Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Президент винними за «просідання» його рейтинґу призначив міністрів

Автор:

|

Березень 11, 2020

|

Рубрика:

Президент винними за «просідання» його рейтинґу призначив міністрів
Денис Шмигаль, новий прем’єр України

Головний «слуга народу» звільнив високопосадовців, аби залишитися «пухнастим».

«Жертовне ягня»
У минулому числі «Мосту» були опубліковані результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, які призвели до відставки уряду. Вони засвідчили проблеми з рейтинґом у т. ч. президента України. Адже якщо торік 31 березня за нього проголосували в другому турі президентських перегонів 73,22 % виборців, то в лютому 2020-го лише 47 % опитаних соціологами запевнили, що позитивно ставляться до глави держави. Та це його не спонукало залишити посаду — «цапами відбувайлами» за «просідання» його рейтинґу призначив міністрів.
Олексій Кокчаров, головний науковий аналітик із питань України лондонської фірми IHS Markit із оцінки ризиків, констатував: «Прем’єра Гончарука обрали жертовним ягням через падіння рейтинґів Зеленського». Із цим погодився політичний експерт Дмитро Сіманський: «Суто політтехнологічно президенту вигідно зараз те, що можна назвати «каналізацією» неґативу. Тобто зараз він призначив відповідальних за ті реальні чи уявні негаразди, які бачить чи відчуває».
Відставці глави уряду не завадив «імунітет» — торік 4 жовтня парламент ухвалив програму дій уряду, після чого депутати впродовж року не мали права розглядати питання про його звільнення — хіба що сам напише заяву про відставку. Ще 2 березня Олексій Гончарук повідомив на брифінгу: «Я жодних заяв станом на цю хвилину не писав. У нас будуть із цього приводу консультації і з президентом, і з парламентом». І вони відбулися — наступного дня голова Верховної Ради (ВРУ) отримав заяву прем’єра про відставку. А 4 березня на засіданні президентської парламентської фракції «Слуга народу» ухвалили рішення задовольнити її,
Того ж дня президент попросив ВРУ «надати оцінку цій заяві своїм персональним голосуванням». А виступаючи наступного дня в парламенті, спершу назвав досягненнями уряду «зниження інфляції, облікові ставки Національного банку, боротьбу з тіньовими ринками, початок приватизації державних підприємств, кредити малому та середньому бізнесу й зменшення ролі держави в економіці», але підсумував усе це невтішно — мовляв, «сьогодні українцям цього замало».
За словами п. Зеленського, Кабінет Міністрів (КМУ) «був урядом нових облич, але облич замало, потрібні нові мізки, нові серця». Він також наголосив, що «за два місяці бюджет не виконано майже на 16 млрд грн», «уряд провалив комунікаційну кампанію стосовно зниження цін на газ», а «оголошена боротьба з контрабандою так і залишилася лише декларативним кроком, що не підтверджується фактами».
Іншими неґативними факторами, з якими, на думку п. Зеленського, уряд Гончарука не зміг впоратися, були істотне тривале падіння в промисловості, дефіцит у Пенсійному фонді та низка інших питань. Глава держави також розкритикував роботу правоохоронних органів. Відтак за відставку уряду п. Гончарука проголосували 353 депутати парламенту. Серед них нікого з фракцій «Європейська солідарність» і «Голос».
Полетіла й «голова» генерального прокурора. При призначенні на посаду президент називав його «на 100 % своєю людиною», а тепер позбувся. Експерти називають причиною цього рішення те, що Руслан Рябошапка не зумів заґратувати Петра Порошенка. Напередодні звільнення з п. Зеленським зустрілися посли країн Європейського Союзу, котрі попросили не звільняти генерального прокурора. Та президент їхнє прохання проігнорував.

«Коти в мішку»
Того ж 4 березня 291 депутати ВРУ проголосували за призначення новим прем’єром запропонованого президентом 44-річного львів’янина Дениса Шмигаля. Проти проголосували 35 депутатів від «Опозиційної платформи — За життя» та 24 від «Європейської солідарності».
Утрималися 20 від «Батьківщини», 19 від «Голосу» і навіть шестеро з президентської фракції «Слуга народу». Одна з останніх, Вікторія Подгорна пояснила: «По-перше, ми не знаємо міністрів деяких ключових міністерств. Як зрозуміти тоді його реальну стратегію? По-друге, я взагалі не вірю в ротації кадрів як спосіб покращити ефективність управління. По-третє, склад уряду показує «прагматизм» і відмову «від експериментів», в українському контексті це читається — «реформ не буде». А саме це вдало чи ні, але спробував робити попередній уряд».
А Юлія Клименко, депутатка від «Голосу», вручила п. Шмигалю іграшкового кота — натяк, що міністрів призначили «пакетом», не давши ознайомитись з їхніми програмами, й заявила: «Про всяк випадок ми подаруємо вам кота у мішку. І хочемо, щоб витягли своїх котів із мішка, показали українським громадянам і розказали, як будете реформувати країну».
Ще одна депутат від «Голосу» Олександра Устінова заявила: «Бачу контрреволюцію режиму, який ми виганяли з Майдану. Але ця контрреволюція — під масками нових облич, уряд імені Януковича».
«Урядом Януковича» Устінова назвала новообраний КМУ тому, що, зокрема, до нього потрапили ті, хто були високопосадовцями в часи президентства цього втікача з України. Приміром, новий міністр охорони здоров’я Ілля Ємець уже очолював це відомство з грудня 2010 року до травня 2011-го, міністра соціальної політики Марину Лазебну Янукович призначав головою Державної служби зайнятості України.
Новобраний прем’єр уже встиг спонукати до сумнівів у його патріотизмі, коли заявив в етері телеканалу «1+1»: «Щодо поставок води в Крим. Мова йде лише про підтримку українців у центральній частині Криму, де води не вистачає. Ми не можемо не давати воду українцям».
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, відреагував на це так: «Скандальна заява новообраного прем’єра Шмигаля про можливість подачі води по Північнокримському каналу в тимчасово окупований Крим, озвучена ним на тлі посилення в Криму репресій і переслідування кримських татар і етнічних українців з боку російських окупантів, по суті, стало підлим ударом у спину тих, хто не змирився з окупацією Криму і залишаються вірними Українській державі».
Посадовець виправдовувався: «Справді, з технічних причин поділити воду, яка піде людям і воду, яка піде на військові бази неможливо. Ця теза загубилась у галасі студії. Позиція залишається незмінною: ми хотіли б подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова та повернення його до складу України».

Уже похитнули ринок
Українська служба Deutsche Welle констатувала: «Про те, хто увійде в новий КМУ, депутати не знали практично до останнього, оскільки з потенційними міністрами вели перемовини про роботу в новому уряді фактично до моменту голосування».
Саме це, на думку Андрія Сухарини, політичного аналітика фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, може зіграти злий жарт із урядом Шмигаля. «Високоефективний уряд не шукають в останні хвилини. Уряд — це політики й управлінці, об’єднані спільною ідеєю змін. А яка може бути спільна ідея у людей, яких шукали чи не випадково і у дуже стислий час. Цей уряд не буде настільки ефективним, як уряд Гончарука», — пояснив Експерт:
А медіаменеджер Володимир Федорин дійшов такого висновку: «З огляду на все, Зеленський звільнив Гончарука за те, що той прибрав із керівництва енергогенеруючої держкомпанії «Центренерго» людей мільярдера Ігоря Коломойського. Це означає, що програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) цього року ми не побачимо. Отже, замість стагнаційного сценарію переходимо до кризового».
Натомість Нік Стедміллер, фінансист зі США повідомив «Голосу Америки»: «Зміни в українському уряді вже похитнули ринок українських облігацій. На це звертають увагу іноземні інвестори. Вони стурбовані змінами в КМУ до завершення перемовин із МВФ. На тлі падіння світових ринків це спонукає іноземців, котрі раніше активно купували українські державні облігації, забирати кошти з України».
Американська аґенція Bloomberg зауважила, що через ротацію уряду в Україні затягуються на кілька місяців переговори її керівництва з МІФ щодо кредиту на 5,5 млрд USD. Бо той стурбований зміною влади в Україні і можливим поверненням впливу у ній олігархів.

Ігор Голод

Пряма мова
Олексій Гончаренко, народний депутат України (промова на трибуні ВРУ 4.03):
— Шановні друзі, шановні громадяни України, я слухав цей виступ (президента. — Ред.), кілька разів навіть аплодував, але ніяк не міг зрозуміти, хто це виступає — Голобородько чи Зеленський. Якщо Голобородько, то в кінці мав з’явитися автомат! А якщо Зеленський, то до кого ви зверталися? Це ви привели цей уряд до влади! Це ви привели цих хлопців до влади! Це ви зібрали цю ВРУ! Тому це ви тому винні в тому, що в бюджеті отака діра! Це ви винні, що на митниці збирають «лайки» і хабарі замість того, щоб збирати гроші в бюджет! Це ви винні, що ваші депутати пропонують продати собаку, щоб сплатити за газ! Це ви привели сюди ґвалтівника, який продовжує тут сидіти, в якого ви обіцяли забрати мандат! І тому ваш виступ мав завершитись наступним: «Я винний перед народом України і я…».
Ми маємо обіцянку кінця епохи бідності. А що маємо в результаті? Маємо заморожені пенсії людей, маємо вашу обіцянку, що після 70 років нужденні люди не будуть сплачувати комунальні тарифи. І де воно? Ви обіцяли підвищення пенсій людям, старшим за 80 років. Де воно? Навіть ту індексацію, яку за законом мали зробити зараз, не робите. Немає кінця епохи бідності, може, тільки для ваших друзів.
Ви обіцяли кінець епохи кумівства. Де ваш кум? Де Баканов (голов Служби безпеки України. — Ред.)? Кудись пішов за чортами ганятись, чи за розбійниками? Це ваш друг, сусід і партнер, ви таких всіх назбирали. І це ваша епоха кумівства. Ми бачимо, як вона закінчилася. Ви обіцяли кінець епохи жадібності. А тепер платите сотні тисяч гривень своїм міністрам, керівникам державних компаній і в конвертах депутатам від «Слуги народу». Це кінець епохи жадібності?
Ви обіцяли кінець епохи брехні. Але брешете людям. Ви обіцяли забрати мандат у ґвалтівника неповнолітньої, якого ви привели у Верховну Раду. Він і тут зараз сидить. Покличте його розбійника, хай він вам зараз тут напише заяву у вашому літньому стилі. А, може, ви вже забули той стиль?
Ви багато чого обіцяли людям, але набрехали. Що насправді закінчилось — епоха нових облич. Діти набешкетували і зараз шукають дорослого, хто ж буде розгрібати те, що ви накоїли. А розгрібати немає кому, бо ніхто не хоче йти в цей уряд, на колінах пишете склад уряду, бо не можете знайти людей, які ризикнуть своєю репутацією.
Чому немає депутатів від «Слуги народу»? Одного ви призначили губернатором на Харківщині, тепер по його округу ганебно програли, свою кандидатку прибрали, бо не можете вийти до людей за кредитом довіри. Це все зробили ви.
Ви казали про шість органів, які мають у нас працювати й усіх посадити. Ви обіцяли, що прийде весна — посадки будуть. А чому ж немає посадок? А тому, що крім шести органів ще двох не вистачає, які зазвичай заважають поганому танцюристу. Тому що треба вже саджати своїх, а це ви зробити не можете. А тому наберіться мужності, пишіть заяву про відставку і йдіть геть за Гончаруком і разом із ним!»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply