Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Росія, усупереч усьому світові, анексувала Крим

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Росія, усупереч усьому світові, анексувала Крим

16 березня на окупованому російськими військами українському півострові «п’ята колона» Кремля провела спектакль, який окрім Путіна оцінили й визнали тільки венесуельський, сирійський і північнокорейський диктатори.

Цирк та й годі…
Кримські сепаратисти таки влаштували минулої неділі фарс, який вони гучно назвали референдумом, попри те що на місцевому рівні він українським законодавством не передбачений. При цьому як «п’ята колона» Кремля, так і російський президент Путін посилалися на «досвід Шотландії», ігноруючи таким чином загальновідомі факти. Адже, по-перше, у Шотландії референдум готується роками й іще не був проведений, тоді як у Криму це зробили через два тижні після його оголошення.
По-друге, у Шотландії референдум відбудеться за згодою центральної (британської) влади та згідно із чинним законодавством, а не самовільно, чи то пак – під прицілом автоматів і кулеметів іноземних вояків. По-третє, якщо на референдумі в Шотландії долю цієї складової Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії вирішуватиме корінне населення, то в Криму, навпаки, заклики кримськотатарського народу не проводити цього незаконного плебісциту було проігноровано. А відтак, і 99 % кримських татар відповіли його організаторам взаємністю.
Однак «виборчком» псевдо-референдуму в Криму, незважаючи на те, що кримські татари становлять третину його населення, заявив, що участь у цьому спектаклі-фарсі взяли 83,1% (1,275 млн) мешканців і за приєднання півострова до Росії проголосувало аж 96,77 %, тоді як за автономію в складі України — лише 2,51 %. Між тим, за оцінками спостерігачів громадського руху «Спільна справа», реальна явка в Криму не перевищувала 20 %, а за даними екс-лідера Меджлісу кримсько-татарського народу Мустафи Джемілєва — 30 %.

Порушень — безліч!
Отож, щоби проголосити, за словами організаторів псевдо-плебісциту, «аномально високу явку кримчан на референдумі», до списків для голосування просто на виборчих дільницях заносили прізвища всіх охочих громадян Росії, котрі масово прибули на півострів напередодні. Причому бюлетені для голосування вони отримували після пред’явлення своїх російських паспортів.
Масово видавалися бюлетені й тим, хто голосував на кількох дільницях одночасно. Про це йдеться у висновках Комітету виборців України. Також є відеосвідчення, коли члени «комісій» і міліція ходили по будинках з урнами для голосування, примушуючи людей до волевиявлення. Кримські громадські активісти повідомили також, що «зафіксували не один випадок, коли ці особи власноруч заповнювали бюлетені й пачками вкидали їх до скриньок».
А головним інструментом фальсифікацій Андрій Крисько, голова кримського відділення Комітету виборців України, називає спрощену процедуру внесення людей до додаткових списків прямо на виборчій дільниці в день референдуму. Оскільки за кілька днів до цього Центральна виборча комісія України заблокувала доступ до Єдиного держаного реєстру виборців України, то, за даними п. Криська, деякі кримські виборчкоми взагалі використовували дані за 1999 рік. Уявіть, скільки людей за цей час мігрувало та померло. Однак похибку вирішили виправляти просто по ходу «п’єси», вписуючи прізвища відсутніх у списках виборців просто від руки, за фактом їх прибуття на дільниці.

Голосували «летючі голандці»
У Бахчисарайський район, населений переважно кримськими татарами, на автобусах завезли «летючих голандців», котрі вкидали по дільницях бюлетені. Близько десяти автобусів із Росії, за даними спільноти КримSOS, було помічено в Керчі.
А коли під вечір на дільницях встановилося затишшя, ангажовані члени комісії за відсутності спостерігачів повкидали в цей час в урни бюлетені за тих, хто бойкотував «референдум», і «підвищили», таким чином, явку.
Право на проведення екзит-полу в Криму мала лише одна, не відома раніше нікому, організація, а дії інших — голова так званої комісії з організації та проведення загальнокримського референдуму Михайло Малишев проголосив «незаконними». Також до дільниць допускали лише спеціально акредитованих журналістів, а не всіх представників ЗМІ, як це дозволено українським законодавством. Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів засудила намагання кримської влади обмежити доступ преси до інформації під час проведення так званого референдуму.
Оскільки журналісти мали акредитуватися до 13 березня, в обох федераціях наголосили: «Це просто «до смішного короткий» термін для акредитації ЗМІ, який виглядає просто відірваним від реальності та безглуздим, оскільки вимоги для отримання акредитації просто не можуть бути виконані вчасно».
Утім, так звані дружинники сепаратистів заборонили фіксувати скандальний процес голосування навіть акредитованим журналістам. А багато з них розповіло: якщо відбувалося відверте порушення підрахунку, то представників мас-медіа силоміць виштовхували за двері. Окрім того, біля кримського військового комісаріату в Сімферополі, де розташовується «кримська армія», озброєні люди забрали в журналістів техніку: планшети, телефони й камери. Черговий пояснив, що речі вилучили, бо представників ЗМІ «просили не знімати».

«За» — 123 %?!
Брутально поводилися не лише зі журналістами — навіть 82-річну вчительку РОСІЙСЬКОЇ мови Надію Самойлову, котра не побоялася заявити перед камерами, що Крим — це Україна, а єдині фашисти тут — російські інтервенти, бойовик самооборони сепаратистів повалив на долівку з криком: «Провокаторка!»
А тим часом, 135 «міжнародних спостерігачів» за псевдо-референдумом, які, за твердженням його організаторів, представляли 23 країни, були переважно російського походження та крайньоправими колегами російських шовіністів у країнах ЄС – на кшталт угорського «Йоббіка».
Промовистий факт: Михайло Малишев заявив також, що, станом на восьму вечора 16 березня, явка виборців у Криму склала 81,36 %: «Проголосували 1 250 426 людей. Це – результат без урахування Севастополя. З урахуванням Севастополя проголосували 1 724 563 особи». Тобто, якщо вірити кримській «владі», у Севастополі на дільниці прийшло 474 137 осіб. Однак згідно з даними Управління статистики в Севастополі станом на 1 листопада 2013 року, усе постійне населення міста складало 383 499 осіб, а присутнє на той момент — 385 462 особи. Це означає, що, коли вірити Малишеву, за входження Криму до складу Російської Федерації проголосувало 123 % севастопольців!
Що ж, депутат українського парламенту від «Батьківщини» Андрій Сенченко, котрий живе в Криму, таки мав підстави заявити: «Це було шоу, а не референдум. Звичайно, видані цифри 97 % і захмарна явка суперечать дійсності. За моїми даними, явка виборців склала в середньому по Криму близько 35, а не 83 %».

Визнали тільки диктатори
І навіть Юлія Льовочкіна, депутат із фракції Партії реґіонів, котра обиралася в шостому мажоритарному окрузі Криму й чиї кримські соратники провели псевдо-референдум, констатувала: «Показники можуть бути фальсифіковані, 97 % населення навряд чи так думають. Верховна Рада має дотримуватися позиції, що Крим є частиною України. Ми не визнаємо легітимності цього референдуму».
Тож не дивно, що про невизнання результатів «референдуму» в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина, Велика Британія, Франція й Італія, а також Канада та Японія. Меджліс кримськотатарського народу теж заперечив результати незаконного референдуму. І тільки керівництво Росії, а також її венесуельський, сирійський і північнокорейський союзники-диктатори заявили, що «голосування в Криму задовольняє норми міжнародного права».
Уже наступного після сфальшованого референдуму дня відбулося позачергове засідання Верховної Ради, на якому було схвалено постанову «Про незалежність Криму» й прохання до Росії, аби та прийняла півострів до свого складу.

Перші підсумки
Венеціанська комісія повідомила, що можливість проведення такого референдуму не передбачено ні українською, ні кримською конституціями. Експерти наголосили, що умови для проведення цього референдуму суперечать демократичним стандартам. Як заявив голова Ради Європи Себастьян Курц, офіційний висновок Венеціанської комісії буде опубліковано 21-22 березня.
У зв’язку із ситуацією в Автономній Республіці Крим та необхідністю обговорення деяких її міжнародних аспектів українська сторона відкликала для консультацій посла України в Російській Федерації Володимира Єльченка.
А в Криму вже почалися репресії на релігійному ґрунті. У Севастополі 15 березня невідомі особи викрали греко-католицького священика Миколу Квича. Озброєні нападники схопили о. Миколу прямо в церкві парафії Успіння Пресвятої Богородиці Севастополя. Цю інформацію підтвердили й парафіяни, що перебували в цей час на богослужінні. Також повідомляється, що окрім обов’язків пароха Микола Квич виконував у Криму й обов’язки Головного військового капелана УГКЦ. Саме це й могло стати причиною таких дій із боку «самооборони Криму». Щодо о. Квича склали протокол про адміністративне порушення. Йому висловили підозру, що він організовує провокації. Через два тижні має відбутися суд.
Своєю чергою, отець Микола категорично спростував звинувачення й повідомив, що продовжує залишатися в Криму зі своїми вірянами. У телефонній розмові о. Квич також розповів, що спілкувався з також викраденим о. Ігорем Гаврилівим, душпастирем громади УГКЦ у Ялті, котрий сказав, що він і о. Богдан Костецький, який душпастирює в Євпаторії, зараз перебувають у безпечному місці. Де саме, він не уточнив.
А от 16-річний киянин Андрій Сенько повернув Володимирові Путіну іменний президентський годинник, який той подарував йому десять років тому в Києві. 2004-го, під час відвідин української столиці, російському президентові ставили багато питань через Інтернет. Серед інших 50 тис. було й питання шестирічного Андрія. Він поцікавився в глави РФ, про що той мріє. Путін відповів хлопчикові, що його мрія – про те, щоб «усі були щасливі й жили в мирі». За це питання Андрій і отримав годинник від Путіна.
Через десять років хлопчик вирішив його віддати. «Ви мені збрехали. Хоч би тому я змушений повернути вам ваш подарунок. Якби в мене була можливість зустрітися з вами особисто, я би сказав вам у вічі: Володимире Володимировичу, ви — брехун», — сказав п. Сенько, наголосивши, що з дитинства виховувався в любові до своєї Батьківщини України й зараз готовий захищати мир на своїй землі.

Власне анексія
18 березня Росія й Крим уклали договір про входження республіки та міста Севастополя до складу Російської Федерації. Документ підписали президент РФ Володимир Путін, спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов, самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов і самопроголошений мер Севастополя Олексій Чалий. Договір іще має бути ратифікований Федеральними зборами РФ і Держдумою.
Як повідомляє прес-служба кримського парламенту, Республіка Крим вважається прийнятою в Російську Федерацію від моменту підписання такого договору. Причому з дня прийняття Республіки Крим у складі Російської Федерації утворюються нові суб’єкти — Республіка Крим і місто федерального значення Севастополь.
Згідно з угодою, від дня прийняття до Росії Республіки Крим і утворення в складі Російської Федерації нових суб’єктів до 1 січня 2015 року діятиме перехідний період, протягом якого врегульовуватимуться питання інтеграції нових суб’єктів РФ у її економічну, фінансову, кредитну та правову системи, у систему органів державної влади Російської Федерації, а також питання виконання військового обов’язку та несення військової служби на територіях Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя.
Законодавчі й інші нормативні правові акти РФ є чинними на територіях Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя з дня прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим і утворення в складі Російської Федерації нових суб’єктів, якщо інше не передбачено законодавством Російської Федерації.
Нормативні правові акти Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Республіки Крим і міста з особливим статусом Севастополя діють на територіях, відповідно, Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя до закінчення перехідного періоду або до прийняття відповідного нормативного правового акта Російської Федерації і/або нормативного правового акта Республіки Крим, нормативного правового акта Російської Федерації і/або нормативного правового акта міста федерального значення Севастополя.
Нормативні правові акти Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, Республіки Крим і міста з особливим статусом Севастополя, які суперечать Конституції Російської Федерації, не застосовуються. Договір підлягає ратифікації на підставі статті 15 Федерального закону «Про міжнародні договори Російської Федерації» й згідно зі статтею 10 Договору.

Ціна перемир’я
Відразу ж після підписання 18 березня угоди про приєднання Криму до РФ, конфлікт України з Росією перейшов у воєнну стадію. Російські окупанти у Криму під час штурму фотограмметричного центру Центрального військово-топографічного та навігаційного Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України в Сімферополі застелили українського прапорщика, повідомив Владислав Селезньов, начальник Кримського реґіонального медіацентру Міністерства оборони України. «Одна людина вбита в ході штурму. Цей український військовослужбовець ніс службу на території парку частини. Пораненого доправили до лікарні швидкої допомоги Сімферополя», — повідомив він. Однак медики були безсилі.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк попросив терміново скликати комісію на рівні міністрів оборони РФ, США та Великої Британії.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply