Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Прем’єр-міністр Канади: претензії Путіна на Північний полюс необґрунтовані

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Прем’єр-міністр Канади: претензії Путіна на Північний полюс необґрунтовані

main

10 лютого Росія подала в ООН оновлену заявку на розширення континентального шельфу в Північному Льодовитому океані. Про це заявив міністр природніх ресурсів та екології РФ Сергій Донський. Він сказав: «Ми претендуємо на мільйон кілометрів арктичного ґрунту».

Нагадуємо, що Росія не вперше піднімає питання розширення своєї території за рахунок Північного Льодовитого океану. Ще в 2011 році була подана заявка в ООН про право власності на хребет Ломоносова та частину Охотського моря.

Такі заявки, звичайно, викликали жваві дискусії в міжнародній політиці. Ще не вирішено, хто має право розподіляти територію океанів. Тим більше, що є багато інших країн, які теж можуть претендувати на збільшення площі своєї держави за рахунок північного полюсу.

Наприклад, 7 березня канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що тільки вчені можуть довести справедливість домагань РФ на Північний полюс і територію шельфів, а не політики з Кремля. Хоча виключати таку можливість міністр не став. На його думку, наука може стати на сторону Росії.

Джастин Трюдо відверто заявив: «Яким би неприємним для мене не був містер Путін як людина, але це не робить його автоматично не правим». Проте, канадський міністр надіється, що претензії висунуті РФ визнають не обґрунтованими. Прем’єр-міністр вважає, що питаннями розподілу північних території повинні займатись міжнародні океанографи та інші наукові організації.

«Впевнений, що є американці, які хотіли б приєднати північний полюс до США. Адже, саме Аляска має порт, який є найближчим до холодного материка. Данія не відмовляється від претензій на найбільший острів Гренландія. Таких прикладів є багато. Тому не політики, а вчені мають зайнятись цим питанням. Їх чекає велика робота по розмітці та затвердженні нових координат», – сказав Трюдо.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply