запропонувала йому «вирішити питання» шляхом убивства.
Але тепер, коли американця замкнули в українській буцегарні за тяжкою статтею, судові перспективи його справи проти п. Лещенка в США стають програшними.

Запитання без відповідей
Ця історія темна і неодмінно виникає цілий ряд запитань: навіщо п. Ґросанс наважився на вбивство напередодні суду у США, який він мав великі шанси виграти? як убивство могло допомогти йому повернути гроші? чи справді буде встановлена істина у цій справі? чи підуть до України після цього інвестори? скільки років Україні доведеться відмиватись від цього бруду? наскільки ця історія позначиться на стосунках Києва з Вашинґтоном? коли в Україні з’явиться незалежна від влади судова система? яким чином будуть покарані теперішні можновладці, і як можна буде повернути вкрадені ними гроші?
Ці запитання наразі залишаються без відповідей, але відповідати все одно доведеться рано чи пізно.
Як повідомляв «Міст», за нез’ясованих обставин загинув депутат від «Слуг народу» Поляков.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply