Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

РФ хоче перетворити своїх «туристів» на «міліцію»

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

РФ хоче перетворити своїх «туристів» на «міліцію»
Роман Безсмертний

Роман Безсмертний

У Кремлі намагаються нав’язати Україні зміну статусу своїх першого та другого «армійських корпусів», сформованих на окупованій території, на так звану народну міліцію, підрозділи якої «забезпечуватимуть громадський порядок» в окремих районах Донецької та Луганської областей. Про це повідомив Роман Безсмертний, представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи.
«Ми пропонуємо, щоб у момент організації безпеки цей компонент моніторився відразу трьома учасниками на пропорційній основі. Скажімо, якщо мова йде про елементарний громадський порядок, то патруль складається: два представники української поліції, два представники місцевої громади, два представники поліційного контингенту Організації з безпеки та співпраці в Європі. Позиція супротивної сторони — категоричне «ні», — заявив він.
За словами політика, Україні пропонується, щоб до складу такого патруля входили лише представники «народної міліції». «Хто така «народна міліція» в їхньому баченні? Чи це ті самі армійські корпуси, яким змінять статус? Зараз вони є армійськими корпусами, підпорядкованими Генеральному штабу Збройних сил Російської Федерації (РФ), а завтра стануть «народною міліцією». Це — те саме, що ми бачимо в Чечні, де були створені «корпуси Кадирова». Яка перспектива роботи цих корпусів, гадаю, нікому не треба пояснювати», — наголосив він.
На думку п. Безсмертного, існує щонайменше дві причини для продовження мінського мирного процесу. «Перша річ — це треба витягти (я не випадково використовую це слово) заручників, полонених, незаконно утримуваних, як завгодно їх називайте, тих людей, котрі там (у полоні. — Ред.) перебувають, і зробити максимум для того, щоб припинити обстріли, ведення вогню чи мінімізувати кількість жертв, що виникають у поточній ситуації», — заявив він.
На переконання представника України, як тільки ці дві позиції будуть реалізовані, тоді можна буде говорити про якісь інші механізми. «Зберегти перемовини треба, тому що це — нитка в майбутнє, яка дозволить далі розмовляти про інші речі», — заявив він.
Роман Безсмертний також наголосив, що мінські домовленості мають виконуватися «в спосіб, у межах і в терміни, які відповідають Конституції України». Він також запевнив, що питання виборів Україна підніме лише тоді, коли будуть вирішені питання безпекового характеру та коли результати попередніх так званих виборів на окупованих районах Донбасу буде денонсовано. «Коли буде зрозуміло, що і Плотницький, і Захарченко, й усі ті, хто зараз інституювалися як посадові особи, — є ніхто інший, як рядові громадяни», — наголосив він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply