Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Реваншисти набираються сил

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Реваншисти набираються сил
Олександр Єфремов

Олександр Єфремов

Замість розслідування діяльності та звинувачення колишніх поплічників режиму Януковича, котрі вчинили в Україні чимало злочинів різного характеру, їх починають масово реабілітовувати. За словами Юрія Дерев’янка, народного депутата України, зараз відбувається корупційна контрреволюція на всіх рівнях влади.
Так, Генеральна прокуратура України (ГПУ), скориставшись тимчасовим безвладдям через відсутність очільника цього відомства, вирішила закрити карне провадження проти Олександра Єфремова, колишнього голови фракції Партії реґіонів (ПР) у Верховній Раді (ВРУ) й імовірного натхненника сепаратистів Луганська, відкрите за підозрою в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду від 24 березня ц. р.
У тексті документа зазначено, що 16 лютого прокурор Валерій Зимогляд закрив карне провадження проти п. Єфремова у зв’язку з «відсутністю в його діях складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 161 Кримінально-процесуального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної приналежності, тобто розпалювання міжнаціональної ворожнечі, що спричинило важкі наслідки)».
У зв’язку з цим захист екс-депутата звернувся до суду з проханням повернути заставу 60,9 тис. грн, яка була внесена дружиною Олександра Єфремова. Суд звернув увагу, що провадження закрито у зв’язку з реабілітацією, тому заставу повернув. Прокурор проти таких дій не заперечував.
Це рішення викликало обурення багатьох громадян. «Пишу як громадянин і патріот України. Емоції переповнюють від обурення та розпачу. Просто якась суцільна маячня та виверт. Справу проти Єфремова закрили! Прокурор Зимогляд закрив справу. Мотивація — відсутність складу злочину», — написав у Facebook Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ. Нагадаємо, що колишній голова фракції ПР у ВРУ своєї провини в зловживанні службовим становищем так і не визнав.
Однак Владислав Куценко, прокурор ГПУ, переконує, що заявляти про закриття справи проти п. Єфремова — недоречно. «По ньому є кілька карних проваджень. І те, що справа Олександра Єфремова закрита, — не відповідає дійсності. Головна справа в суді, він перебуває у статусі обвинуваченого», — виправдовувався правник.
А 1 квітня Дніпровський суд Києва скасував розшук олігарха Юрія Іванющенка (кримінальне псевдо — Юра Єнакіївський), близького соратника Януковича. Суддя скасував розшук і санкцію на доставку під вартою для обрання для нього запобіжного заходу. За даними Сергія Лещенка, народного депутата України, рішення про зняття з розшуку п. Іванющенка вже перекладено англійською і передано в Інтерпол.
На це рішення миттєво відреаґував Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. «Міністерство внутрішніх справ не буде виконувати рішення суду про зняття з розшуку екс-нардепа Іванющенка, — написав він у Facebook. — Суддя Чаус і рішення, які він виносить, учергове переконують мене і, сподіваюся, все суспільство, у необхідності якнайшвидшого голосування у ВРУ пакета законів щодо повної судової реформи та повного перезавантаження судів». Міністр заявив, що він скористається всіма можливими шляхами, щоб затримати виконання цього рішення, поки «колеґи з ГПУ винесуть і апеляцію, і нове рішення».
Однак судді в Україні відчувають свою повну безкарність. 29 березня детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) спільно з поліціянтами провели обшук приватного будинку Олексія Бурана, одного зі суддів Малиновського районного суду Одеси, котрого підозрюють в отриманні хабара в сумі 500 тис. грн. За словами Ярослава Романюка, голови Верховного суду України, відповідну вигоду суддя Буран отримав за ухвалення на користь зацікавленої особи судового рішення у цивільній справі про стягнення боргу.
Олексія Бурана намагалися затримати в елітному селищі Совіньйон під Одесою, де він мешкає, проте суддя почав відстрілюватися від детективів НАБУ. Згодом суддя намагався вчинити суїцид і потрапив до лікарні. Солом’янський районний суд міста Києва 1 квітня обрав міру запобіжного заходу одеському судді. Рішенням суду п. Буран залишиться під вартою 60 діб.
Інша скандальна суддя — Оксана Царевич, котра виносила неправомірні судові вироки проти активістів Євромайдану, — 31 березня пройшла кваліфікаційну комісію. Як повідомила журналістка Анастасія Станко, послухати, як п. Царевич проходить комісію, прийшло багато людей. Тестування суддя сумнозвісного Печерського районного суду пройшла повністю. Під час проходження переатестації вона зазначила, що в праві немає таких подій, як подія Майдану, тому таких справ не вела. «Ніхто не встав і не сказав, що я висловлюю, таким чином, свій громадський протест, тому ніяких справ Майдану не вела», — цитує журналістка п. Царевич у Twitter. За словами п. Станко ця суддя — кваліфікована і вона чудово знає право. Відтепер Оксана Царевич може здійснювати судову практику й виносити рішення.
Віктор Чумак, народний депутат України, повідомив, що готуються провокації проти Віталія Каська, раніше відправленого у відставку заступника генерального прокурора. А Сергій Лещенко назвав те, що відбувається зараз у державі, повзучим переворотом. Як доказ він подав зняття звинувачень із Юрія Іванющенка. Депутат переконаний, що відбувається розправа з «неугодними», у т. ч. і руками очільників ГПУ.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply