Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Політики реагують на обрання Дональда Трампа

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Політики реагують на обрання Дональда Трампа
Михайло Саакашвілі та Дональд Трамп

Михайло Саакашвілі та Дональд Трамп

Обрання 45-м президентом США Дональда Трампа дуже непокоїть світ. Тому в медіа й Інтернеті це зараз — головна тема. Зокрема, Жан-Клод Юнкер, голова Європейської комісії, заявив, що обрання п. Трампа президентом ставить під загрозу відносини США й Європейського Союзу. «Обрання цього мільярдера становить загрозу для міжконтинентальних відносин — їхньої основи та структури», — сказав чиновник, виступаючи перед студентами в Люксембурзі. «Нам потрібно навчити обраного президента, що таке Європа й як вона працює», — сказав п. Юнкер. Він також попередив про руйнівні наслідки, які можуть мати висловлювання нового господаря Білого дому про політику в області безпеки.
Неабияк переполошилися й на Кубі. Вже наступного дня після виборів президента США там навіть оголосили про початок загальнонаціональних військових навчань. Офіційно навчання не пов’язуються з перемогою п. Трампа, котрий обіцяв запинити процес «відлиги» у стосунках між США та Кубою, розпочатий Бараком Обамою. Офіційно кубинська влада ще не відреагувала на результати виборів у свого північного сусіди.
Вочевидь, результати президентських виборів у США кардинально вплинуть на ситуацію в Україні. Тут уже намагаються здобути прихильність нового американського президента. Вітаючи його з перемогою, Петро Порошенко висловив сподівання на продовження підтримки США «в двох важливих сферах — у боротьбі українців проти російської аґресії, за свободу і незалежність, відновлення суверенітету та територіальної цілісності, а також у сприянні у реалізації масштабних реформ у різних сферах». Президент України заявив, що розраховує на відновлення найближчим часом роботи Комісії Стратегічного партнерства і запросив Дональда Трампа відвідати Україну.
Своєю чергою, Віталій Кличко, міський голова Києва, висловив свої сподівання, що новообраний президент США не змінить політики підтримки Штатами України. На думку п. Кличка, Україні є чого повчитися у США, зокрема у питаннях підвищення соціальних стандартів, розвитку економіки тощо. «Комусь подобається, комусь не подобається. Ми можемо критикувати п. Трампа. Але американський народ обрав свого президента», — резюмував мер української столиці.
Він також розповів про знайомство з новим господарем Білого Дому. «Ми з Володимиром бачили п. Трампа в перших рядах, коли боксували, в т. ч. в «Тадж-Махалі» — арені, яка належить Дональду Трампу. Були у нього в гостях. Це наш старий знайомий, можна так сказати», — запевнив п. Кличко.
Друзями Дональда Трампа почали називатися й інші українські політики. Так, Михайло Саакашвілі, колишній президент Грузії та голова Одеської обласної державної адміністрації, зазначив, що знає нового американського лідера більше 20 років. «Сильна особистість із непередбачуваною політикою. Ми маємо бути обережні й організовані більш ніж будь-коли», — заявив політик, коментуючи результати виборів у США і розмістив у Facebook своє фото з Дональдом Трампом.
Іншим «давнім другом» нового президента США виявився Олександр Онищенко, народний депутат України, котрий утік від українського правосуддя за кордон. Він привітав п. Трампа з перемогою на виборах і вже намірився поїхати в США, ще до інавгурації нового президента. На уточнююче запитання, чи залишиться він там, п. Онищенко відповів: «Подивимося, може залишуся».
А от Надія Савченко, народний депутат України, лише вирішила налагодити контакт із новим американським лідером. Вона звернулася до нього з офіційним. Вона закликала мільярдера зберегти і навіть посилити санкції щодо Росії. «Цим листом хочу привернути Вашу увагу до проблеми міжнародної підтримки та захисту територіальної цілісності України, адже завжди США як країна, яка стоїть в авангарді захисту західноєвропейських цінностей в усьому світі, і завжди надавала підтримку українському народу», — написала колишня бранка Путіна у Facebook.
За її словами, немає в світі іншої нації, як українська, яка з такою великою увагою спостерігала за ходом виборів президента США. «Звертаюся до Вас із проханням про збереження і навіть посилення санкцій проти країни-аґресора — Російської Федерації (РФ), бо ця країна розуміє тільки силу і рішучість, яких Вам не позичати», — наголосила п. Савченко в своєму листі. Крім того, вона попросила п. Трампа про посилення міжнародної, технічної та військової підтримки України.
Виявилося також, що діти Дональда Трампа Іванка й Ерік якось уже відпочивали в Україні. Вони побували на хуторі Лекече у Чернівецькій області. Володимир Захарчук, заступник голови правління авіаційно-спортивно-технічного клубу «Крила Буковини», розповів, що діти приїжджали у гості до його сина. «Мій син познайомився з ними після свого навчання в Англії. Тож приїхали, ходили на полювання, смакували бринзу, банош, гуцульський мед — і вони таки розуміються на ньому! Дуже їм сподобався наш капусняк. А от холодцю вони не зрозуміли, тож ми їм більше й не пропонували», — розповів п. Захарчук. Він також розповів, що зберігає фото Іванки, яка коле дрова.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply