Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Посол: Україна програє референдум в Нідерландах

Автор:

|

Березень 07, 2016

|

Рубрика:

Посол: Україна програє референдум в Нідерландах

main

Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна напередодні референдуму з питання щодо Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом, який відбудеться в Нідерландах, знаходиться не в кращому положенні. Але при цьому він додав, що динаміка в цьому питанні позитивна.

Дипломат заявив: «Динаміка позитивна, а кількість тих, хто голосуватиме проти асоціації України з ЄС, поступово зменшується. І щоб вийти на позитивний результат, ми продовжуємо працювати над цим».

Але, за словами посла МЗС, на сьогоднішній день прогноз по результатам референдуму щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом, який повинен відбутися в Нідерландах, поки що не на користь Української держави.

Дмитро Кулеба також повідомив, що опоненти Української держави на даному референдумі займаються спеціальною підміною понять, щоб мати можливість маніпулювати думкою жителів Нідерландів. Він резюмував: «У Нідерландах вони поширюють тезу про те, що це не угода про асоціацію, а угоду про членство».

Нагадаємо, що на референдумі в Нідерландах, який відбудеться 6 квітня 2016 року, мешканці цієї країни скажуть «так» або «ні» Угоді про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Незважаючи на те, що референдум і не має юридичної сили (він носить рекомендаційний характер), але якщо нідерландці проголосують проти асоціації, це стане сильним ударом по перспективі подальшої євроінтеграції Української держави. Навіть якщо угоду не анулюють, залишається чимало питань, рішення по яких може бути відкладено. Одним з таких питань, наприклад, є безвізовий режим між Україною і країнами ЄС.

Крім того, результат референдуму залежить від явки виборців і балансу голосів. Якщо явка буде висока, і противників асоціації виявиться значно більше, то місцевій владі буде важко проігнорувати волю свого народу, адже це загрожує крахом чинної влади і партій на наступних виборах. Тому ситуація для України досить тривожна.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply