Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Росія зробила українських громадян «своїми», щоб заховати від правосуддя

Автор:

|

Лютий 09, 2017

|

Рубрика:

Росія зробила українських громадян «своїми», щоб заховати від правосуддя

Російська Федерація (РФ) відмовила в екстрадиції 12-ти «екс-беркутівців», оскільки їм надали російське громадянство. Про це повідомив Сергій Горбатюк, начальник департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України (ГПУ). «Це ми говоримо про епізод 20 лютого, де інкримінується причетність до розстрілів 26 «беркутівцям», п’ятеро з котрих перебувають під вартою і відбуваються судові засідання. Інші — в розшуку. Ми спрямували запит, враховуючи оперативні дані про те, що вони можуть перебувати на території РФ, про екстрадицію з РФ 21-го. І нам надійшла відповідь, що 12 осіб уже отримали громадянство РФ, а двоє — право на тимчасове проживання», — розповів він.
Чиновник також зазначив, що Дмитро Садовник, колишній командир спецроти «Беркут», отримав російське громадянство вже через півтора місяці після того, як утік з-під домашнього арешту в Україні. «Мабуть, була якась спрощена процедура, якщо ж говорити про законодавство РФ, то спрощена процедура застосовується до тих, хто приніс якусь користь РФ, а це виникає запитання», — зазначив п. Горбатюк. Він також заявив, що про екстрадиції інших «екс-беркутівців» відповіді від РФ поки не надходило.
Як писав «Міст», колишніх співробітників «Беркута» звинувачують у розстрілі 39 учасників масових протестів на київському Майдані Незалежності та вул. Інститутській 20 лютого 2014 року.
Крім цього, Міністерство юстиції РФ також повторно відмовило Міністерству юстиції України у видачі українців Олега Сенцова й Олександра Кольченка, котрих незаконного утримують за ґратами, вважаючи чомусь їх своїми громадянами.
А от Генеральна прокуратура РФ заявила, що відмовила Україні в тимчасовому затриманні та взятті під варту громадянина України Януковича, вважаючи його переслідування політично мотивованим. Про це заявив Олександр Курінний, офіційний представник відомства.
Він повідомив, що в 2015-2016 рр. з ГПУ у зв’язку з проведенням досудових розслідувань надходили клопотання про тимчасове затримання та взяття під варту Януковича. У результаті зазначені клопотання були відхилені на підставі пункту 2 статті 3 Європейської конвенції про видачу. Відповідно до зазначеної статті конвенції, видача не здійснюється, якщо особу обвинувачують у вчиненні політичного злочину. Нагадаємо, що ще в січні ц. р. Генеральна прокуратура РФ заявляла, що не отримувала від компетентних органів України запитів про видачу Януковича.
Своєю чергою, Печерський районний суд м. Києва, прийняв рішення про затримання президента-втікача. Клопотання щодо цього до суду скерував департамент спеціальних розслідувань ГПУ. У відповідь судова установа винесла рішення про затримання Януковича для доставки до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Це рішення було ухвалене в рамках розслідування провадження про незаконне заволодіння резиденцією Межигір’я. Крім цього, суд постановив накласти арешт на плавзасоби у Межигір’ї. Арешт накладено і на плавучий ресторан, і на всі предмети інтер’єру та декору, які там розташовані.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply