Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Порошенко в Туреччині домовився про об’єднання зусилль двох країн із деокупації Криму

Автор:

|

Березень 17, 2016

|

Рубрика:

Порошенко в Туреччині домовився про об’єднання зусилль двох країн із деокупації Криму
Реджеп Таїп Ердоган і Петро Порошенко

Реджеп Таїп Ердоган і Петро Порошенко

Президент України 9 березня ц. р. розпочав свій дводенний офіційний візит до Турецької Республіки (ТР). Перше він разом із дружиною зустрівся з представниками української та кримськотатарської громад, які мешкають у Туреччині.
На зустрічі Петро Порошенко наголосив на тому, що робиться все можливе для тиску на Російську Федерацію (РФ), аби домогтися звільнення Надії Савченко. «Брутально порушуючи всі міжнародні права, без жодних звинувачень уже майже два роки українську героїню тримають за ґратами. За останні дні ми вжили всіх можливих заходів для того, щоб забезпечити міжнародний тиск на РФ з боку Європейського Союзу, США, інших держав-партнерів України, вимагаючи негайного, без будь-яких умов, звільнення Надії Савченко з в’язниці та повернення її в Україну», — повідомив він.
Президент України також закликав визнати депортацію кримськотатарського народу 1944 року ґеноцидом. «Ми почули все, що ми хотіли від п. Порошенка. Він колись сказав, що він — кримський татарин, і ми цього ніколи не забудемо. Тепер чекаємо візиту голови Меджлісу», — заявив Мустафа Есієнкал, голова фонду «Крим» в Анкарі.
«Одним із важливих пунктом порядку денного моїх перемовин із президентом, і з прем’єр-міністром ТР буде питання захисту кримськотатарського народу. Координація наших дій щодо повернення українського суверенітету над Кримом», — пообіцяв також глава Української держави.
Після цього він зустрівся з Ахметом Давутоглу, прем’єр-міністром ТР. Основна увага під час зустрічі була зосереджена на перспективах співпраці між двома країнами у торговельно-економічній сфері, інвестицій, енергетики та транспорту.
Петро Порошенко заявив, що важливе значення для нарощування двосторонньої торгівлі матиме взаємне відкриття ринків, і у зв’язку з цим наголосив на важливості прискорення перемовного процесу щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та ТР.
Учасники зустрічі погодилися налагоджувати тіснішу взаємодію з питань спільної участі у розвитку енергетичної інфраструктури та реалізації міжнародних енергетичних коридорів. Глава Української держави також заявив про готовність надати турецькій стороні можливість використовувати українські підземні газові сховища для зберігання газу.
Сторони зауважили про важливість забезпечення використання транзитного потенціалу України та ТР в повному обсязі. У цьому контексті п. Порошенко та п. Давутоглу домовилися розширювати співпрацю у сфері міжнародних перевезень.
Петро Порошенко також розповів главі турецького уряду про навчально-освітній потенціал українських закладів вищої освіти у сфері атомної енергетики та запропонував турецькій стороні активно залучати його для підготовки власних експертів у цій галузі.
А вже на зустрічі з Реджепом Таїпом Ердоганом Петро Порошенко запропонував об’єднати зусилля двох країн задля деокупації Криму. Сторони домовилися поєднати зусилля для цього в рамках міжнародних організацій і на основі нових міжнародних форматів. «Плануємо поєднати зусилля в рамках формату «Женева+» за участі гарантів (територіальної цілісності України — Ред.) за Будапештським меморандумом, Туреччини й України», — повідомив Президент України.
Україна та Туреччина також домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки й оборони, а також налагоджувати ефективну співпрацю правоохоронних і розвідувальних органів для боротьби з тероризмом, екстремізмом та сепаратизмом.
Петро Порошенко повідомив про те, що ТР передала Україні п’ять військових мобільних госпіталів, які будуть спрямовані в зону проведення антитерористичної операції. «Ви знаєте, що до цього отримували їх від США, Австралії та Канади, — нагадав він на борту українського фрегата «Гетьман Сагайдачний», який стояв на рейді в порту Стамбула. — Сьогодні дуже важливо, що ми отримали перші п’ять мобільних госпіталів від Туреччини».
Крім цього, Президент України обговорив зі Вселенським патріархом Варфоломієм питання створення єдиної помісної Української православної церкви. «Дуже вдячний патріарху за постійну турботу, постійну молитву про Україну, її процвітання, про мир на українській землі, за постійну допомогу, яку Церква надає Україні», — сказав він після зустрічі з владикою 10 березня у Стамбулі.
За словами глави Української держави, під час розмови обговорювалося «майбутнє України, мир і створення єдиної помісної соборної Церкви, яку чекає український народ». «Ми впевнені в тому, що молитви Церкви Бог почує, що мир прийде на українську землю, прийде спокій і процвітання», — сказав він перед поверненням додому.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply