Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Пожертвували головою СБУ

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Пожертвували головою СБУ
Валентин Наливайченко

Валентин Наливайченко

Верховна Рада України (ВРУ) 18 червня прийняла постанову про звільнення Валентина Наливайченка з посади голови Служби безпеки України (СБУ). За постанову, внесену до парламенту Президентом України, проголосували 248 депутатів. Тимчасовим виконувачем обов’язків керівника спецслужби був призначений Василь Грицак, перший заступник голови СБУ.
Юрій Луценко, лідер парламентської фракції «Блок Петра Порошенка», зазначив, що Президент вирішив звільнити п. Наливайченка, який постановив піти в політику, відмовившись від переходу на іншу посаду. Напередодні ж Петро Порошенко заявив, що не задоволений роботою Валентина Наливайченка за минулий рік на посаді голови СБУ, тож запропонував п. Наливайченку очолити Службу зовнішньої розвідки або перейти працювати в уряд.
Експерти відразу ж задалися запитанням, чому ж насправді звільнили голову спецслужби, адже СБУ останнім часом справді якісно виконує свої функції. Й якщо Валентин Наливайченко, на думку Президента, не впорався зі своїми обов’язками, то навіщо пропонувати йому взяти на себе інші?
Раптове звільнення голови СБУ сталося після низки гучних його заяв. Так, 15 червня він висунув вимогу до Генеральної прокуратури дати дозвіл на затримання Анатолія Даниленка у справі щодо незаконної діяльності нафтобази компанії «БРСМ-нафта». Справу проти скандального екс-заступника відкрили й одразу ж… закрили.
Тоді п. Наливайченко назвав офшорні фірми, на чиї рахунки власники групи «БРСМ-Нафта» переказують кошти. Нагадаємо, що «БРСМ-Нафта» належить Едуардові Ставицькому, колишньому міністру енергетики в уряді Миколи Азарова, котрий зараз перебуває в розшуку. Пожежа на складах цієї компанії позаминулого тижня була кваліфікована як екоцид. А на базі «БРСМ-Нафта» знайшли докази масового фальшування пального.
Політичний експерт Юлій Палійчук вважає, що Петро Порошенко звик мати біля себе лояльних людей, із котрими йому комфортно працювати. Через це нерідко на відповідальні посади призначаються або його давні соратники, або колишні підлеглі з бізнесу. Валентин Наливайченко не належав ні до тих, ні до інших.
Зазначимо, що п. Наливайченко, 1966 року народження, очолював СБУ в 2006-2010 рр. і з лютого 2014-го. Впродовж 12 років, з 1997-го до 2006 рік, він працював на дипломатичній службі України, зокрема з 2001-го по 2003 рік був консулом посольства України в США, з 2003-го по 2004 рік — директором Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України, а з 2004-го по 2005 рік обіймав посаду заступника міністра закордонних справ України. У червні 2006-го був призначений на посаду першого заступника голови СБУ. З грудня 2006-го до березня 2010 року очолював Службу безпеки України. Народний депутат України VII скликання.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply