Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

П’ять нових кроків Путіна

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

П’ять нових кроків Путіна

Президент Росії не задовольниться самим аншлюсом Криму й зробить нові військові кроки з розширення сфери впливу Москви на пострадянському просторі. Wikistrat, консультативна організація з аналізу геополітики й економіки, на основі думок експертів розрахувала, що може далі трапитися в цьому реґіоні. У січні ц. р. аналітики цього ресурсу спрогнозували відставку Януковича й прохання Криму про вхід до складу Російської Федерації (РФ). На цьому тижні 66 фахівців протягом п’яти днів вибудовували моделі подальшого розвитку ситуації. Результатом їхньої праці стало п’ять імовірних сценаріїв. 

Сценарій 1. Масштабна кіберкампанія у відповідь на санкції. Москва може відповісти на жорсткі антиросійські заходи Європи й США серією кібератак, причетність до яких заперечуватиме, киваючи на «патріотичних гакерів». Головними мішенями можуть стати західні економічні організації та медіа, що призведе до фізичних і фінансових втрат, а також порушення комунікації. Росія остерігатиметься дій, які НАТО вважатиме «збройним нападом», тоді як ЄС і США не відразу зможуть розпочати віртуальну контратаку.
Сценарій 2. Повалення Олександра Лукашенка 2016-го й протести в Білорусі. У листопаді 2015 року нинішній лідер Республіки Білорусь знову виграє вибори, залишаючись «останнім диктатором Європи». Молоді білоруси, яких надихнув київський Євромайдан, займаються поширенням Незалежнасці, однак силовики жорстоко їх розганяють. Тим не менше, у країні наростає широкий рух проти «Бацьки». Росія, не бажаючи повторювати помилки Януковича, підтримує Європу у вимозі демократичних виборів. На початку 2016-го Москва використовує своїх агентів для організації перевороту в Білорусі за допомогою головних силовиків, Лукашенка заарештовують, країну очолює тимчасовий президент. Надії Кремля на лояльність нового керівництва та партнерство Мінська, проте, залишаються даремними.
Сценарій 3. Самоствердження за допомогою найманців у Сомалі. 2017 року, після викрадення російських громадян у Сомалі, Москва скеровує найманих вояків із нових приватних мілітарних компаній на рятувальну місію за підтримки флоту. План реалізує чотири завдання: реклама російських приватних солдатів, недопущення подальшого захоплення росіян, гра в націоналістів для внутрішньої аудиторії та спроба знайти союзників у Африці. Звільнення не обійдеться без цивільних жертв, але міжнародне співтовариство привітає зусилля росіян.
Сценарій 4: Введення військ у східний Казахстан. 2018-го, після смерті президента — «ветерана» Назарбаєва, — боротьба за владу породить нестабільність у Казахстані. Опинившись під загрозою китайського вторгнення, Астана надасть перевагу «меншому злу» — окупації Москвою східної частини країни під приводом захисту «етнічної російської меншини». Таким чином, Росія пошле Китаю сигнал про гарантії щодо безпеки Казахстану. Аналітики вважають, що міжнародне співтовариство фактично відмовчиться в цій ситуації.
Сценарій 5. Перешкоджання спорудженню газогону з Туркменії в Азербайджан. До 2020 року Трансадріатичний трубогін буде завершено — газ із азербайджанського родовища Шах-Деніз зможе надходити до Європи. Водночас, «труби» з Туркменії та Казахстану в Китай ще не будуть завершені. У пошуках альтернативи Туркменія задумається про Транскаспійський газогін до Азербайджану для відкриття шляхів до Європи. Москва виявиться категоричним противником конкурентів російському газу. Під приводом захисту екології Кремль спрямує туди каспійський флот, аби перешкодити будівництву, через що туркменам доведеться відмовитися від проекту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply