Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Прийняття позитивного рішення про безвізовий режим з ЄС можна очікувати вже цього року

Автор:

|

Березень 03, 2016

|

Рубрика:

Прийняття позитивного рішення про безвізовий режим з ЄС можна очікувати вже цього року

main

Україна і ЄС продовжують діалог про запровадження безвізового режиму, в МЗС сподіваються на позитивне рішення вже в цьому році. Таку інформацію надала речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

Європейська комісія у своїй доповіді від 18 грудня констатувала виконання Україною технічних критеріїв, необхідних для запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України. “У безвізовому діалозі з ЄС Україна має ще виконати декілька “домашніх завдань”. Зараз Україна завершує виконання зобов’язань в рамках безвізового діалогу з Європейським Союзом”, – сказала речник журналістам.

Зокрема, тривають консультації з Єврокомісією щодо закону “Про запобігання корупції”, який регулює роботу електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених виконувати функції держави або місцевого самоврядування. Крім того, найближчим часом має завершитися процедура формування складу Національного агентства з питань запобігання корупції, яке буде займатися системою електронного декларування та перевіркою декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

“Очікуємо, що досягнутий Україною прогрес створить умови для внесення Європейською комісією на розгляд Європейського парламенту та Ради ЄС пропозиції про включення України до списку країн з безвізовим режимом поїздок в ЄС. Ми тісно співпрацюємо з цього питання з голландським головуванням і європейськими партнерами”, – сказала речник МЗС. При цьому Мар’яна Беца не виключає, що на дату оголошення безвізового режиму впливає проведення референдуму в Нідерландах.

“Сподіваємося, що вже цього року громадяни України зможуть подорожувати країнами ЄС на безвізових умовах”, – підсумувала речник Міністерства закордонних справ.

Посол Республіки Польща в Україні Генрік Литвин вважає, що скасування візового режиму відбудеться не пізніше початку 2017 року.

“Я переконаний, що в 2016 році ми почуємо остаточне позитивне рішення. А скільки буде відбуватися введення рішення в життя вже практично, сказати важко. Але я сподіваюся, що це відбудеться не пізніше початку 2017 року”, – сказав Литвин.

“Польща завжди підкреслювала, що підтримує безвізовий режим з Україною. Ми знаємо, що тут немає ніяких загроз, це принесе лише користь для обох сторін – і для європейської, і для української”, – наголосив посол. Він підкреслив, що скасування торкнеться тільки туристичних шенгенських віз.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply