Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Працювати про-новому

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Працювати про-новому

Центр обслуговування громадян

В Одесі на проспекті Шевченка 16 жовтня відкрився Центр обслуговування громадян. На відкриття приїхав Петро Порошенко. «Це — демонстрація кардинальних змін, які відбуваються в Одесі і по всій країні. Для мене Центр адміністративних послуг — це символ змін, ставлення держави до громадянина. Як раніше держава зустрічала? Довгі черги, непрозорі послуги, половини яких громадяни не потребували, закритість, хабарі, зволікання. У такій державі не хочеться жити. І ми міняємо державу», — заявив Президент.
Він запевнив, що нові центри, які відкривають в Одесі, будуть повністю прозорими і без хабарів, усі послуги буде зібрано під одним дахом. «Ми сюди переведемо і реєстрацію автотранспорту, і податкову… Впевнений, що нам удасться. Це буде центр зустрічі держави і громадян, котрі люблять свою державу», — додав п. Порошенко. «Так, в Україні зараз важкі часи, йде війна з аґресором… Але я завжди казав, що війна, яку ми ведемо, не є причиною відсутності реформ», — запевнив він.
За словами Президента, досягнуте перемир’я дає Україні змогу сконцентруватися на реформах. «І я дуже хочу, щоб Одеський центр обслуговування громадян став символом цих реформ», — сказав він, додавши, що це — те місце, «де ніхто і ніколи більше не попросить хабар». За словами глави держави, такі центри є символом ефективної боротьби з корупцією.
Нагадаємо, що центри надання послуг — пілотний проект Міністерства юстиції та місцевої влади. Меморандум про створення такого центру в Одесі підписали в червні ц. р. Схожі управління свого часу створили в Грузії за президентства Михайла Саакашвілі, котрий зараз є головою Одеської обласної державної адміністрації. В одній будівлі працює близько 300 різних сервісів, які дозволяють без черги отримати паспорт, зареєструвати підприємство і навіть оформити шлюб. Середній час перебування людини в управлінні — п’ять хвилин.
А о восьмій ранку 19 жовтня в Україні запустили спрощену систему реєстрації бізнесу до 24 годин. «Цей день настав! З цієї миті, щоб зареєструвати бізнес в Україні, не треба чекати до завтра — все можна зробити сьогодні», — повідомив «Урядовий портал». Під час реєстрації бізнесу дані підприємця автоматично вноситимуть до баз Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби та Держстату.
Зазначимо, що Міністерство юстиції запустило систему автоматичної реєстрації підприємців у Пенсійному фонді та Державній службі статистики ще 7 жовтня ц. р. Система передбачає автоматичний обмін інформацією між цими органами в онлайн-режимі. Підприємцям при цьому не доведеться взаємодіяти безпосередньо з жодним із цих органів, а бюрократичні процеси відбуватимуться онлайн. Тепер же до системи приєдналася і фіскальна служба.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply