Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 21, 2021

Політики хваляться

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Політики хваляться
Наталія Яресько

Наталія Яресько

Наталія Яресько, міністр фінансів України, заявила, що найважливішим чинником для надходження інвестицій і зростання економіки України є макроекономічна стабільність, яка зараз з’явилася в державі. «Водночас ця макроекономічна стабільність — ще дуже крихка. У нас досі немає доступу до зовнішніх ринків. Немає вагомої подушки безпеки у вигляді резервів. Відсутня добре функціонуюча банківська система. Ще не вирішено усіх проблем зі структурними дисбалансами в економіці, що спричинюють великий прихований дефіцит», — зазначила вона.
Зрештою, додала міністр, Україна досі неймовірно залежить від кредитування з боку міжнародних партнерів, насамперед від МВФ, «адже надання всіх інших кредитів прив’язане до виконання Україною програми фонду». «Отже, проводячи реформи чи формулюючи свою політику в будь-якій сфері, Україна не має права ризикувати макроекономічною стабільністю», — резюмувала п. Яресько.
Своєю чергою, Валерія Гонтарева, голова Національного банку України (НБУ), оцінює зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) держави в третьому кварталі порівняно з попереднім в 1 %. При цьому, за словами посадовця, за підсумками року регулятор зберіг свій прогноз падіння ВВП на рівні 11,6 %.
Як писав «Міст», Міжнародна рейтинґова агенція Fitch погіршила прогноз зниження ВВП України з 9 % до 10 % за підсумками 2015 року. Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд також погіршив прогноз падіння економіки України 2015-го — до 11 % із 9 %, прогнозованих у червні ц. р.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply