Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Президентський десант висадився у Києві

Автор:

|

Квітень 20, 2022

|

Рубрика:

Президентський десант висадився у Києві
П’ятеро президентів

Напередодні початку другої фази масованої атаки російсько-терористичних військ на сході та півдні України до Києва прибули президенти дружніх держав: Польщі — Анджей Дуда, Литви — Гітанас Науседа, Латвії — Егілс Левітс та Естонії — Алар Каріс. Вони відвідали зруйновані рашистами міста в Київській області. Їх супроводжував Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. Томаш Бродський, спікер Сенату Польщі, який також побував в Ірпені, Бучі та Бородянці, описав побачене як «Голгофу ХХІ століття».
Із колегами за посадою зустрівся Володимир Зеленський. Зустріч відбувалася у форматі робочого ланчу. За результатами цієї розмови п. Дуда заявив, що дії російських окупантів на території України можна зарахувати до тероризму. «Війни були з моменту появи людства, але в ХХІ ст. вбивство жінок і дітей, бомбардування житлових будинків, багатоповерхівок — це тероризм, це бандитизм. Це топтання принципів міжнародного права. Для людей, які так ставляться до цих принципів, немає сьогодні місця серед міжнародної спільноти, — зазначив він. — Росію не можна сприймати. Не можна вести діалогу з тим, хто топтав ці принципи. Москва має визнати, що вона напала, а виконавці цих злочинів і люди, які давали на них дозвіл і накази, повинні відповідати за це. Їх усіх треба покарати у міжнародних судах. Той, хто вчиняє такі речі, має бути покараний, а на час, доки покарання не закінчиться, він має бути усунений».
Егілс Левітс повідомив, що його держава віддала на озброєння України вже третину свого оборонного бюджету та також наголосив, що Україні потрібна військова допомога, зокрема, зброя, щоб протистояти рашистським окупантам. «Інші країни-члени НАТО допомагають Україні і це дуже багато означає. Але Україні потрібна допомога усіх членів Альянсу», — вважає він.
«Потрібне повне ембарго на закупівлю російських природного газу та нафти, ввести санкції проти всіх російських банків уже зараз. Ми не можемо чекати рік чи два. Страждає народ України, щодня гинуть чоловіки, жінки, діти, літні люди. Ми маємо припинити фінансувати цю путінську війну», — закликав п. Науседа.
«Закликаю додаткову підтримку Україні зброєю. Треба також подумати про допомогу безстрашним українським бійцям і протикорабельними засобами», — додав п. Каріс.
Як повідомляв «Міст», Зеленський, Дуда та Науседа підписали декларацію.

Євген Клен

About Author

Meest-Online