Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Порушення при підготовці до виборів

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Порушення при підготовці до виборів

Підготовка до виборів в Україні відбувається на тлі процедурних порушень, широкомасштабного підкупу виборців і неналежного розгляду спорів. Про це заявила Анна Шиптур, координатор довготермінових спостерігачів місії Канади. Найпоширенішою проблемою, на її думку, є непрямий підкуп виборців, випадки якого було помічено фактично в усіх реґіонах України. Спостерігачі з Канади зафіксували 30 випадків порушення прав людини, 35 випадків інформування кандидатами в депутати про тиск і погрози на адресу їх і членів їхніх команд.
Пані Шиптур зазначила, що в усіх областях України щораз очевиднішим стає використання адмінресурсу. «Найпоширенішим є використання для проведення виборчої кампанії урядової інфраструктури або державного бюджету», — сказала вона, звернувши також увагу на те, що в Україні існує надзвичайно складний і формалізований процес ухвалення судових рішень за скаргами й апеляціями на перебіг виборчого процесу.
Крім того, занепокоєння в канадських спостерігачів викликає залучення міліції проти активістів, які беруть участь у виборчому процесі, й інших учасників зборів громадян в Україні. Як приклад вона навела ситуацію, коли 15 вересня правоохоронці затримали в Києві трьох членів однієї з громадських організацій за роздачу ними флаєрів проти кандидата від Партії реґіонів (ПР) Максима Луцького. Цих громадян звинуватили в перешкоджанні роботі міліції й адміністративному правопорушенні. Пізніше суд виправдав цих людей.
Спостерігачі також зауважили, що жеребкування представництва партій в окружних виборчих комісіях (ОВК) за принципом «переможець отримує все» не забезпечила балансу для різних політичних сил, оскільки партії з мінімальною кількістю зареєстрованих кандидатів у народні депутати отримали 37,1 % представництва в ОВК.
Крім того, спостерігачі відзначали ситуації, коли члени ОВК від так званих маленьких партій не знали, яку організацію вони представляють, або не могли назвати імена лідерів партії. «Спостерігачі також звернули увагу на те, що деякі з членів ОВК від маленьких технічних партій раніше були пов’язані з ПР», — наголошується в проміжному звіті місії Канади.
Канадська місія розпочала свою роботу в Україні 11 серпня. У країні працює 65 спостерігачів фактично в усіх областях. За два тижні до виборів прибуде ще 365 короткотермінових спостерігачів. Крім того, понад 500 осіб із Канади буде офіційно відряджено від канадського парламенту як спостерігачів на вибори в Україну. Про це розповіла Софія Федина, голова Світової федерації українських лемківських об’єднань, яка недавно побувала в Канаді, де мала зустрічі з представниками парламенту. Ще 75 осіб поїде на вибори від Конґресу українців Канади.
Софія Федина розповіла: «Ми провели в Канаді публічну кампанію, щоби заохотити більше людей приїхати до нас на вибори, бо, як усім зрозуміло, ці вибори не будуть чесними, так само як і попередні. Тому мені видається, що, коли буде якомога більше представників з інших держав, вони зможуть, принаймні, обмежити фальсифікації, а також зробити об’єктивний звіт про те, що відбувається в нашій державі під час виборів».
Канадські фахівці вказали на утиски української медіа-сфери, обмеження свободи слова та дефіцит плюралізму думок засобів масової інформації (ЗМІ), повідомила Анна Шиптур. «Незважаючи на існування незалежних ЗМІ, зокрема інтернет-ЗМІ, спостерігається підвищення зрощення медіа та їхніх власників, що зменшує відмежування держави від ЗМІ, позаяк в Україні медіа-простір характеризується домінуванням кількох великих корпоративних груп, які мають тісні зв’язки з урядом», — заявила вона.
Крім того, спостерігачі акцентували увагу на тиску влади на українські ЗМІ. Вони нагадали про ситуацію з телеканалом ТVі, обшуки в офісах деяких медіа, погрози щодо закриття, вилучення видань із продажу тощо. Цікаво, що половина бюджету парламентської кампанії партій і кандидатів іде на оплату за поширення інформації про них у ЗМІ. «За даними українського інтернет-видання «Телекритика», яке здійснює медіа-моніторинг, відомі політики платять до 80 тис. USD за те, аби їх запросили на високорейтинґові телешоу», — наголосила експерт. Вона також пригадала «Львівську газету», у якій більш ніж половину статей, за результатами моніторингу, було проплачено. Водночас, інший канадський спостерігач Михайло Боцюрків додав, що якщо законопроект про наклеп знову розглядатиметься парламентом, то це буде «неправильним кроком».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply