Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Президент Білорусі Лукашенко офіційно відвідав Київ

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Президент Білорусі Лукашенко офіційно відвідав Київ

Олександр Лукашенко, президент Білорусі, на минулому тижні офіційно відвідав Київ. Він повезе додому з України чимало вражень. Дорогою з летовища вже дещо призабуті традиції минулих років пригадали правоохоронці — вони перекрили заради президентського кортежу одну з головних автомагістралей столиці. Кортеж високого гостя налічував 28 машин, а ще були поліція, державна охорона і карета «швидкої». Простим водіям у корках довелося постояти добрячу годину. Водночас ті, хто потрапив в аварію в інших районах міста, марно чекали патрульних, аби оформити автопригоду — всі були зайняті перекриттям доріг і супроводом білоруського президента.
Невідомо, чи були в п. Лукашенка якісь зустрічі напередодні, але місце, в якому він провів ніч — досить незвичне. Це не резиденція, яку зазвичай надають гостям-президентам, а приватний п’ятизірковий готель неподалік від берега Дніпра. Ціни президентських і королівських апартаментів там — від 8 до 12 тис. EUR за ніч.
Ранок гостя почався з екскурсії Києвом. Жодного українського засобу масової інформації не запросили, зайві машини та випадкових перехожих до місця перебування білоруського президента не пропускали. Відомо, що п. Лукашенко відвідав музей Голодомору та відбув на Банкову. Там його зустріли з усією дипломатичною щедрістю — червона доріжка, почесна варта, дружнє рукостискання від Петра Порошенка.
Згодом делегації обох країн утаємничились у кабінеті за зачиненими дверима. До журналістів обидва лідери вийшли у доброму гуморі. Міністри саме підписували угоди про співпрацю, як у захід втрутилася Анжеліна Діаш, активістка Femen. В організації пояснили, що це був протест проти переслідувань активістів у Білорусі. На офіційну зустріч Femen потрапила за фальшивим посвідченням видання «Ділова столиця», тепер їй загрожує п’яти років в’язниці.
Однак цей інцидент виявися не останнім. Під час промови Олександра Лукашенка стало зле головному українському прикордоннику Віктору Назаренку. Це пояснили проблемами з тиском — посадовця забрали до лікарні. Президенти ж продовжили захід, п. Порошенко назвав п. Лукашенка добрим приятелем України. «Сьогодні я вкотре отримав саме від вас запевнення, пане президенте, що територія дружньої республіки Білорусь ніколи не буде використовуватися для аґресивних дій проти України, а наш спільний кордон ніколи не стане кордоном війни. Упевнений, що він завжди буде кордоном миру», — заявив глава Української держави.
Білоруський лідер відповів взаємністю та запевнив, що більше за все хоче миру для України, і надалі виступатиме для України надійним посередником.
Після цього високий гість подався додому.

Іван Гребенюк, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply