Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Бальцерович відмовився від прем’єрства в Україні

Автор:

|

Березень 09, 2016

|

Рубрика:

Бальцерович відмовився від прем’єрства в Україні

main

Лешек Бальцеровіч, який колись очолював польський уряд і вважався реформатором, хоче надати підтримку Україні, однак на чергове прем’єрство не піде.

Про це стало відомо з його інтерв’ю на польському телебаченні.

“Прем’єр-міністром повинен стати той, хто розмовляє українською мовою, і з ким себе будуть ототожнювати українці”, – вважає Бальцерович.

Попри це, колишній глава уряду Польщі повідомив, що він готовий розглянути інші можливості підтримки та впливу на процес реформування України, але у тому випадку, якщо у заявлених реформ “буде шанс на успіх”.

Також слід зазначити, що Бальцерович відмовився відповідати на питання журналістів про те, чи проходили між ним та українськими представниками переговори. Він лише відкинув це запитання фразою “no comments”.

За словами польського чиновника, велика частина проблем України пов’язана саме з політикою, а не економікою. Бальцерович це пояснює тим, що ініціативи уряду блокуються ще на рівні Верховної Ради.

Як повідомлялось раніше, український президент Петро Порошенко і чинний прем’єр Арсеній Яценюк після проведення низки переговорів вибрали чергового кандидата на пост глави Кабінету міністрів. За попередніми відомостями, уряд може очолити теперішній спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Кандидатура Гройсмана розглядається разом із кандидатурою глави Міністерства фінансів Наталією Яресько.

Слід наголосити на тому, що інвестори та міжнародні партнери України вважають Кабмін на чолі з Гройсманом слабшим,  ніж він може стати,  якщо на посаду прем’єра назначать Наталію Яресько.

Крім того, не виключається і третій сценарій – дострокові вибори, однак вони навряд чи будуть проведені, оскільки це призведе до довгого періоду «політичної невизначеності» і нівелює зусилля по проведенню реформ.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply