Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 24, 2022

Реваншисти не змогли скасувати «мовний закон»

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Реваншисти не змогли скасувати «мовний закон»

Андрій Парубій демонструє депутата свій підпис під Законом про мову

Нещодавно тижневик «Міст» повідомляв про те, що 25 квітня Верховної Ради України (ВРУ) нарешті змогла прийняти Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Однак він дуже не до шмиги антиукраїнським силам, які зараз масово долучаються до команди новообраного президента Зеленського.
Депутати фракції «Опозиційний блок» та групи «Відродження», в які входять колишні члени Партії реґіонів, виступили з вимогою запровадити мораторій на закон про мову. А Олена Бережна, мати Ірини Бережної колишньої народної депутатки від Партії реґіонів, котра у серпні 2017 року загинула в автокатастрофі, подала до суду позов, щоб заборонити Андрію Парубію, голові (ВРУ), підписувати мовний закон.
Однак Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив у задоволенні цієї заяви. Суд вважає, що заявник не довів очевидної протиправності дій голови ВРУ «в зв’язку з ненаданням жодного доказу на підтвердження такої обставини». «Заява не містила обґрунтування та доказів (до прикладу, статут), що подана заява та позов, який має намір подати заявник, стосуються мети (цілей), з якою створено громадську організацію «Інститут правової політики та соціального захисту ім. Ірини Бережної», котра вказана позивачем. Водночас, у заяві про забезпечення позову зазначено, що права громадської організації й її членів порушили дії голови Верховної Ради», — йдеться в повідомленні.
Спікер парламенту назвав позов про заборону підписувати «мовний закон» спробою проросійського реваншу. За його словами, «проросійська п’ята колона зробила замах на закон, який українці чекали століттями». «Я переконаний, що український суддя українського суду, усвідомлюючи свою високу відповідальність, не дозволить зірвати підписання закону про мову. Адже він усвідомлює відповідальність перед законом, українським народом і українською історією», — заявив п. Парубій.
А на своєму засіданні 14 травня ВРУ не підтримала жоден із чотирьох проектів про скасування результатів голосування за закон про українську мову. Вони не набрали мінімально необхідних 226 голосів. Таким чином, Андрій Парубій отримав право підписати цей закон, що він і зробив, відтак відправив документ на підпис Президенту Порошенкові. У середу, 15 травня, Президент Порошенко мовний закон підписав.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply