Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

ПР укотре «кинула» своїх виборців?

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

ПР укотре «кинула» своїх виборців?

Широко розрекламована кампанія Партії реґіонів (ПР) із надання російській мові статусу реґіональної Донецькою, Харківською, Луганською, Херсонською, Запорізькою, Миколаївською, Одеською обласними радами, а також міськрадою Севастополя — це звичайнісінький обман російськомовного населення. Про це заявив народний депутат Геннадій Москаль. «Я скерував депутатські звернення в Генеральну прокуратуру (ГПУ) із проханням перевірити згадані рішення, оскільки Закон «Про засади державної мовної політики» не дає право обласним радам надавати мові статус реґіональної. Обласні прокуратури, яким ГПУ доручила здійснити перевірки, надали відповіді, котрі кардинально відрізняються від інформації, оприлюдненої раніше провладними засобами масової інформації», — поінформував п. Москаль.

«Прокуратура м. Севастополя відповіла, що ухвалене Севастопольською міськрадою рішення № 3657 від 16.08.2012 року «Про реалізацію положень Закону України «Про засади державної мовної політики» в м. Севастополі передбачає тільки інформування населення міста й що вказане рішення не закріплює та не визначає будь-яких заходів, обов’язкових для виконання, і не встановлює за російською мовою статусу реґіональної, а лише констатує факт, що кількість росіян становить понад 10 % від чисельності населення міста», — зазначив депутат.
За його словами, прокуратура Херсонської області відповіла так: «Рішення Херсонської обласної ради № 553 від 17.08.2012 року не закріплює та не визначає будь-яких заходів, обов’язкових до виконання, і не встановлює за російською мовою статусу реґіональної. Радою лише констатується факт виникнення та наявності такого статусу згідно з положеннями закону».
Прокуратура Луганської області відповіла: «17.08.2012 року Луганською обласною радою прийнято рішення «Про заходи з реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики». Вказаним рішенням передбачено інформування населення Луганської області про те, що згідно із ч. 2 ст. 7 Закону України «Про засади державної мовної політики» російська мова належить до реґіональних мов або мов меншин України». Як зазначив народний депутат, аналогічні відповіді надійшли й з інших обласних прокуратур України, «що підтверджує: ПР укотре «кинула» своїх виборців».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply