Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Яценюк закликає “Самопоміч” і Радикальну партію повернутися до коаліції

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Яценюк закликає “Самопоміч” і Радикальну партію повернутися до коаліції

main

Про це політик заявив після завершення церемонії покладання квітів до пам’ятника Тараса Шевченка в Києві, повідомляють журналісти.

“Сподіваємось, що колишні учасники парламентської коаліції, зокрема це “Радикальна партія” і “Самопоміч”, ухвалять рішення стосовно поновлення діяльності парламентської коаліції та подальшого руху в напрямку реформування України”, – сказав він.

Нагадаємо, що фракція “Батьківщина” вийшла з коаліції 17 лютого. Таким чином після виходу фракції “Самопоміч” коаліція в Раді остаточно припинила існування, адже у її складі залишилось лише дві фракції – “Блок Петра Порошенка” (136 депутатів) і “Народний фронт” (81) – 217 депутатів при необхідних 226-ти у фракціях коаліції.

Згідно Конституції, президент має повне право розпустити Верховну Раду, якщо у ній протягом 30 днів не з’явиться формальної коаліції. Попри це, 16 лютого Петро Порошенко повідомив, що використає своє право на розпуск Ради лише у крайньому випадку.

Альтернативною стратегією виходу країни з кризи є варіант, згідно якому президент Петро Порошенко та фракція “Блок Петра Порошенка” візьмуть на себе політичну відповідальність та запропонують країні оновлену політичну програму а також ефективну команду для реалізації створеної програми, відзначив Яценюк.

Виходом з кризи, теоретично, можуть стати вдало проведені дострокові парламентські вибори, зазначив прем’єр. Однак зараз це найгірша перспектива перебігу подій для нашої країни, впевнений він.

Дане питання необхідно вирішити якомога швидше, адже на даний момент через таку політичну невизначеність, реальні реформи в країні призупинені, підсумував Яценюк.

Як заявив Гройсман, нову коаліцію повинні утворити ті ж самі фракції, які створювали і попередню.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply