Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

РНБО України вводить нові санкції проти небажаних осіб

Автор:

|

Червень 25, 2021

|

Рубрика:

РНБО України вводить нові санкції проти небажаних осіб
Олексій Данилов, секретар РНБО

Хтось підказав Володимиру Зеленському чудовий PR-хід — застосування санкцій. І хоча в усьому цивілізованому світі санкції накладають на громадян інших країн, до який не може дотягнутися рука правосуддя, а для власних громадян існує право, президент України втішився таким методам. Адже можна демонструвати своїм співгромадянам і закордонних партнерам бурхливу діяльність, не вдаряючи при цьому палець об палець.

Фукс і Фірташ
Ось і знову настала п’ятниця, і знову з’явилися санкції від Ради національної безпеки й оборони (РНБО). Теперішні стосуються російсько-українського олігарха Павла Фукса. Про внесення у санкційний список компаній, які з ним пов’язані, РНБО ухвалила рішення ще 19 березня ц. р. Ідеться про те, що вони мали
ліцензії на видобуток надр.
Одна з компаній називалася Golden Derek. У часи президентства Януковича її пов’язували з Едуардом Ставицьким, тодішнім міністром енергетики України. А через те, що третина капіталу належала державній компанії «Надра України», у 2012-2013 рр. вони отримали ці ліцензії конкурсу.
Але вже 2018-го, коли змінилася влада, Павло Фукс, представник офшорних компаній, із нею пов’язаних, переоформив ці права на себе. Інший чоловік, прізвище якого Олексій Данилов, секретар РНБО, вирішив не розголошувати, вже подав до суду на указ президента щодо застосування цих санкцій. А тепер головний бенефіціар цієї справи й сам опинився під санкціями.
«6 грудня 2018 року — один чоловік, його звати Віталій Євгенович, не буду називати прізвища, зумів зареєструвати в один день 19 компаній. За дуже короткий проміжок часу він отримав 19 ліцензій на вуглеводні, які були позбавлені ліцензій на минулих засіданнях РНБО. Ми вважаємо, що за цими діями стоять представники Російської Федерації (РФ), і сьогодні як результат цих перевірок щодо російського бізнесмена Павла Фукса ввели повний комплекс санкцій, які можемо застосувати відповідно до нашого законодавства. Саме за участь у цих процесах», — уточнив п. Данилов.
Крім цього, він повідомив, що інший олігарх тривалий час постачав сировину на російські підприємства, які згодом виробляли зброю. «Те, що стосується Дмитра Фірташа, — ідеться про його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім іде — і це відстежили наші розвідники — на підприємства РФ. І ми не можемо допустити, щоб це продовжилося. Це тривало доволі довго і для російських військових підприємств, які перебувають під нашими санкціями. До речі, крім товариша Фірташа, наклали санкції на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс РФ, що використовує цей титан саме у військовій сфері», — наголосив секретар РНБО.
Він також указав, що на засіданні 18 червня заслухали звіт Романа Опімаха, голови Держгеонадр, щодо виконання указу президента №122 від березня ц. р. щодо стану у сфері надрокористування. За словами секретаря РНБО, до 1 вересня ц. р. всі наявні 3 тис. ліцензій розмістять на геоінформаційному порталі з дублюванням на порталі «Сота», «щоб суспільство знало, де вони знаходяться і хто ними володіє».

Інші
Також санкційний список України розширили на чотири юридичні та шість фізичних осіб, причетних до розробки вірусу NotPetya. Саме він 2017 року паралізував світові, а також українські електронні системи. Тоді під час атаки зловмисники отримали адміністративну інформацію користувачів. Фахівці Служби безпеки України припускають, що саме ця інформація і була метою першої хвилі кібератаки і її можуть використати злочинці як для проведення кіберрозвідки, так і для подальших атак. Олексій Данилов уважає, що ці люди, а також компанії, афілійовані з російськими спецслужбами, і саме цей вірус були націлені на ураження критичної інфраструктури України.
А за поданням міністра внутрішніх справ України із 13 кримінальних авторитетів, яких раніше визнала такими РНБО, щодо трьох осіб, які дуже наполягають на тому, що вони не відповідають цим критеріям, проведуть додаткову перевірку, і, можливо, у цьому випадку буде мінус три. На запитання про те, скільки ще людей оскаржує укази президента щодо санкцій, п. Данилов точного числа не назвав, але сказав, що всі, хто хоче судитися з президентом України, можуть спробувати, але РНБО певна, що у відомства достатньо підстав саме для таких запроваджених санкцій.
Чиновник також заявив, що мережа Mere, яка є проєктом власників російської мережі дискаунтерів «Світлофор», в Україні працювати не буде. «Це операція російських спецслужб, які мають велике бажання розгорнути на території Херсонської, Одеської, Миколаївської, Запорізької областей так звану мережу дискаунтерів для використання під час виборчого процесу для досягнення своєї політичної мети, — пояснив він. — Мені прикро, що мер і депутати, які є в Миколаєві, не розуміють, що вони так само несуть спільну відповідальність. І коли вони кажуть, що їм бракує повноважень, то, шановні друзі, було б бажання, такі повноваження на сьогоднішній день наша Конституція, наші закони дають усім, починаючи від місцевого самоврядування та закінчуючи всіма іншими інституціями. Цими повноваженнями треба користуватися і застосовувати їх».
РНБО також прийняла рішення ввести санкції проти Сергія Чемезова, глави російської державної корпорації «Ростех». Він близький соратник Путіна. Зокрема, входить у керівництво провладної партії «Єдіная Росія». Із 2014 року Чемезов перебуває під персональними санкціями країн Заходу, які запровадили проти РФ через аґресію проти України.
Разом із Чемезовим до санкційного списку потрапив ще один росіянин, Михайло Шелков. Він — заступник голови ради директорів металургійної компанії ВСМПО-АВИСМА. Це найбільший у світі виробник титану. Раду директорів очолює той же Чемезов.

Здалися добровільно і пручаються
Аби запобігти потраплянню під санкції РНБО, деякі представники великого бізнесу України добровільно повернули дві ліцензії на видобуток природного газу та сирої нафти. Ідеться про компанії «Гео Альянс
Таранушинське» та «Гео Альянс Південно-Орільське». Обидві пов’язані з олігархом Віктором Пінчуком і входять до складу його міжнародної інвестиційно-консалтингової групи EastOne.
«Маємо перші позитивні реалізації рішення РНБО не за лінією роботи Держгеонадр, а з боку представників великого бізнесу, яких ми поки що не називаємо олігархами, — хизувався п. Данилов. — Уперше за всі 30 років незалежности сталася подія, яка, ми сподіваємося, буде набувати прецедентного характеру, коли, проявляючи соціальну відповідальність, добровільно повернули дві ліцензії на видобуток природного газу та сирої нафти».
«Зараз засновники цих компаній перебувають на всім нам добре відомих островах. Держава вітає такі ініціативи українських кіпріотів і закликає інших представників великого бізнесу наслідувати їхній
приклад — бути відповідальними користувачами надр», — запропонував він.
Натомість Павло Фукс назвав запроваджені проти нього 18 червня санкції помстою Олексія Данилова та наміряється подати на нього до суду, а також на рішення щодо санкцій РНБО: «Данилов, як ви знаєте, є членом
фракції партії «Яблуко», у якій працює його давній партнер Михайло Бродський, вони там разом у цій партії. Це явно помста Данилова особисто, він, мабуть, увів в оману президента й інших людей, які приймали таке рішення. Від себе хочу сказати, що я громадянин України, який платить податки, великі податки. Я, безумовно, буду боротися за своє ім’я, і я обов’язково подам до суду й на це рішення, й особисто на Данилова. Жодного стосунку до цих компаній, які вони придумали, не маю, Данілов усе вигадав. Усе брехня».
У соціальних мережах підприємець написав, що не мав і не має ніякого стосунку до компанії Golden Derek. За його словами, це легко перевірити.
Як повідомляв «Міст», запровадили персональні санкції проти понад 500 «злодіїв у законі».

Євген Клен

Гоп-ля
Юрію Бойку, одному з лідерів партії ОПЗЖ, віддали у власність завод із виробництва вибухівки «Зоря» у прифронтовому місті Рубіжному. Однією рукою Зе-влада накладає санкції на Фірташа, а другою робить подарунок «людині Фірташа». Цей завод є монополістом виготовлення вибухівки в Україні. Коли Бойко був міністром енергетики в уряді Януковича, активи підприємства фактично розікрали, тепер же цю крадіжку леґалізували. Антимонопольний комітет України (АМКУ) віддав прихильнику РФ стратегічно важливе державне підприємство. І зробив це на диво швидко. Так швидко, як це зазвичай роблять за вказівкою. АМКУ мав провести ґрунтовне дослідження справи, вивчаючи всі деталі активу. Маючи на це пів року, він провернув усе за місяць. Зрозуміло, що для цього знадобилася політична воля та зусилля теперішніх можновладців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply