Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

СБУ провела обшуки в Євгена Мураєва

Автор:

|

Грудень 23, 2022

|

Рубрика:

СБУ провела обшуки в Євгена Мураєва
Євген Мураєв

Співробітники СБУ провели серію обшуків у Євгена Мураєва в колишнього народного депутата України та керівника забороненої проросійської партії «Наші». Заходи проходили по місцях проживання та в офісах самого Мураєва та його рідні, а також у його найближчих соратників.
Слідчі дії відбулися в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. Вилучили готівку, у т. ч. в російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та стільникові телефони.
У СБУ зазначили, що наразі Євген Мураєв ховається від правосуддя за кордоном. Попри це спецслужба ініціювала проведення незалежних експертиз висловлювань політика. Їхні висновки свідчать про наявність у цих діях ознак злочину, передбаченого статтею про державну зраду в контексті заподіяння шкоди інформаційній безпеці України.
Також, за матеріалами слідчих СБУ, в етерах підконтрольного Мураєву телеканалу «Наш» не раз поширювали наративи російської інформаційної пропаґанди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал наклали штрафні санкції.
Євген Мураєв виїхав із України у травні ц. р. він перетнув український кордон із Угорщиною на Закарпатті. На той момент вказівок щодо обмеження його виїзду від правоохоронних органів, вочевидь, не існувало.
У червні ц. р. Восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію «Наші», яку Міністерство юстиції вважає проросійською. У вересні журналісти з’ясували, що Мураєв із родиною живе у Відні (Австрія) й іноді буває у Братиславі у справах. Однак жодної підозру політику ще не оголосили.
Як повідомляв «Міст», Євген Мураєв утік до Відня.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online