Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Порошенка хочуть посадити за допомогою Коломойського

Автор:

|

Липень 15, 2020

|

Рубрика:

Порошенка хочуть посадити за допомогою Коломойського
Петро Порошенко в суді

Шоу «посадити Порошенка або померти» триває. Маніакальне бажання Зе-команди бодай за щось засудити п’ятого президента України стало причиною нечуваного сорому в суді, а Ірина Венедиктова, керівниця Офісу генерального прокурора договорилася до того, що публічно поставила під сумнів принцип презумпції невинуватості. Навіть після того, як високопоставлений слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) заявив, що 80 % карних справ проти Петра Олексійовича не мають судової перспективи, його «контора» порушила чотири нових провадження проти експрезидента. Цього разу в хід пішла «важка артилерія» — заяви подані від імені олігарха Ігоря Коломойського, хоча писав їх, швидше за все, Андрій Портнов, колишній заступник голови адміністрації Януковича. Усі справи стосуються націоналізації «ПриватБанку» (ПБ).

Суддя втратив дар мови
8 липня в Печерському районному суді Києва відбувалося вже третє засідання з обрання запобіжного заходу Петрову Порошенку в справі про нібито незаконне призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР). П’ятого президента підозрюють у тому, що 2018-го він «шляхом видання явно злочинного наказу схилив військову посадову особу — голову СЗР Єгора Божка — до перевищення ним влади і службових повноважень», тобто до призначення Семочка.
Спершу прокурори просили суд про арешт п. Порошенка з альтернативою грошової застави у 10 млн грн, потім передумали і клопотали про особисте зобов’язання на період досудового розслідування. А вже під час засідання 8 липня раптом стало відомо, що ДБР завершило досудове розслідування ще 7 липня. Навіть Сергій Вовк, скандальний суддя Печерського суду, м’яко кажучи, втратив дар мови, адже подібного порушення процесуальних норм в історії української юриспруденції, здається, ще не було.

80 % справ не мають перспективи
Не встигли слідчі відхекатися після конфузу в Печерському суді, як того ж дня вони отримали ще один дошкульний удар. Олег Корецький, начальник третього слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань ДБР дав сенсаційне інтерв’ю телевізійному каналу «Прямий», а також порталам «Главком» і «Цензор.НЕТ». Зокрема, п. Корецький заявив, що 80 % справ, порушених щодо п’ятого президента треба закрити через їхню безперспективність.
«Із травня 2019 року у ДБР було зареєстровано і розслідувалось порядку 13-15 проваджень, у яких фігурує Порошенко. У більшості з цих проваджень були проведені всі необхідні слідчі дії і орієнтовно у січні-лютому я підійшов до керівництва ДБР і заявив, що, на мою думку, у низці цих проваджень уже потрібно прийняти рішення про закриття, бо перспективи їхнього розслідування немає. Але керівництво ДБР сказало: «Ні, продовжуйте розслідування», — розповів правник. За його словами, через місяць після цього його поставили перед фактом, що він мусить звільнитися з ДБР.
Також він заявив, що генпрокурорка Венедиктова продовжує впливати на ДБР (із грудня 2019-го до березня 2020 року вона виконувала обов’язки директорки бюро). Одразу після призначення вона провела конкурс, який викликав нарікання з боку багатьох юристів, у результаті якого її заступниками стали Олександр Соколов, теперішній виконувач обов’язки директора ДБР (медіа повідомляли про бізнес-зв’язки його дружини з Венедиктовою) та Олександр Бабіков, котрий свого часу належав до групи адвокатів Януковича.
У ДБР заяви слідчого назвали політичними спекуляціями, «оскільки, п. Корецький планує звільнятися з бюро через факти «зливу» службової інформації у карних провадженнях». У пресслужбі ДБР наголосили, що саме п. Корецький керував групами слідчих, котрі розслідували всі провадження щодо п’ятого президента й «особисто за своїм підписом, не раз упродовж усього 2019 року звертався до прокурорів із проханням погодити підозру п. Порошенку».
«В Офісі президента розпочалася чергова війна компроматів. Президент Зеленський приступив до розслідування, хто саме підтримував Корецького на такій посаді, хто несе відповідальність за його призначення… Президент повністю політизував всю правоохоронну діяльність. Багато карних справ відкривають просто для звітності, щоб показати президенту свою лояльність і відданість, а не через реальні перспективи розслідувань», — написав у Faceboоk Юрій Бутусов, головний редактор «Цензор.НЕТ».

На арену виходить олігарх
Після провалу в Печерському суді 8 липня невгамовна генпрокурорка опублікувала чергове відеозвернення, в якому, зокрема, пообіцяла, що будуть ще й інші карні провадження проти п. Порошенка «за заявами звичайних людей, що надходять із усієї України». 10 липня за заявою звичайної людини на прізвище Ігор Коломойський ДБР порушило проти п’ятого президента одразу чотири нові карні справи.
«Пан Коломойський виступив зі стандартним набором і, звісно, його заяви стосуються ПБ, що начебто президент Порошенко чинив перешкоди господарській діяльності ПБ, що начебто Порошенко розголошував банківську таємницю ПБ. І, як зазвичай, там і зловживання службовим становищем, і легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом», — повідомив Ігор Головань, адвокат п’ятого президента.
«До цього ми бачили, що Коломойський та близькі до нього люди зацікавлені в провадженнях, які стосуються Порошенка. Але це перший момент, коли Коломойський особисто вийшов на арену. В нас настає новий етап у розвитку всіх цих справ. Це чудово узгоджується з усіма подіями навколо відставки керівництва Національного банку України, зі судовими процесами з приводу повернення ПБ під контроль Коломойського і близьких до нього осіб. І це ще раз підкреслює, наскільки політичне переслідування Порошенка пов’язане з діями на інших фронтах», — заявив Ілля Новіков, інший адвокат п’ятого президента.
Причому й цього разу всі заяви писав, швидше за все, Портнов. Ще на початку травня п. Коломойський заявив, що після ухвалення закону про неможливість повернення банків колишнім власникам (так званий антиколомойський закон, що був ухвалений 13 травня. — Ред.) планує звертатися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) і співпрацювати у цьому питанні з Портновим. «Мене пограбували, цей закон закриває мені можливості на певний час судитися в Україні, тобто можливості на відновлення справедливості вичерпані, й я можу звертатися до ЄСПЛ. Портнов, до речі, з цього приводу зробив якось коментар. Мабуть, я до нього звернуся, щоб він нас обслуговував», — заявив олігарх.

Ігор Берчак

P. S. На початку липня Ірина Венедиктова записала відеозвернення, в якому запропонувала п. Порошенку «доводити в суді свою невинуватість». Ця її фраза викликала шквал обурення правників, адже прямо суперечить принципу презумпції невинуватості. «Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину», — записано в ст. 62 Конституції України. Можливо, Зе-прокурорка просто не читала Основний закон?

До слова
Одним із тих, хто критикував наміри Зе-команди за будь-яку ціну засудити п. Порошенка, був Олег Сенцов, режисер і колишній бранець Кремля. Зокрема, він заявляв, що «спроба Зеленського посадити Порошенка — дуже велика помилка і нагадує методи часів Януковича». Минулого тижня Держкіно виділило 25 млн грн на зйомки фільму Сенцова «Носоріг». Сам режисер заявив, що його неможливо купити, тому він не буде мовчати, отримавши гроші з держбюджету. «Ті друзі та вороги, котрі вважають, що, отримавши гроші на зйомки свого фільму, я замовкну, помиляються. Мене неможливо купити, примусити чи залякати. Я завжди кажу, що думаю, та не зраджую собі та своїй країні. Усім добра!» — написав п. Сенцов у соціальній мережі.
Майже одразу відверто ганебний пост (причому російською мовою) на своїй сторінці у Facebook розмістив Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента України. «Олег Сенцов — просто фантастично ідеальна ілюстрація особливостей нашого внутрішнього національного характеру. Того самого горезвісного хутірського пристосуванства. З обов’язковим елементом забійної невдячності», — написав він. За словами чиновника, «Сенцова одні використовували як «картинку-героя», а з в’язниці його в підсумку дістали інші люди, дістали відразу, без будь-яких умов. Нині Сенцов підкреслено ображає у своїх оцінках людей, які його дістали і не юзали як «жертву катівні». Він жахливо огидний у власному політичному пристосуванстві», — заявив Подоляк.
Варто зауважити, що проєкт фільму «Носоріг» виграв фінансування Держкіно ще 2012 року, а підготовка до зйомок розпочалася 2013-го. Однак через окупацію Криму та незаконний арешт та ув’язнення Олега Сенцова проєкт поставили на паузу. Тепер Зе-команда намагається приписати фінансування фільму собі.

Підпис під фото:
Петро Порошенко в Печерському суді Києва

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply