Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Представили звіт про опір Тимошенко під час перевезення до лікарні

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

Представили звіт про опір Тимошенко під час перевезення до лікарні

Комітет зі запобігання катувань Ради Європи оприлюднив звіт про візит своєї місії в Україну, що став першим документальним підтвердженням того факту, що Юлія Тимошенко активно чинила опір транспортуванню до лікарні. Цей комітет займається дотриманням прав людини в місцях позбавлення волі. Під час торішніх відвідин місія побувала в чотирьох колоніях у Дніпропетровській, Харківській і Вінницькій областях, а також Качанівській колонії та Харківській лікарні Укрзалізниці, де утримують Юлію Тимошенко.

Згідно з висновками експертів, Качанівська колонія виявилася найблагополучнішою з оглянутих ними. Місія не отримала серйозних скарг від в’язнів, окрім кількох випадків «словесних образ і ляпасів із боку чоловічого персоналу колонії». «Звинувачення про силу, яку застосовували проти п. Тимошенко при її транспортуванні в шпиталь 20 квітня 2012 року, виглядають винятковими», — ідеться у звіті.
Досі джерелами інформації про проблеми, із якими зіштовхнулася Юлія Тимошенко того дня, були лише прихильники екс-прем’єра та працівники офісу омбудсмена, що зустрічалися з нею кількома днями пізніше. Звіт комітету наводить нові свідчення на підтвердження позиції екс-прем’єра України. «Значна кількість опитаних ув’язнених досі пам’ятає крики п. Тимошенко, коли її переміщали за межі колонії ввечері того дня. Юлія Тимошенко в окремому інтерв’ю заявила, що її бив персонал колонії, переважно в живіт, а її руки були зв’язані, унаслідок чого вона кричала від болю», — зазначено в документі. Зауважимо, що місія Комітету зі запобігання катуванням має право опитувати в’язнів без присутності персоналу колонії, що підвищує правдивість отриманих нею свідчень.
Після візиту до Харкова комітет і українська влада розпочали листування. Офіційні органи України зазначили, що Юлія Тимошенко подала першу скаргу тільки через три дні після описаних подій, а потім відмовлялася від медичного огляду. Ба більше, прокуратура провела розслідування, опитавши понад 80 осіб, але їхні розповіді нібито не підтвердили звинувачень ув’язненої Тимошенко.
Місія у своєму звіті наводить пояснення цього факту: «Серйозні побоювання викликають отримані місією заяви про те, що потенційних свідків залякували, примушуючи їх відкликати свої свідчення, що підтверджують версію п. Тимошенко. Дані, одержані делегацією, порушують питання про те, чи справді влада робила зусилля, щоби розібратися в тому, що сталося».
Місія представників Ради Європи також вивчала скарги щодо некоректного поводження влади з Юлією Тимошенко в лікарні. У комітеті вважають, що влада України вжила непропорційних заходів безпеки в місцях утримання ув’язненого екс-прем’єра, а також має у своєму розпорядженні докази того, що відео з камер спостереження було доступне для перегляду не тільки для охоронців-жінок, а й для чоловіків.
Тим часом, у звіті вказуються «позитивні моменти», що стосуються ситуації п. Тимошенко. Зокрема, експерти з Європи оцінили, що до її лікування залучено лікарів із німецької клініки «Шаріте», а також те, що «матеріальні умови в колонії № 54 та в клінічному шпиталі № 5 задовольняють високі стандарти».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply