Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Росія погодилася повністю виконати умови «зимового» газового пакету

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Росія погодилася повністю виконати умови «зимового» газового пакету

Марош Шевчович

Марош Шевчович, віце-президент Європейської комісії (ЄК), заявив 2 березня, що Україна та Російська Федерація (РФ) домовилися про повне виконання «зимового» пакету, і транзит газу до Європейського Союзу (ЄС) залишається надійним. Цю заяву п. Шевчович зробив у Брюсселі по завершенні тристоронніх газових перемовин. «Я задоволений тим, що нам вдалося захистити повне виконання зимового пакету для забезпечення потреб України», — сказав він.

Віце-президент ЄК зазначив, що сторони підтвердили намір імплементувати зимовий пакет у повному обсязі. «Нафтогаз України» буде робити передоплату та замовляти «Газпрому» достатні обсяги газу, щоби гарантувати покриття всіх внутрішніх потреб України у березні. «Нафтогаз» гарантуватиме безперервне постачання газу до ЄС. «Газпром» доставить на щоденній основі до 114 млн куб. м з передоплатою та замовить необхідну кількість газу на взаємно узгоджених пунктах поставок», — деталізували в ЄК.
Єврочиновник підтвердив, що сторони визнали складність питання постачання газу до окремих частин Донецького та Луганського реґіонів зі «законодавчої, політичної та технічної точок зору». «Це питання буде обговорене пізніше. Сторони також озвучили своє бажання продовжити тристоронні перемовини для погодження наступного газового пакету. На цій основі ЄК запропонує порядок денний і запросить сторони зустрітися до кінця березня 2015 року», — сказано в заяві.
Своєю чергою, Федеріка Могеріні, верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки, наголосила на тому, що результати цих перемовин можуть «допомогти навести мости між суперечностями щодо постачання газу між Україною та Росією». «Ці зусилля є частиною конкретної підтримки ЄС щодо виконання Мінських домовленостей», — підкреслила вона.
Україна, РФ та ЄК мають розпочати перемовини щодо газового «літнього» пакету до 1 квітня. Про це поінформував Володимир Демчишин, міністр палива й енергетики України. «Ми домовилися, що проведемо захід під егідою ЄК. Віце-президент Шевчович скличе додаткову зустріч із цього питання. Усі погодилися, що є така необхідність, тому що повинна бути обговорена не тільки знижка, про яку розповідає російська сторона, а й інші параметри — умови платежів, вартість транзиту, графік платежів», — пояснив він.
Міністр упевнений, що на «одній із зустрічей, які пройдуть протягом трьох наступних тижнів, може бути досягнуте рішення». «В української сторони немає критичної необхідності укладати швидку домовленість, і «Газпром» це розуміє. У нас зараз – сильні позиції, а обсяги постачання з Європи — достатні, тому що різко скорочується споживання, змінюється цінова політика, велика увага приділяється енергоефективності, змінюється структура ринку. Споживання за два останніх місяці впало на 15-20 %, ми очікуємо, що такий тренд буде продовжуватися», — уточнив п. Демчишин.
Відповідаючи на зауваження про те, що скороченням газу «Газпром» намагається «вбити» реверсне постачання, голова енергетичного відомства висловив думку, що це рішення не є правильним. «Насправді вони вбивають своїх споживачів, обмежуючи постачання своїм клієнтам, вони дають їм змогу перейти на інших постачальників», — вважає він.
Раніше повідомлялося, що, за підсумками проведених у Брюсселі тристоронніх перемовин у форматі Україна-РФ-ЄС, було підтверджено, що «Нафтогаз України» оплатить «Газпрому» тільки ті обсяги природного газу, які були поставлені через узгоджені з державним холдингом пункти прийому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply